Pani mnie z kimś pomyliła

Wydawnictwo: Muza
ALEX

Życie nie rozpieszcza Joanny. Samotnie wychowuje nastoletnią córkę i co miesiąc sprawdzając stan konta, obawia się, że znowu zabraknie jej pieniędzy na opłacenie wszystkich rachunków. Nie chce zawieść Misi, której obiecała wyjazd na kurs językowy w Londynie, więc przyjmuje dobrze płatne zlecenie jako tłumaczka na planie nowego programu telewizyjnego. Wkrótce nieoczekiwanie, trochę wbrew sobie, zostaje gwiazdą.

Paradoksalnie świat show-biznesu kompletnie Joanny nie interesuje. Nie śledzi portali plotkarskich, nie jest dla niej ważne, kto wywołał jaki skandal. Jest ostatnią osobą, która mogłaby marzyć, by znaleźć się na pierwszych stronach tabloidów. I przewrotnie to właśnie Joanna sięga szczytu sławy, staje się celebrytką i może sama przekonać się, jak wygląda życie w luksusie. Czy zdoła nie zatracić siebie wśród kolejnych sukcesów? Czy będzie szczęśliwa?

Ilona Łepkowska, jak mało kto, zna kulisy świata show-biznesu i opisuje go z wielkim talentem, przenikliwością i humorem. ChoćPani mnie z kimś pomyliła to książka chwilami gorzka, jest w niej miejsce na miłość, ciepło rodzinnego domu i szczęście na przekór losowi.

źródło opisu: Muza, 2016.

źródło okładki: http://muza.com.pl/obyczajowa/2394-pani-mnie-z-kim...»

Sylwia | 2019-05-05
Przeczytana: 01 lutego 2018

Szczerze mówiąc, myślałam, że królowa polskich seriali długodystansowych ma ciekawsze pióro. Dochodzę jednak do wniosku, że po prostu ma sporo szczęścia do aktorów, bo ona sama, jak dla mnie, pisze - średnio.
Liczyłam na pogłębioną analizę świata show biznesu, tymczasem dostałam bajkę o kopciuszku, który za sprawą przypadku trafia do telewizji i osiąga sukces nie tylko medialny, ale i finansowy.
Dialogi są: miałkie, postaci jednakowe, a emocje - nijako opisane. Znudziła mnie przeokropnie i rozczarowała.
Moja ocena:
3/10

książek: 1963
Ula | 2019-03-03
Przeczytana: 10 marca 2019

😍

Promyczek | 2019-03-03
Przeczytana: 2017 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Joanna, młoda kobieta, która samodzielnie wychowuje córkę Misie. ledwo wiąże koniec z końcem. Jest tłumaczem i dostaje właśnie dobrze płatne zlecenie na planie filmowym. Przyjmując to zlecenie nie jest świadoma, że to zmieni jej życie na zawsze. Na planie spodobała się reżyserowi i została celebrytką. Zaznała luksusowego życia. W tedy też nagle zaczął interesować się nią były mąż. Nagle odczuły w nim do niej uczucia, i znalazł pieniądze na wyjazd z nią w góry i ich córką. Jak się szybko okazało, tylko dlatego że Joanna była sławna i miała pieniądze, z których on planował skorzystać. Joanna szybko się zorientowała i pokazała mu gdzie jego miejsce.'
Przez sławę, dużo pracowała, nie było jej w domu, zaniedbywała córkę, znajomych, była przemęczona, nie wiedziała jaki jest dzień tygodnia.
Gdy wszystko zabrnęło za daleko, Aśka nie bała się powiedzieć stop, powiedziała to i raz na zawsze uwolniła się od bycia gwiazdą, znalazła miłość za miastem, w domku na wsi i była wreszcie szczęśliwa.

tabaka | 2019-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2019

Czytadło.
Książka na czas przeziębienia, kiedy ciężko skupić myśli, albo wakacje, kiedy chce się zająć czas czymś nieskomplikowanym.

Prosta, przewidywalna fabuła.

Anika | 2018-11-26
Przeczytana: 01 grudnia 2018

Bardzo dobra obyczajówka.

