Dominika Gaweł 
instagram:, my.books.shelf
w swoim profilu umieszczam tylko książki, które przeczytałam z własnej woli. pomijam pięćdziesiąt tysięcy lektur, do których czytania zmuszona byłam w ciągu trwania mojej edukacji szkolnej. ; )
26 lat, kobieta, Hubenice, status: Czytelniczka, dodała: 1 ksiązkę, ostatnio widziana 1 tydzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-04 22:14:13
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Różne są sposoby przedstawienia historii II wojny światowej i związanego z nią terroru. W przypadku powyższej książki, autor wtajemnicza czytelnika w temat poprzez opisanie stu przedmiotów, które były częścią hitlerowskich Niemiec. Wprowadza nas w głąb życia Niemców w trakcie trwania wojny. Dotyka on różnorakich aspektów istnienia Trzeciej Rzeszy. Poznajemy nie tylko działalność Hitlera na... Różne są sposoby przedstawienia historii II wojny światowej i związanego z nią terroru. W przypadku powyższej książki, autor wtajemnicza czytelnika w temat poprzez opisanie stu przedmiotów, które były częścią hitlerowskich Niemiec. Wprowadza nas w głąb życia Niemców w trakcie trwania wojny. Dotyka on różnorakich aspektów istnienia Trzeciej Rzeszy. Poznajemy nie tylko działalność Hitlera na polu wojskowym, ale również wiele aspektów z jego życia prywatnego. Ukazane zostają środki reżimu stosowane przez nazistów oraz propaganda antyżydowska szerzona na różnych obszarach życia codziennego. Nie brak tu również nawiązania do nazistowskich obozów zagłady. Poznajemy obywateli niemieckich, którzy otwarcie walczyli z nazistami. Dowiadujemy się, kto odważył się dokonać zamachu na Hitlera oraz jak działała sławetna Enigma. Dzięki kolejno prezentowanym przedmiotom, których opisy nie zawierają więcej niż trzech stron, czytelnik nie popada w znużenie. Ten zawoalowany sposób przedstawienia historii Trzeciej Rzeszy bardzo przypadł mi do gustu. Niektóre przedmioty mogą wydawać się oczywiste, niektóre wywołują zaskoczenie i pogłębiają naszą wiedzę. Ogromnym plusem tego wydania jest również duża ilość zdjęć. Jeżeli szukacie książki traktującej o II wojnie światowej, podanej w nieszablonowy sposób, to bardzo polecam Wam ten tytuł!

Mój instagram: my.books.shelf

pokaż więcej

 
2018-12-01 11:28:50
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

„Echo minionych dni” to mikropowieść autorstwa M.P.F. Kaczmarka. Główna bohaterka opisuje swoje całe życie od dzieciństwa, przez czas spędzony w obozie koncentracyjnym w okresie II wojny światowej, po śmierć. Książka naszpikowana jest wieloma uniwersalnymi prawdami, które ciężko jest nam dostrzec w codziennym życiu. Pokazuje, że na każdym etapie życia powinniśmy dbać o swoich bliskich, bo... „Echo minionych dni” to mikropowieść autorstwa M.P.F. Kaczmarka. Główna bohaterka opisuje swoje całe życie od dzieciństwa, przez czas spędzony w obozie koncentracyjnym w okresie II wojny światowej, po śmierć. Książka naszpikowana jest wieloma uniwersalnymi prawdami, które ciężko jest nam dostrzec w codziennym życiu. Pokazuje, że na każdym etapie życia powinniśmy dbać o swoich bliskich, bo ludzie którzy dla nas są całym światem, dla innych znaczyć mogą tyle co i nic. Ukazuje ona, że proste gesty mówią najwięcej a możliwość decydowania za samego siebie jest najcenniejszym darem. Jako że przeważająca część akcji toczy się w obozie zagłady, gdzie tak mocno podważa się człowieczeństwo, bohaterka bardzo głęboko wchodzi w głąb samej siebie. Prawdy życiowe przedstawione na tle walki o własne życie trafiają do czytelnika z większą siłą. Całość lektury doskonale uzupełnia minimalistyczna okładka. Język autora jest bardzo przyjemny, a treść niezwykle głęboka. Jeszcze nigdy nie spotkałam się z książką, po której zakończeniu wiem, że będę do niej często wracać. Z tą tak jest i myślę, że jest to jej najlepsza rekomendacja!

