Powrót do Barcelony

Wydawnictwo: Pascal
literatura piękna
karollllllla

Znajdź szczęście w Barcelonie! Ewa stawia wszystko na jedną kartę – pragnie w końcu zrobić coś dla siebie. Uwalnia się z toksycznego małżeństwa i wyjeżdża do ukochanej Barcelony. Tam zaczyna życie od nowa. Odkrywa nowe miejsca, radości i pasje, którą oprócz flamenco, staje się również tango.

Na zmiany nigdy nie jest za późno!

źródło opisu: http://www.empik.com/powrot-do-barcelony-kann-anna...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/powrot-do-barcelony-kann-anna...»

il-y-a | 2018-10-12

Czy tango może być lepsze niż flamenco? Nie wiem. Ale wiem, że każdy taniec pokazuje życie - gorące romanse, bolesna upadki, wspaniałe przygody i zapierające dech w piersiach widoki. Czy tego chciała główna bohaterka opuszczając swoją wakacyjną miłość i udając się w podróż, tym razem poza Barcelonę. Trochę myślę, że tak. Czy jej się udało? Zachęcam do przekonania się samemu.

eduko7 | 2017-12-11
Przeczytana: 05 grudnia 2017

Kontynuacja powieści „Do zobaczenia w Barcelonie”. Ewa i Paco zajmują tym razem mniej miejsca. Choć nieco więcej dowiadujemy się o „kochliwości” i niewierności Paco. Lepiej poznajemy też Jacka – męża Ewy. Mamy możliwość spojrzenia na ich niełatwe relacje z jego perspektywy. Dzieje się to za sprawą Janusza – przyjaciela rodziny. Jacek zwierza mu się: „Mnie Ewa, jako kobieta, przestała interesować już dawno temu (…) Ale jak poszła w to flamenco, to się poczułem zdradzony (…) Jest atrakcyjna, obiektywnie to trzeba przyznać (…) Miałem wrażenie, ze przestaliśmy grać w tej samej drużynie (…) Wiesz, jak tak o tym gadamy tu teraz, uświadomiłem sobie, że jednak nie chciałbym jej stracić”. Pojawiają się nowi bohaterowie: Maria - siostra Ewy, powieściopisarka i dziennikarka oraz jej znajomy, druga Maria i Pedro – instruktorzy tanga, których Ewa poznaje w Lizbonie. Treść trochę poplątana. Dopiero pod koniec zaczyna się układać w całość. Zakończenie zaskakujące. Najbardziej przypadła mi do...

Pozeraczkaksiazek | 2017-07-15

Klimat gorącej Hiszpanii...

"Powrót do Barcelony" to druga część losów Ewy, która ucieka od problemów małżeńskich do słonecznej Hiszpanii i flamenco.
Kobieta zostawia w domu męża, który ciągle ją upokarzał i dwie nastoletnie córki i wyjeżdża do Hiszpanii na naukę tańca flamenco. Na zajęciach zakochuje się w przystojnym instruktorze tańca - Paco. Oboje mają nadzieję, że ich romans przemieni się w coś poważniejszego i powoli układają razem swoje życie. Uczucie między tymi dwojga kwitnie, czterdziestoletnia Ewa wręcz promienieje, jednak do czasu. Kobieta dowiaduje się, że Paco nie był jej do końca wierny i przespał się z dwoma jej koleżankami. Zdruzgotana Ewa, chcąc wszystko na spokojnie przemyśleć, wyjeżdża do Lisbony pod nieobecność Paco i zostawia mu liścik. W Lisbonie trafia na Polkę uczącą tanga, kobiety zaprzyjaźniają się i przedstawiają sobie swoją miłość do tanga i flamenco.
Czy Ewa wróci do męża czy do Paco? Może wybierze taniec i samodzielność?

Lektura podobała mi się,...

tomasz | 2016-08-04

Przeczytałem ze względu na lizboński wątek. Ogólnie książka mało wymagająca, w sam raz na upalne letnie popołudnie.