Bożena1 | 2018-01-10
Przeczytana: styczeń 2018

Czy za możliwość zarobienia wielkich pieniędzy i stania się celebrytą warto zapłacić każdą cenę? Czy warto wyrzec się się samego siebie?
Pani Ilona Łepkowska wie o czym pisze. Bardzo dobra powieść o kobiecie, która przypadkiem trafia w wir wielkiego świata i na jakiś czas tam zostaje. Dlaczego tylko na jakiś czas? Przeczytajcie - bardzo ciekawa i pouczająca historia.

Zagłada | 2017-12-22

Lekka, bardzo przyjemna, wciągająca, potrafi wywołać uśmiech, kobieca, po prostu bardzo fajna. Czytałam wieczorem z herbatą pod ręką, w ciszy i książka była wypełnieniem udanego wieczornego relaxu.

rajko | 2017-12-15
Przeczytana: czerwiec 2016

Czego mozna sie spodziewac po autorce przecietnych scenariuszy?
Ano - przecietnej ksiazki.
Podobno napisala ja, kiedy ze zlamana konczyna siedziala w domu. No i szczerze powiedziawszy wyglada na to, ze jak sie czlowiek nudzi to nie powinien siegac po pioro.
Ksiazka daleka od obiektywnej oceny rzeczywistosci. Pelno w niej niecheci do pewnych osob zycia publicznego, za ktorymi autorka najwyrazniej nie przepada. Oczywiscie sa tez uklony w strone tych, ktorych autorka wielbi. Tylko po co to wszystko? Pani Ilono - jestesmy dorosli (chyba?)
Malo ambitna fabula, banalne dialogi i kiepsko skonstruowani bohaterowie. Na domiar zlego na odwrocie ksiazki, powiazane z autorka aktorki pieja peany na jej czesc. JAKIEZ TO SLABE!
Reasumujac: ksiazka napisana z nudow, po ktora mozna siegnac tylko w momentach ekstremalnej nudy.

Vemona | 2017-09-13
Przeczytana: lipiec 2016

Łatwo przyswajalne, łatwe do zapomnienia, napisane dobrze, bo autorka pisać umie, ale dla mnie raczej mało interesujące. Podobno można rozpoznać znanych ludzi - udało mi się z panem Jakubem na kanapie (oczywista oczywistość) i nieco się domyślam kim może być tęga projektantka, poza tym - nikogo więcej nie kojarzę, chyba za mało znam rodzimy show biznes i portale plotkarskie. Sama historia dość pouczająca, uświadamiająca jak wygląda życie celebrytów, ale - robią to na własne życzenie, więc nie mam zamiaru się rozczulać.

Anka Markova | 2017-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2017

I jak tu się nie wk*@&#%!ć...

Ta książka miała mnie rozluźnić, wyciszyć, rozbawić... a tymczasem...

Ja rozumiem słodko-gorzka, ale ta słodycz do zrzygania, aż mnie czasami mdliło od tych nadprzyrodzonych i wspaniale cudownych wydarzeń i-tej-cholernej-głupoty-jakiejś w jaką popadła główna bohaterka. Chociaż czasami myślę, że od samego początku była naiwną kretynką - a ślepej kurze to i ziarno.... no tak.

Myślę też, że książka dokładnie w taki sposób miała zadziałać na czytelnika.

Tu pogłaskać a tam strzelić w ryj, tak żeby zapiekło. ytu połaskotać a tam kopnąć w dupę tak, żeby aż dech zaparło.

Ehhhh.... a miałam mieć relaks.

Jeśli wezmę opd uwagę wszystkie emocje jakie przeżyłam czytając ( przysięgam, czasami miałam ochotę trzasnąć książką o ścianę, albo wywalić ją przez okno) to suma-sumarum nie było źle. W końcu czyta się po to, żeby przeżywać, nieprawdaż?

a może się mylę.....???

DLA JESZCZE NIEWTAJEMNICZONYCH. JEDEN OLBRZYMI PULS DLA KSIĄŻKI: OBŁĘDNY SMAK HERBATY...