Mój instagram: my.books.shelf

pokaż więcej

 
2018-11-27 20:05:04
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Rzadko sięgam po tego typu tytuły, jednak tym razem, po namowach siostry, zdecydowałam się na zapoznanie z książką Alex Marwood. „Dziewczyny, które zabiły Chloe” to trzymający w napięciu thriller osadzony w jednej z nadmorskich miejscowości w Anglii. Fabułę tworzą dwa makabryczne wydarzenia, przeplatane losami wielu bohaterów. Przewracając karty tej historii cały czas odczuwałam towarzyszący... Rzadko sięgam po tego typu tytuły, jednak tym razem, po namowach siostry, zdecydowałam się na zapoznanie z książką Alex Marwood. „Dziewczyny, które zabiły Chloe” to trzymający w napięciu thriller osadzony w jednej z nadmorskich miejscowości w Anglii. Fabułę tworzą dwa makabryczne wydarzenia, przeplatane losami wielu bohaterów. Przewracając karty tej historii cały czas odczuwałam towarzyszący jej mroczny klimat. Lektura ta zaskakuje, wstrzymuje oddech, wprowadza czytelnika w stan skupienia. Problemy w niej przedstawione dotykają ludzkich uczuć. Całej historii towarzyszy tajemnica, którą czytelnik odkrywa wraz z kolejnymi stronami. Język pisarki jest przejrzysty i klarowny a 445 stron pokonałam w dwa dni. Jeżeli szukacie mocnego dreszczowca traktującego o ludzkiej naturze to serdecznie polecam Wam ten tytuł.

Mój instagram: my.books.shelf

pokaż więcej

 
2018-11-23 22:01:47
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Dzisiaj kolejny tytuł, który idealnie wstrzelił się w moje gusta! „Podróżnik do wynajęcia” to zapiski z czeladniczej wyprawy Fabiana Sixtusa Kornera - człowieka, który w pewnym momencie swojego życia podjął decyzję o zdobyciu wszystkich kontynentów w ciągu dwóch lat. Wydawać by się mogło, że to kolejna z wielu podróżniczych książek istniejących na rynku, jednak w tym przypadku autor swoje... Dzisiaj kolejny tytuł, który idealnie wstrzelił się w moje gusta! „Podróżnik do wynajęcia” to zapiski z czeladniczej wyprawy Fabiana Sixtusa Kornera - człowieka, który w pewnym momencie swojego życia podjął decyzję o zdobyciu wszystkich kontynentów w ciągu dwóch lat. Wydawać by się mogło, że to kolejna z wielu podróżniczych książek istniejących na rynku, jednak w tym przypadku autor swoje wyprawy chce łączyć z pracą wykonywaną w kolejno odwiedzanych miejscach. Za swoje usługi nie chce pobierać opłat a jedynie oczekuje zapewnienia mu noclegu i pożywienia. W książce tej najbardziej spodobało mi się stawianie człowieka na pierwszym miejscu. Autor skupia się na kontaktach społecznych panujących w danym kraju, nie wgłębiając się zanadto w opisy krajobrazów czy charakterystycznych dla danego regionu zabytków. Pokazuje on, że rozmowa i namacalne przebywanie z drugim człowiekiem jest najważniejszym spoiwem relacji międzyludzkich. W książce nie brakuje również śmiesznych czy niebezpiecznych sytuacji. Z zaciekawieniem przewracałam kolejne strony, czekając na następne kraje odwiedzane przez Fabiana. Autor książki równolegle ze swoimi podróżami prowadził również bloga. Mi książka bardzo przypadła do gustu dlatego serdecznie Wam ją polecam!