Ewelina | 2016-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2016

Druga część historii Ewy - głównej bohaterki.
Gdy Ewa dowiaduje się że Paco ją zdradził, w przypływie emocji jedzie na lotnisko i kupuje bilet na lot do Lizbony. Tam poznaje Polkę, która związała się z Portugalczykiem. Oboje wprowadzają Ewę w świat tanga.
Bohaterka próbuje poukładać swoje życie i podjąć decyzję, czy znów zaufać Paco i zostać w Barcelonie, czy mieć cichą nadzieję że jej małżeństwo się naprawi, czy może rozstać się z mężem ale wrócić do Polski.
Gdy wraca do Barcelony aby dać wytłumaczyć się Paco, znów los podejmuje decyzję za nią i wszystko znów musi zaczynać od początku

szpilka | 2016-04-10

strata czasu na taki typ książek. opisy miasta jakby przepisane z kiepskiego przewodnika. surowe fakty o zabytkach, które można znaleźć w encyklopedii.

Madziunia | 2016-03-31
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 31 marca 2016

Jak się siedzi w domku a chore dziecko albo smacznie śpi albo się bawi to jest i czas na czytanie i idzie z górki :)
Wracając do książki ... ciekawa, pięknie opisane zabytki i krajobrazy Hiszpanii, choć zakończenie mnie zawiodło... spodziewałam się konkretnego zakończenia, czuję niedosyt :)

Sol | 2015-10-26

Dzisiaj krótko na temat książki Anny B. Kann pt. "Powrót do Barcelony". Przyznaję, że nie przeczytałam "Do zobaczenia w Barcelonie", ale sądzę, że i tak nie wpłynęłoby to na moją ocenę tej powieści. Kann opisała nam szarą rzeczywistość swoich bohaterek, więc nie spodziewajcie się wesołej i ciepłej lektury. Czasem takie "szarości" są potrzebne, tak więc z ciekawości sięgnęłam po niniejszą nowość wydawniczą. Jednak nie do końca jestem zadowolona z lektury. Nie było to coś, czego oczekiwałam...

Z początku nieco się pogubiłam, bo na okładce wyraźnie nie ma wzmianki o drugiej głównej postaci imieniem Maria (siostrze Ewy). Kiedy więc przez pierwsze kilkadziesiąt stron czytałam losy Marii, to pomyślałam sobie, że coś jest tutaj wyraźnie nie tak, jak powinno. Później pojawia się Ewa, jednak nadal miałam wrażenie, że pierwsze skrzypce tej historii gra Maria i jej problemy życiowe. Niestety nie zapałałam szczególną sympatią do bohaterów książki Anny B. Kann... Nie to, że ich nie polubiłam,...

Katee | 2015-09-04
Przeczytana: 04 września 2015

Powrót do Barcelony to druga część przygód Ewy, która ucieka od problemów małżeńskich do słonecznej Hiszpanii i znajduje ukojenie w tańcu flamenco oraz ramionach młodego, przystojnego instruktora.
Akcja utworu opowiadana jest z perspektywy kilku osób, dzięki temu możemy poznać różne punkty widzenia oraz poznać pobudki jakimi kierują się poszczególne osoby podejmując takie, a nie inne decyzje. Książka porusza przede wszystkim kwestie miłości i zdrady. Ciekawym zabiegiem jest zestawienie przemyśleń kobiety i mężczyzny na ten temat i ukazanie jak punkt widzenia zależny jest od płci i kraju pochodzenia.

Poznajemy dwie siostry - Ewę i Marię. Obie borykają się z problemami miłosnymi, jedna właśnie poznała interesującego mężczyznę, druga przeżyła zawód miłosny i stanęła przez trudnym wyborem, który zaważy na jej dalszym życiu. Ewa ma tendencję do impulsywnego działania i uciekania przed problemami oraz ludźmi, którzy ją krzywdzą bez wyjaśnień i prób rozwiązania konfliktu. Tym razem pod...

Dorota_Maliszewska | 2015-09-03

Nie jest to powieść, która odmieni Wasze życie czy zaskoczy. Sztampowa fabuła. Plusy za bezpretensjonalność i wierne oddanie Hiszpanii i Portugalii. Oraz za to, że autorka nie sili się na odgrywanie Virginii Woolf. Pisze czytadła i tyle. Może być.