Przegapienia

Wydawnictwo: Noir sur Blanc
Desencuentros
9788373920903

Składające się na ten tom krótkie opowiadania różnią się od siebie stylem i treścią. Mają za to wspólny temat owe tytułowe przegapienia, których wszyscy się dopuszczamy i które potem, przywoływane w pamięci, nieustannie nas prześladują. Luis Sepulveda zabiera czytelników na wyprawę po bezdrożach straconych okazji.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Co prawda przeczytałam tylko jedno opowiadanie, i to nie konkretnie w tym wydaniu, ale w oryginale, wydrukowane na kartce, ale skoro w oryginale znajdowało się w tym konkretnym tomiku opowiadań ("Desencuentros"), to wierzę, że w polskim tłumaczeniu również. :) Opowiadanie nosiło tytuł "Cambio de ruta". Jest to opowiadanie o pasażerach pewnego pociągu, opowiadanie fantastyczne, choć zdradza to dopiero ostatnie zdanie. ;) I to jest właśnie cudowne. ;)

Wkp | 2012-04-16

"Przegapienia" w me ręce trafiły przez przypadek, ale nie żałuję, że tak się stało. Zbiór opowiadań ten jest bowiem świetną lekturą, pełną emocji i intrygujących pomysłów i po lekturze chętnie wraca się do poszczególnych historii. Mnie najbardziej urzekła część o miłości i dlatego wszystkim lubiącym niebanalne (nie zawsze zakończone happy endem), nieharlequinowe romanse polecam ją całym sercem.
Tak samo jak i ludziom, którzy po prostu lubią przeczytać coś trudniejszego i bardziej wymagającego od czytelnika.

Naprawdę warto. Choćby ku przestrodze, bo nie tylko dobre okazje ale i miłość łatow jest w naszym życiu przegapić.

Misiek | 2016-09-21
suszonepomidory | 2014-12-17
Przeczytana: 11 stycznia 2015
Krzysiek | 2014-08-15
Dzicy pisarze z Chile

Wielu wzdryga się na samą myśl o literaturze iberoamerykańskiej. Kiedyś bardzo popularna, dziś  nieco przykurzona. W letnim cyklu pokazujemy, że świetne książki w Ameryce Południowej pisali nie tylko Cortázar i Márquez. Dziś - pisarze chilijscy.