Mój instagram: my.books.shelf

pokaż więcej

 
2018-11-20 21:45:28
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Jak wiecie bardzo lubię twórczość Sławomira Kopra, jednak książka, którą Wam dzisiaj prezentuję wzbudziła we mnie mieszane odczucia. Być może jednym z powodów była moja nieznajomość polskich artystów pierwszej połowy XX wieku, przez co momentami trudno mi było przez nią przebrnąć. Co nie zmienia faktu, że niektóre rozdziały wydawały się zbyt chaotyczne a natłok nazwisk zbyt duży. Jednak nie... Jak wiecie bardzo lubię twórczość Sławomira Kopra, jednak książka, którą Wam dzisiaj prezentuję wzbudziła we mnie mieszane odczucia. Być może jednym z powodów była moja nieznajomość polskich artystów pierwszej połowy XX wieku, przez co momentami trudno mi było przez nią przebrnąć. Co nie zmienia faktu, że niektóre rozdziały wydawały się zbyt chaotyczne a natłok nazwisk zbyt duży. Jednak nie mówię, że książka była zła, bo nie była. Autor poprzez przykłady m. in. takich twórców jak Stanisław Przybyszewski, Konstanty Ildefons Gałczyński czy Stefan Jaracz ukazuje problem alkoholizmu w kręgach artystycznych. Dla jednych alkohol był demonem, dla innych inspiracją do tworzenia. Autor skupia się również na mieście Zakopane, uważanym za centrum życia towarzyskiego poetów, aktorów oraz pisarzy. Na końcowych stronach pojawia się pytanie, czy bez życia na rauszu dorobek artystów byłby tak wielki? To pytanie do czytelnika. Jeżeli jesteście chętni do przybliżenia sobie odpowiedzi na nie zapraszam do lektury książki!

Mój instagram: my.books.shelf

pokaż więcej

 
2018-11-12 19:41:46
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Konrad Szołajski w swojej książce wziął na warsztat historię powstania „Sztuki kochania” przeplatając ją wątkami biograficznymi z życia Michaliny Wisłockiej. Całość książki, mimo, że odnosi się do rzeczywistych faktów, przepleciona została elementami fikcyjnymi. Konstrukcja lektury bardzo przypadła mi do gustu. Czytelnik z jednej strony uczestniczy w śledztwie prowadzonym przez porucznika... Konrad Szołajski w swojej książce wziął na warsztat historię powstania „Sztuki kochania” przeplatając ją wątkami biograficznymi z życia Michaliny Wisłockiej. Całość książki, mimo, że odnosi się do rzeczywistych faktów, przepleciona została elementami fikcyjnymi. Konstrukcja lektury bardzo przypadła mi do gustu. Czytelnik z jednej strony uczestniczy w śledztwie prowadzonym przez porucznika Rafała, mającym zapobiec wydaniu „Sztuki kochania”, a z drugiej ma przyjemność towarzyszyć Michalinie Wisłockiej w jej codziennym życiu. Książka prezentuje autentyczne zapiski z pamiętników Wisłockiej, co zbliża nas do głównej bohaterki. Dodatkowo lektura ma charakter humorystyczny. Zabawne perypetie małżeństwa Rafała powodują uśmiech na twarzy czytelnika. Nie brakuje tu również absurdalnych socjalistycznych nakazów czy zakazów oraz zaściankowego spojrzenia na akt seksualny. To już moja druga książka o Michalinie Wisłockiej i mogłabym czytać ich więcej i więcej. Tak ciekawa osobowość nigdy się nie znudzi!

Mój instagram: my.books.shelf

pokaż więcej

 
2018-11-04 20:18:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Mówi się, że za każdym sukcesem mężczyzny stoi kobieta. Słowa te nabierają znaczenia po zaznajomieniu się z historią Pierwszych Dam Ameryki. Każda z nich wiernie wspierała męża, nie rzadko odpierała ataki skierowane w jego stronę. Autorka bardzo wnikliwie śledzi losy Pierwszych Dam, opisuje relacje między nimi panujące, ich stosunek do mieszkania w Białym Domu, ich działalność polityczną.... Mówi się, że za każdym sukcesem mężczyzny stoi kobieta. Słowa te nabierają znaczenia po zaznajomieniu się z historią Pierwszych Dam Ameryki. Każda z nich wiernie wspierała męża, nie rzadko odpierała ataki skierowane w jego stronę. Autorka bardzo wnikliwie śledzi losy Pierwszych Dam, opisuje relacje między nimi panujące, ich stosunek do mieszkania w Białym Domu, ich działalność polityczną. Ukazane życiorysy pokazują, że życie Pierwszych Dam to nie tylko blichtr wystawnych spotkań na szczeblu międzynarodowym czy kolejne zmiany wystroju pałacu prezydenckiego. Z każdą z tych kobiet wiąże się odmienna historia. Uzależnienie od alkoholu i leków, mastektomia, śmierć dziecka, romans męża, morderstwo współmałżonka – to tylko przykłady problemów, z którymi musiały zmagać się Pierwsze Damy. Nie każda z nich marzyła o zostaniu żoną prezydenta, nie każda z nich zgadzała się z polityką męża, ale każda z nich trwała u jego boku pomimo wszelkich trudności i niepowodzeń. Autorka opisuje dzieje tych kobiet w bardzo przyjazny sposób. Z wielką przyjemnością przewracałam kolejne strony i nie czekałam z utęsknieniem na zakończenie. Jeśli interesuje Was życie w kuluarach Białego Domu to bardzo polecam Wam tę książkę!

