Ewangelia według Marii, Matki Jezusa

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Marie
978-83-7469-730-9
Maria, ewangelia

Czy jest na świecie ktoś, kto nie słyszał o Marii, matce Jezusa? Mimo to, wszystko, co znajdujemy na jej temat w Ewangeliach, sprowadza się do kilku niejasnych zdań. Kim mogła być Miriam z Nazaretu, urodzona w Galilei za niespokojnych czasów, gdy Królestwo Izraela znajdowało się pod panowaniem Rzymu? Jakie związki miała z buntownikami i z jednym z ich najbardziej znanych przywódców, Barabaszem? Co łączyło ją z sektą medyków z Damaszku? I z dalekim krewnym, Janem Chrzcicielem?

Frapująca powieść Marka Haltera to próba odtworzenia losów młodej Żydówki, która odegrała ogromną rolę w narodzinach chrześcijaństwa, uzupełniona o niezwykłą apokryficzną ewangelię, ukazującą alternatywną wizję życia Jezusa i Marii.

[opis wydawcy]

Agata Orłowska | 2015-02-25