Do zobaczenia w Barcelonie

Wydawnictwo: Pascal
flamenco, barcelona, miłość, taniec,
cookie_j

Przesycona gorącymi rytmami flamenco opowieść o tym, jak szukając szczęścia, niespodziewanie można odnaleźć samego siebie Trzy kobiety – przyjaciółki, rywalki – wyjeżdżają do Barcelony, by w najsłynniejszej katalońskiej szkole uczyć się flamenco. Małżeństwo Ewy rozpada się, a jedyną odskocznią od rzeczywistości jest dla niej taniec. Swoją pasję dzieli z Gośką, przyjaciółką i prawdziwym...

Małżeństwo Ewy rozpada się, a jedyną odskocznią od rzeczywistości jest dla niej taniec. Swoją pasję dzieli z Gośką, przyjaciółką i prawdziwym aniołem stróżem. Z Martą znają się niezbyt blisko…

Wszystko zaczęło się jeszcze w Poznaniu, gdzie poznały Paco, przystojnego Hiszpana, mistrza flamenco i uwielbianego nauczyciela. Wakacyjny wyjazd, by to właśnie z nim kontynuować naukę, wydawał się doskonałym pomysłem.

Ta podróż daje im jednak znacznie więcej, niż ktokolwiek mógł się tego spodziewać – odmienia ich życie w najbardziej nieoczekiwany sposób. Bo czy szczęście jest zawsze tam, gdzie go szukamy?

Pierwsza powieść o flamenco napisana przez Polkę z polskiej perspektywy!

źródło opisu: Wydawnctwo Pascal, 2014

źródło okładki: www.pascal.pl

eduko7 | 2017-12-08
Przeczytana: 03 grudnia 2017

Kolejna wizyta w Barcelonie. Tym razem w rytmie flamenco. Wyprawę odbywamy w towarzystwie zafascynowanych tym tańcem uczestniczek kursu prowadzonego w Poznaniu przez Paco – przystojnego, kochliwego Hiszpana. Ten sam wyjazd przedstawiony z czterech perspektyw: Ewy, Gośki, Marty i Paco. Akcja nasycona gorącymi rytmami, w gorącym klimacie a wzmocniona gorącymi uczuciami oraz wspólną pasją bohaterów. Przyznam, że bardziej od wątków uczuciowych interesujące dla mnie były opisy znanych i mniej znanych miejsc w Barcelonie, codzienności Katalończyków, ich radości życia oraz specjałów kulinarnych. Lektura może też wzbogacić naszą wiedzę na temat nie tylko samego tańca, ale swoistej kultury flamenco. Miło było wspomnieć własny pobyt w Barcelonie i wzmocnić chęć powrotu do uliczek znanych i jeszcze nieznanych.
Książkę czyta się szybko. Najlepiej z hiszpańskimi rytmami w tle. Postaci są wyraziste. I nawet jeśli nie pochwalamy ich postępowania, to nadal chętnie czytamy o ich doświadczaniu...

Anna | 2015-09-03
Przeczytana: 03 września 2015

Po serii książek, dotyczących trudnych i dość przygnębiających spraw, postanowiłam sięgnąć po lekturę lekką, łatwą i przyjemną. A że mój syn, a wcześniej Carlos Ruiz Zafon, zarazili mnie miłością do Barcelony, coraz częściej szukam książek, których akcja dzieje się w tym mieście.
"Do zobaczenia w Barcelonie" to babska wyprawa do szkoły flamenco. Zafascynowane nim przyjaciółki z poznańskiej szkoły tańca hiszpańskiego, prowadzonej przez przystojnego rodowitego Hiszpana - Paco, postanawiają doszlifować swoje umiejętności w ojczyźnie flamenco.
Historia ich pobytu opowiedziana jest z perspektywy jego postrzegania i przeżyć czterech postaci - Ewy, organizatorki wyjazdu, Gośki, Marty i samego Paco. Jak na Hiszpanię przystało, gorąco musi być w pogodzie, tańcu oraz uczuciach. Głównie wokół tych wewnętrznych przeżyć toczy się akcja.
Jakkolwiek wątek romansowy mnie wciągnął, to przyznam, że najbardziej jednak zainteresowały mnie opisy dzielnic, uliczek, zabytków i knajpek Barcelony,...

Piękne klimaty Hiszpanii, cudowne, gorące rytmy flamenco..książkę pochłonęłam od razu przecudna, klimatyczna i zaskakująca książka podobała się mnie bardzo spędziłam przyjemne chwile przy tej literaturze:))

malineczka74 | 2014-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2014

Historia pewnej znajomości

Życie ludzkie w którym nie ma miejsca na pasję jest monotonne i nudne. Jest jak potrawa bez przypraw – mdłe i bezbarwne. Posiadanie jakiejś pasji, zainteresowania sprawia, że żyjemy mocniej, ciekawiej, intensywniej. Ludzkie pasje są przeróżne. Dla wielu osób na całym ziemskim globie wielką pasją jest taniec.