Mój instagram: my.books.shelf

pokaż więcej

 
2018-10-28 20:17:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Książkę, którą Wam dzisiaj prezentuję, kupiłam ze względu na okładkę. I szczerze powiedziawszy, nawet opis na tyle książki nie wzbudził mojej ciekawości. No ale cóż, jestem tylko kobietą – ładna okładka wystarczyła. Jakie więc było moje zaskoczenie, kiedy okazało się, że wnętrze książki jest równie interesujące jak jej grafika! Brit Bennett porusza w swojej powieści wiele problemów – śmierć... Książkę, którą Wam dzisiaj prezentuję, kupiłam ze względu na okładkę. I szczerze powiedziawszy, nawet opis na tyle książki nie wzbudził mojej ciekawości. No ale cóż, jestem tylko kobietą – ładna okładka wystarczyła. Jakie więc było moje zaskoczenie, kiedy okazało się, że wnętrze książki jest równie interesujące jak jej grafika! Brit Bennett porusza w swojej powieści wiele problemów – śmierć bliskiej osoby, samobójstwo, ciąża w młodym wieku, aborcja, trudna rodzicielska miłość, przyjaźń wystawiona na próbę. Wydawać by się mogło, że takie nagromadzenie problemów społecznych może przygnieść czytelnika i odciąć mu drogę do ich głębszego zrozumienia. Nie w tym przypadku. Całość powieści jest podana w tak subtelny i wywarzony sposób, że czytelnik płynie na fali kolejnych wersów. Każda relacja, każdy problem opisane są bez zbędnego nadęcia. Autorka zastosowała również ciekawe rozwiązanie dwóch narratorów – pierwszym jest narrator trzecioosobowy, drugim są tytułowe matki. Matki, które na bazie swoich doświadczeń oceniają i komentują zachowania pozostałych bohaterów. Nie chcę zdradzać fabuły książki, dlatego też serdecznie zachęcam do zaznajomienia się z nią.

Mój instagram: my.books.shelf

pokaż więcej

 
2018-10-24 21:39:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Książka Kacpra Śledzińskiego „W tajnej służbie. Wojna wywiadów w II RP” prezentuje działalność wywiadowczą zarówno po stronie polskiej jak i niemieckiej. Autor pokazuje, że wojna polsko-niemiecka nie wybuchła wraz z 1 września, ale toczyła się na kilka lat wcześniej, kiedy to oba kraje prowadziły działalność szpiegowską. Lektura ta dostarcza nam informacji o sposobach szyfrowania depesz czy... Książka Kacpra Śledzińskiego „W tajnej służbie. Wojna wywiadów w II RP” prezentuje działalność wywiadowczą zarówno po stronie polskiej jak i niemieckiej. Autor pokazuje, że wojna polsko-niemiecka nie wybuchła wraz z 1 września, ale toczyła się na kilka lat wcześniej, kiedy to oba kraje prowadziły działalność szpiegowską. Lektura ta dostarcza nam informacji o sposobach szyfrowania depesz czy próbach złamania Enigmy i związanej z tym roli wybitnych polskich matematyków. Dowiadujemy się, co to jest inspiracja, jakie były konsekwencje pracy z Abwehrą oraz dlaczego w środowisku szpiegowskim tak znane było nazwisko Sosnowskiego. Oprócz szeroko zakrojonego obrazu pracy wywiadowców, autor skupia się również na następujących po sobie zdarzeniach czy rozmowach, będących zapowiedzią wybuchu II wojny światowej. W swoich rozważaniach analizuje relacje panujące między III Rzeszą, Polską, ZSRR, Francją oraz Wielką Brytanią. Na kolejnych stronach książki prezentowane są rozmowy pomiędzy przedstawicielami poszczególnych krajów. Zdecydowanie lektura ta dostarcza nam wielu ciekawych informacji i będzie ona ucztą dla pasjonatów historii. Ale nie tylko! Każdy zainteresowany historią naszego kraju na pewno będzie usatysfakcjonowany po jej przeczytaniu.

