Barcelona na zawsze

Wydawnictwo: Pascal
ew_cia

Życie Ewy zmienia się w momencie, gdy dowiaduje się, że straciła męża. Choć żyli w separacji, nie wie jak zacząć od nowa. Czy powinna wrócić do Paco – swojej hiszpańskiej miłości, który ją zranił? A może zaangażować się w związek z Januszem – przyjacielem z lat studenckich? Powieść o dojrzałej miłości z Barceloną, flamenco i tangiem w tle.

źródło opisu: pascal.pl/

źródło okładki: pascal.pl/

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA
Trzecia część serii książek o Ewie i jej siostrze Marii to dobra książka, którą można spokojnie czytać jako osobną część. Po roku od czytania 'Powrotu do Barcelony' zapomniałam szczegółów fabuły, ale autorka zgrabnie przypomina co się działo w części drugiej. Jak na część trzecią, która często kojarzy się czytelniczkom z pospiesznym rozwiązaniem konfliktów z części poprzednich, tutaj jest spokojnie, z rozmysłem. Mamy - tak jak w części poprzedniej - podział na rozdziały poświęcone poszczególnym bohaterom, którzy opowiadają swoją wersję historii, ale i mamy 'tematykę naczelną' całej powieści, mamy tutaj dosyć ważny problem społeczny. Chodzi o depresję, o radzenie sobie z żałobą, z rozwodem, z odejściem ważnej osoby. W 'Barcelonie na zawsze' Ewa po śmierci męża, po odejściu psa i rozstaniu z ukochanym popada w psychiczną rozsypkę. Idzie do lekarza, ale dzięki wsparciu bliskich uczy się rozróżniać naturalny smutek od choroby. Kobieta boi się brać tabletki na...

Marianna | 2017-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2017

Barcelona na zawsze to książka, która zachwyciła mnie jedynie okładką. Muszę przyznać, że cała historia jak dla mnie była strasznie nużąca i czytało mi się z trudem, mimo że opowiadana była z perspektywy kilku bohaterów. Ani styl narracji, ani język mnie nie przekonały. Nie czułam tego klimatu, nie znalazłam rozgrzanej słońcem Barcelony, choć mam sentyment do Hiszpanii, kultury tego kraju, od zawsze mnie w jakiś sposób fascynowała. Chciałam to znaleźć w tej książce, ale niestety nie udało się. Raczej nie sięgnę już po żadną powieść autorki. Tej niestety też nie polecam.

Anna-mojeksiążki | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Bardzo się cieszę, że Anna B. Kann kontynuuje swoją hiszpańską opowieść. Z przyjemnością przeczytałam przedpremierowego e-booka "Barcelona na zawsze" i spotkałam się z Ewą, Gośką i Marią.

Ewa i Maria to siostry, które w dorosłym życiu budują nowe relacje między sobą. Życie ich nie rozpieszcza, a więzy krwi okazują się jednak silne. Gośka jest przyjaciółką Ewy. Obie uwielbiają flamenco, kulturę hiszpańską i mają wiele wspomnień związanych z tym krajem.
Życie Ewy wywróciło się do góry nogami, kiedy będąc w Hiszpanii z Paco, dowiedziała się o śmierci męża i błyskawicznie musiała wracać do domu. Pozostawiła za sobą niedokończone sprawy w Hiszpanii, a w Polsce musiała układać życie na nowo. Depresja tego nie ułatwiała, jednak musiała myśleć o córkach, a przyjaciele i siostra nie opuścili jej w trudnych chwilach.

Maria wspiera siostrę i kontroluje jej nastrój, aby w tych złych momentach wkroczyć i pomóc jej. Życie kobiety nie jest proste, uwikłana jest w związek z Janem, który przebywa...

KobieceRecenzje365 | 2016-09-26

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Jak odnaleźć szczęście, szczególnie gdy uważasz, że na nic dobrego nie zasługujesz?”

„Barcelona na zawsze” to już trzecia część serii o losach Ewy. Kobieta wróciła do kraju ze słonecznej Barcelony, po tym jak dowiedziała się o nagłej śmierci męża. Mimo tego, że z mężem już od dawna nie łączyło jej żadne uczucie, kobieta od czasu jego śmierci coraz bardziej pogrąża się i popada w depresję. Na nieszczęście tydzień po pogrzebie, odchodzi także ukochany pies. Zostaje sama z córkami lecz pomocną dłoń wyciąga do niej Janusz, mężczyzna, który zawsze się w niej podkochiwał. Jednak Ewa nie czuje nic do Janusza, a jej myśli ciągle wracają do Paco, którego porzuciła w Barcelonie. Ewa ma wokół siebie wiele życzliwych osób, ale także wielu z nich nie potrafi zrozumieć jej żałoby. Czy kobieta poradzi sobie ze wszystkim i zacznie na nowo żyć?

„ […]
-I co? Tak ma teraz to wyglądać? - wyrzuciła z siebie pytanie gdzieś w przestrzeń. - Mam ciągle się zastanawiać, czym zasłużyłam na taki los? Za...

Działaczka_Podziemia | 2017-08-13
Monika | 2017-07-17