Tylko kochanka

Hanna Cygler Wydawnictwo: Rebis literatura obyczajowa, romans
Rebis
2017-03-28
2017-03-28

O mężczyźnie po przejściach i kobiecie z przeszłością

Powieść/audiobook z którą spędzałam czas choroby. Miła, gęsta wciągająca opowieść z wyraziście zarysowanymi bohaterami, bez jakiegoś głupkowatego moralizowania. Mógłby jeszcze redaktor na to zerknąć . Początkowo powieść przeczytana dość sztywniacko, ale potem lektor się rozkręca i jest nieźle. Ale fajna książka z zaskakującymi zwrotami akcji, pięknie podomykanymi wątkami i happy endem! Ubawiłam się i zaangażowałam w słuchanie i przeżywanie, a o bohaterach nadal myślę.
Nie sądziłam, że takie fajne obyczajówki mogą być w RP:)

Miła, fajna, lokalna książka. Historia, którą czyta się błyskawicznie. Chętnie sięgnę po kolejne książki tej autorki. polecam

Lena, 50-letnia kobieta ma kłopoty finansowe odkąd wróciła po wielu latach do rodzinnej miejscowości Gniew. Bywała niemal na całym świecie będąc kochanką szwedzkiego milionera. Sama również prowadziła interesy i z podupadającej piekarni zrobiła piękny pensjonat. Niestety, nadeszły kłopoty. Czy polski prawnik, Jakub, pomoże jej? W książce przewijają się też losy wojenne jej dziadka.

Pełna humoru opowieść o ludziach i ich perypetiach. Lena to kobieta, której historia mogłaby posłużyć scenarzystom. Przede wszystkim to silna kobieta, która nie boi się brać życia takim jakim jest. Jakub to mężczyzna z przeszłością. Czy pomogą sobie wzajemnie? Historia nietuzinkowa, bardzo dobrze napisana.

Dobrze napisana powieść obyczajowa o kobiecie z przeszłością i mężczyźnie po przejściach... Dodam, że Lena jest nieco zbyt naiwna, a Jakub niezbyt odpowiedzialny, zaś powieść przewidywalna i przegadana.
Zatem leciutka powieść do przeczytania w podróży i tyle. Jedyne, co naprawdę jest prawdziwe w tej opowieści, to nasze przywary: zawiść i małomiasteczkowe ploty, zdolne zniszczyć życie.

Ciekawa powieść obyczajowa, której głównymi bohaterami są: Lena - kobieta z przeszłością i Jakub - mężczyzna po przejściach, obydwoje ponad czterdziestoletni, z czego wiele lat spędzili poza granicami naszego kraju. Ich przypadkowe z pozoru spotkanie w małym miasteczku Gniew jest początkiem znajomości, obfitującej w ciekawe wydarzenia i ważne decyzje.
Polecam, książkę szybko i przyjemnie się czyta.

Polecam, książkę...

Na początku miałam wrażenie, że nie dam rady dobrnąć do końca, ale później się rozkręca. Bohaterowie dosyć specyficzni. Ogólnie całkiem przyjemna.

Takie obyczajówki lubię. Nieprzesłdzone, życiowe, bez cudowych zbiegów okoliczności. Przeczytałam z wielką przyjemnością.

Tylko kochanka, tylko 5... Książka jakich wiele w literaturze kobiecej. Ot! Szybko się czyta, postacie powierzchowne, brak głębi. Język też jakiś taki prosty. Książka idealna na wakacje. Nie polecam koneserom.

Hanna Cygler ma swoją kamienną książkę w Ogrodzie Historii przy gniewskim kościele. Odsłoniła ją podczas swojego pobytu w Gniewie. I jest nią właśnie "Tylko kochanka", bo jakby mogło być inaczej ?
Podczas czytania książki łapałam się na tym, że szukałam wśród znanych mi osób takich, które mogły być bohaterami książki. Na próżno. Bohaterowie są fikcyjni, prawdziwy jest jedynie Gniew, jego uliczki i zabytki. Czasami denerwował mnie trochę "prosty" język książki. Jest tam jednak też dużo humoru, optymizmu, uczuć "wszelkiej maści". Dlatego uważam, że jest to dobra pozycja dla każdego mieszkańca mojego miasteczka, wielbiciela pióra pani Cygler i nie tylko.

• Audiobooki

Hanna Cygler Tylko kochanka Zobacz więcej