Mój instagram: my.books.shelf

pokaż więcej

 
2018-10-17 21:28:56
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Przez świat na rowerach w dwa lata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.

Książka, którą Wam dzisiaj prezentuję to zdecydowanie rodzaj literatury, którą najbardziej lubię! Są to zapiski z rowerowej podróży dwójki Polaków. Kiedy do dosyć wymagającego środka transportu dodamy spanie pod gołym niebem, potyczki z miejscową ludnością czy walkę z żywiołami, to otrzymujemy zajmującą, niejednokrotnie wstrzymującą dech w piersiach historię. Paweł i Magda w pierwszej... Książka, którą Wam dzisiaj prezentuję to zdecydowanie rodzaj literatury, którą najbardziej lubię! Są to zapiski z rowerowej podróży dwójki Polaków. Kiedy do dosyć wymagającego środka transportu dodamy spanie pod gołym niebem, potyczki z miejscową ludnością czy walkę z żywiołami, to otrzymujemy zajmującą, niejednokrotnie wstrzymującą dech w piersiach historię. Paweł i Magda w pierwszej rowerowej przeprawie przemierzają m. in. Iran, Turcję, Pakistan, Indie, Chiny. Napotykają na swojej drodze wysokości sięgające 5 000 m n.p.m., rwące rzeki, przez które muszą przenosić rowery, drogi, które dróg nie przypominają. Dodatkowo, ich cechy charakteru nie pozwalają im iść na ustępstwa w starciach z mieszkańcami. Nie mając zbyt wiele pieniędzy w portfelu twardo bronią swoich racji i… funduszy. Ich słowne potyczki z właścicielami hotelów, restauracji czy też z osobami spotkanymi na drodze dodają książce uroku. Nie sposób pominąć tu również, co rusz napotykających ich problemów z rowerami. Książka ta została napisana z dużą dozą humoru, czyta się ją bardzo przyjemnie, a zdjęcia z podróży pozwalają na własne oczy zobaczyć, jakie trudności przyszło im pokonywać oraz z jak cudownymi miejscami mieć do czynienia. Jakie to szczęście, że to nie koniec ich podróży, a kolejna część tylko czeka, aby po nią sięgnąć. Ja nie omieszkam!

mój instagram: my.books.shelf

pokaż więcej

 
2018-09-27 20:13:10
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

„Skrzypce z Auschwitz” to kolejne dzieło biorące na warsztat dramat ludzi więzionych w nazistowskim obozie zagłady. Głównym bohaterem książki jest żydowski lutnik, który na rozkaz nazistów stworzył skrzypce jednemu z muzyków. Zarówno lutnik jak i skrzypek byli więźniami obozu w Oświęcimiu. Jest to krótka historia, ale dotyka sedna bestialstwa nazistów. Brak w tej książce patosu. To opowieść o... „Skrzypce z Auschwitz” to kolejne dzieło biorące na warsztat dramat ludzi więzionych w nazistowskim obozie zagłady. Głównym bohaterem książki jest żydowski lutnik, który na rozkaz nazistów stworzył skrzypce jednemu z muzyków. Zarówno lutnik jak i skrzypek byli więźniami obozu w Oświęcimiu. Jest to krótka historia, ale dotyka sedna bestialstwa nazistów. Brak w tej książce patosu. To opowieść o zwykłych ludziach, którzy pragnęli przeżyć piekło i którzy każdego dnia drżeli o życie własne oraz swoich bliskich. I chociaż lektura ta dotyka trudnego tematu, to miałam wrażenie, że bił z niej ogromny spokój. A to, co wstrząsnęło mną najbardziej to autentyczne dokumenty, będące notatkami służbowymi niemieckich zbrodniarzy. Każde takie dzieło traktuję, jako swoisty hołd oddany ludziom, którzy przeżyli Auschwitz, dlatego zachęcam do poświęcenia jednego, dwóch wieczorów do zapoznania się z nią.

