Kronika zadziwionego króla

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Cronica del rey pasmado
978-83-7506-080-5
Hiszpania, król, inkwizycja, kurtyzana

Powieść, osadzona w realiach Hiszpanii czasów inkwizycji, ukazuje historię monarchy Filipa IV, który pewnego dnia postanawia ujrzeć swą żonę w negliżu. Życzenie to wywołuje spore zamieszanie w królewskim pałacu. Intryga pozwala autorowi snuć nić opowieści właściwej dla powieści historycznej, lecz doprawionej dużą dozą humoru. Jaki wpływ ma moralne prowadzenie się monarchy na dobrobyt jego ludu? Czy flota wioząca do Sewilli transport złota z Nowego Świata zostanie zatopiona przez Anglików, jeśli król będzie oglądał obnażone wdzięki królowej? Czy fakt, że król spędził noc z luksusową kurtyzaną, spowoduje klęskę jego wojsk w Niderlandach? Oto pytania, nad którymi łamią sobie głowę inkwizytorzy, podczas gdy młody król Filip oddaje się erotycznym marzeniom, a jednocześnie zmaga się ze spiskowcami, za wszelką cenę usiłującymi nie dopuścić go do legalnej małżonki.

źródło opisu: http://www.sklep.zysk.com.pl/kronika-zadziwionego-krola.html

borka | 2015-01-23
Przeczytana: 10 stycznia 2015

Cudowna książka, dawno się tak nie ubawiłam! Tło historyczne, ale cała akcja obraca się wokół spraw łóżkowych. Napisana z polotem i inteligentnym dowcipem, polecam gorąco!

aggie | 2013-03-01
Przeczytana: 01 marca 2013