Pani mnie z kimś pomyliła

Okładka książki Pani mnie z kimś pomyliła Ilona Łepkowska
Okładka książki Pani mnie z kimś pomyliła
Ilona Łepkowska Wydawnictwo: Muza literatura obyczajowa, romans
Muza
2016-05-18
2016-05-18
Ilona Łepkowska literatura obyczajowa

Bardzo dobra ksiazka.
Zabawna i jednocześnie smutna.
Pokazuje życie celebryty od nieznanej nam strony - aż zaczęłam im współczuć :)
Polecam.
Pani Łepkowska ma łeb do pisania.
6.6

Bardzo dobra ksiazka.
Zabawna i jednocześnie smutna.
Pokazuje życie celebryty od nieznanej nam strony - aż zaczęłam im współczuć :)
Polecam.
Pani Łepkowska ma łeb do pisania.
6.6

Joanna przekroczyła czterdziestkę, rozwiodła się z mężem, który ją zdradzał i samotnie wychowywała córkę. Tłumaczyła różnorodne teksty z języka włoskiego, ale ledwo wiązała koniec z końcem. Poznajemy ją w momencie, gdy dowiedziała się, że były mąż, mimo wcześniejszych zapewnień, nie dołoży się do sfinansowania upragnionego i długo wyczekiwanego przez Misię kursu językowego w Londynie. Z pomocą przychodzi przyjaciel, który odstępuje Joannie zlecenie tłumaczenia na planie nowego programu telewizyjnego. Joanna nawet nie podejrzewa, jak diametralnie zmieni się jej życie. Bohaterka bardzo dobrze radzi sobie nie tylko jako tłumaczka. Zostaje prowadzącą tego programu i zyskuje ogromną popularność. Dzięki temu niespodziewanemu sukcesowi, Joanna wreszcie czuje, że żyje. Robi to, co lubi, wymyśla kolejny program... Kolejny sukces, olbrzymie pieniądze, nagrody... Depresja przychodzi niezauważenie. Samotność doskwiera jej coraz bardziej. Joanna już wie, że nie jest szczęśliwa. Przekonuje się na własnej skórze o tym, że pieniądze i sława mają również tę złą stronę, o której nikt nie chce mówić. Co zrobi Joanna? Będzie tkwić w świecie show-biznesu czy ponownie zmieni swoje życie? Polecam :)

Sięgnęłam po tę książkę, żeby sobie coś poczytać przed snem. I to był poważny błąd, ponieważ ciężko ją odłożyć. Ciekawa. Z pełnokrwistą bohaterką. Taką z poczuciem humoru i własnym zdaniem. I taką, która potrafi się zmienić. Czasami odrobinę cukierkowa, czasem wyidealizowana, lecz w sumie czego można chcieć od książki, która z założenia ma być lekturą miłą i przyjemną. Ale nawet przy tym założeniu potrafi szpilkę wsadzić i zmusić czytelnika do okazania emocji. Polecam. Lecz nie przed snem.

Szczerze mówiąc, myślałam, że królowa polskich seriali długodystansowych ma ciekawsze pióro. Dochodzę jednak do wniosku, że po prostu ma sporo szczęścia do aktorów, bo ona sama, jak dla mnie, pisze - średnio.
Liczyłam na pogłębioną analizę świata show biznesu, tymczasem dostałam bajkę o kopciuszku, który za sprawą przypadku trafia do telewizji i osiąga sukces nie tylko medialny, ale i finansowy.
Dialogi są: miałkie, postaci jednakowe, a emocje - nijako opisane. Znudziła mnie przeokropnie i rozczarowała.
Moja ocena:
3/10

😍

😍

Joanna, młoda kobieta, która samodzielnie wychowuje córkę Misie. ledwo wiąże koniec z końcem. Jest tłumaczem i dostaje właśnie dobrze płatne zlecenie na planie filmowym. Przyjmując to zlecenie nie jest świadoma, że to zmieni jej życie na zawsze. Na planie spodobała się reżyserowi i została celebrytką. Zaznała luksusowego życia. W tedy też nagle zaczął interesować się nią były mąż. Nagle odczuły w nim do niej uczucia, i znalazł pieniądze na wyjazd z nią w góry i ich córką. Jak się szybko okazało, tylko dlatego że Joanna była sławna i miała pieniądze, z których on planował skorzystać. Joanna szybko się zorientowała i pokazała mu gdzie jego miejsce.'
Przez sławę, dużo pracowała, nie było jej w domu, zaniedbywała córkę, znajomych, była przemęczona, nie wiedziała jaki jest dzień tygodnia.
Gdy wszystko zabrnęło za daleko, Aśka nie bała się powiedzieć stop, powiedziała to i raz na zawsze uwolniła się od bycia gwiazdą, znalazła miłość za miastem, w domku na wsi i była wreszcie szczęśliwa.

Czytadło.
Książka na czas przeziębienia, kiedy ciężko skupić myśli, albo wakacje, kiedy chce się zająć czas czymś nieskomplikowanym.

Prosta, przewidywalna fabuła.

Czytadło.

Prosta, przewidywalna fabuła.

Bardzo dobra obyczajówka.

Bardzo dobra obyczajówka.

Czy za możliwość zarobienia wielkich pieniędzy i stania się celebrytą warto zapłacić każdą cenę? Czy warto wyrzec się się samego siebie?
Pani Ilona Łepkowska wie o czym pisze. Bardzo dobra powieść o kobiecie, która przypadkiem trafia w wir wielkiego świata i na jakiś czas tam zostaje. Dlaczego tylko na jakiś czas? Przeczytajcie - bardzo ciekawa i pouczająca historia.

Lekka, bardzo przyjemna, wciągająca, potrafi wywołać uśmiech, kobieca, po prostu bardzo fajna. Czytałam wieczorem z herbatą pod ręką, w ciszy i książka była wypełnieniem udanego wieczornego relaxu.

• Obyczajowe
  • 2017

Dodaj cytat z książki Pani mnie z kimś pomyliła