Taniec który niejedno ma imię. Jednych fascynuje taniec towarzyski, inni uwielbiają tańce ludowe i regionalne. Sporą popularność na świecie zyskują też tańce charakterystyczne dla różnych zakątków globu. Tak jak np. flamenco, które wywodzi się z hiszpańskiej Andaluzji. Dla tego tańca głowę traci główna bohaterka książki Anny Kann - Ewa. Kobieta mająca dzieci i męża, spełniona zawodowo, żyjąca jednak w martwym związku. Jej małżeństwo z Jackiem już dawno się wypaliło. Para żyje obok siebie. Nie łączy ją już uczucie i namiętność. Ewa niespełniona uczuciowo zatraca się w tańczeniu flamenco. Wraz z siedmioma towarzyszkami o podobnych zainteresowaniach...

Anna-mojeksiążki | 2015-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2015

Hiszpania, Barcelona, flamenco i miłość. A wszystko w porywającej i pełnej hiszpańskiego klimatu książce "Do zobaczenia w Barcelonie". Autorka intryguje już tym, ze chowa się pod pseudonimem, a dodatkowo jej powieść jest pełna pasji i ognista jak hiszpańskie flamenco.
Nie dajcie się jednak zwieść, nie wszystko tutaj jest piękne i bezproblemowe. A miłość często kraszona jest zdradą. Czemu? Jak się okazuje, życie zaskakuje, a faceci lubią zmiany, szczególnie gorącokrwiści Hiszpanie.

Grupa Polek zakochanych we flamenco i swoim instruktorze tańca Paco, wyjeżdża do Barcelony na kurs w jego szkole. Ewa wiąże z wyjazdem swoje plany. Jej małżeństwo przechodzi kryzys, a właściwie żyją z mężem jak w speracji, potrzebuje oddechu. Paco poznała podczas warsztatów tanecznych w Poznaniu, mężczyzna bardzo o nią zabiegał i zakochała się. Utrzymywali znajomość mailową, a teraz Ewa wyjeżdża do niego i zastanawia się, czy zostać na dłużej. Podobne plany w stosunku do Paco ma Marta... Obie panie nie...

Veronique | 2015-06-06

Książkowe podróże zabrały mnie już wiele razy do takich kultowych miejsc jak Toskania, Prowansja, Andaluzja czy malowniczy Dubrownik. Wszystkie te miejsca uwielbiam i marzę, by się do nich wybrać - po raz pierwszy/kolejny. Kilka dni temu w prezencie otrzymałam egzemplarz świetnej książki o tytule "Do zobaczenia w Barcelonie". Ach, Barcelona! Od razu zabrałam się za czytanie powieści, która bardzo, ale to bardzo mi się spodobała. Świat w niej przedstawiony wydaje się oniryczny - bo czy w życiu zdarzają się takie cudowne historie? Czy taniec może połączyć dwojga? Czy wreszcie Barcelona potrafi tak odddziaływać na ludzi, że nie chce się jej za żadną cenę opuścić?
Może tak... "Do zobaczenia w Barcelonie" to opowieść Polki i Paco, mężczyzny o iście hiszpańskim temperamencie. Ona się w nim zakochuje, on wielokrotnie wystawia jej miłość na próbę. W gorącej, namiętnej Barcelonie przeplatają się ich losy. Czy historia ich uczucia zakończy się szczęśliwie?
Powieść urzeka językiem i...

Czas_na_Książki | 2014-09-09

www.czasnaksiazki.pl

Gorące, namiętne i kuszące flamenco w najlepszym wydaniu! Dzięki książce „Do zobaczenia w Barcelonie” poczułam, jakby ten fascynujący taniec zawładnął także moim ciałem.

Poszukiwanie szczęścia, tego co dawałoby nam radość nie zawsze prowadzi prosto do celu. Drogi, które wiodą do uśmiechu i sukcesu często są zawiłe, zamknięte szczelnie w jakiejś butelce z marzeniami czy otulone gęstą mgłą powodującą brak dostępu do szczęścia. Czasami bowiem, szczęścia nie ma tam gdzie go szukamy.

Główna bohaterka Ewa, to kobieta żyjąca obok męża, nie z nim, nie razem lecz obok. Miłość i namiętność, która jeszcze kilka lat temu pasjonowała ich wzajemnie, wygasła, a w jej miejsce wstąpiły znudzenie, przyzwyczajenie- bynajmniej ze strony Jacka, męża Ewy. Choć kobieta stara się, aby jej małżeństwo przeżyło odrodzenie uczuciowe, Jacek bez zbędnych ceregieli przyznaje, że spotkał starą znajomą i zmierza się z nią spotykać. Mimo to dla dobra sprawy oraz dla dzieci pozostanie w domu...

Alisonn | 2015-03-20
Przeczytana: 20 marca 2015

Ksiazka jak ksiazka juz wczesniej duzo zostalo napisane wiec ja tylko dodam ze Barcelona pociagala mnie od zawsze stad zakup tej ksiazki i nie zawiodlam sie opisy sa super. Troche nudzilo czytanie tego samego ale z punktu widzenia innych osob....
Na koniec cieszylo mnie ze Ewka otworzyla przesylke choc nie byla do niej!!!

beciaczek | 2014-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Fajna,klimatyczna,lekka i przyjemna, na jedno popołudnie.

pralina | 2014-12-28

Dla mnie to raczej typowe romansidło których z reguły nie czytam; dodatkowo okraszone opowieściami o pięknie Barcelony i gorących rytmach flamenco którymi się nie interesuję:) Trzeba przyznać że zakończenie jest mocnym zaskoczeniem za które dodałam jeden punkcik do oceny. Podsumowując, fankom romansów i tańca flamenco z pewnością książka będzie się podobać:)))