Mój instagram: my.books.shelf

pokaż więcej

 
2018-09-22 13:07:35
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Biografia rodziny Steczkowiskich, to książka, po którą wielu czytelników sięga w poszukiwaniu sensacji. No bo jak to? Ksiądz ma nieślubne dziecko? To niedorzeczne! Dla mnie ta książka to opis cudownej miłości dwojga ludzi. To opis wielodzietnej rodziny, która musiała się zmagać z przeciwnościami losu. Agata Steczkowska, najstarsza córka Danuty i Stanisława, oraz Beata Nowicka mają tak lekkie... Biografia rodziny Steczkowiskich, to książka, po którą wielu czytelników sięga w poszukiwaniu sensacji. No bo jak to? Ksiądz ma nieślubne dziecko? To niedorzeczne! Dla mnie ta książka to opis cudownej miłości dwojga ludzi. To opis wielodzietnej rodziny, która musiała się zmagać z przeciwnościami losu. Agata Steczkowska, najstarsza córka Danuty i Stanisława, oraz Beata Nowicka mają tak lekkie pióro, że z każdego wersu bije niezwykłe ciepło. Jest to nie tylko zasługa kunsztu pisarskiego, ale również historii namagnetyzowanej niezwykłym urokiem. Poznajemy historię klanu Steczkowskich oraz miłości dwojga ludzi. Przez odtworzenie listów sprzed ponad półwiecza oraz wczytanie się w relacje osób z najbliższego otoczenia jesteśmy w stanie wczuć się w życie głównych bohaterów. Tłem dla biografii jest niezwykła pasja do muzyki, współdzielona przez całą rodzinę. Dowiadujemy się z niej, jak pierwsza muzykująca polska rodzina zdobywała sławę na zagranicznych ziemiach. Jak mówi Agata Steczkowska – życie tworzy najlepsze scenariusze a ludzka wyobraźnia nigdy nie przechytrzy życia. I ja się w pełni z tym zgadzam! To dlatego właśnie najczęściej sięgam po książki oparte na faktach. Pozycja ta jest przepięknym dowodem na to, że miłość może góry przenosić. Zachęcam Was gorąco do zaznajomienia się z nią. Już dawno nie czytałam tak przepełnionej ciepłem lektury!

Mój instagram: my.books.shelf

pokaż więcej

 
2018-09-16 16:57:38
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Kiedy moją uwagę przykuł tytuł tej książki, od razu wiedziałam, że muszę ją mieć! Nie będę ukrywać, że to, co znalazłam w środku rozczarowało mnie. Liczyłam na ciekawie przedstawione rzeczywiste zagrożenia czyhające na nas w konkretnych miastach, a spotkałam się z próbą wyolbrzymienia pewnych rzeczy, aby uczynić je zagrażającymi naszemu życiu. Czytając tę książkę miałam wrażenie, że jej autor... Kiedy moją uwagę przykuł tytuł tej książki, od razu wiedziałam, że muszę ją mieć! Nie będę ukrywać, że to, co znalazłam w środku rozczarowało mnie. Liczyłam na ciekawie przedstawione rzeczywiste zagrożenia czyhające na nas w konkretnych miastach, a spotkałam się z próbą wyolbrzymienia pewnych rzeczy, aby uczynić je zagrażającymi naszemu życiu. Czytając tę książkę miałam wrażenie, że jej autor wymyślił sobie sto powodów jak umrzeć, a następnie rozlokował je po całym świecie. Dla przykładu – zjedzenie bananów w Brazylii może nas uśmiercić, pod warunkiem, że zjemy 48 milionów sztuk w jednym czasie. I tak oto wyglądała większość śmiertelnych sytuacji, które mogą nas napotkać w danych zakątkach świata. Według mnie jest to pozycja napisana z bardzo dużym przymrużeniem oka. Zdecydowanie minęła się z moimi oczekiwaniami i być może, dlatego czuję taki niesmak po jej przeczytaniu. Jedno mogę powiedzieć na pewno - chwytliwy tytuł zadziałał na mnie perfekcyjnie! Ale nie będąc już tak krytyczną, muszę przyznać, że po przeczytaniu tej książki dowiedziałam się paru nowych rzeczy. To czy się na nią zdecydujecie, pozostawiam Waszej decyzji!

Mój instagram: my.books.shelf

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
231 180 654
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (5)

Ulubieni autorzy (4)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd