Nieśmiertelny

9788372362094

Znakomita powieść historyczno-obyczajowa, której akcja toczy się w renesansowej Florencji na przestrzeni prawie 200 lat. Głównym bohaterem jest tajemniczy Luca Bastardo sierota, nieznanego pochodzenia, obdarzony cudownym darem długowieczności, dzięki której jest świadkiem burzliwych wydarzeń historycznych w XIV i XV wieku we Włoszech.

allison | 2011-04-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2008 rok

Jedna z najciekawszych powieści historycznych, jakie czytałam. Dzięki długowieczności tytułowego bohatera, mamy okazję śledzić jego perypetie na przestrzeni wielu lat. Spotykane przez niego postacie artystów, polityków, mecenasów, a także największe renesansowe dzieła sztuki sprawiają, że powieść czyta się także jak zbeletryzowany dokument.

Sayuri | 2013-08-08

Interesująca książka. Uwielbiam epokę renesansu, więc czytało mi się ją bardzo dobrze. Można oderwać się od codzienności i przenieść do Florencji, zachwycać się pięknem rzymskiej architektury, malarstwa, poznać ludzi renesansu. Akcja powieści jest pełna zaskakujących wątków, a długowieczność bohatera czy zagłębianie się w alchemii nadaje nastroju tajemniczości.

lucyferia | 2012-06-18
Przeczytana: październik 2011

Niepozorna książka kupiona przeze mnie na małym straganiku okazała się być naprawdę ciekawą lekturą, a że uwielbiam epokę renesansu to pochłonęłam ją z jeszcze większym zainteresowaniem. Razem z niezwykle długowiecznym bohaterem zwiedzałam zakątki słonecznej Italii, spotykałam wspaniałych ówczesnych artystów i władców. Warte przeczytania.

MKatarynka | 2012-10-06
Przeczytana: listopad 2011

Bardzo ciekawa ksiażka napisana potoczystym językiem. Losy bohatera śledzi sie z zapartym tchem. Świetne tło historyczne i obyczajowe włoskiego renesansu.
Nie podobało mi się zakończenie, zaskakujące ale chyba niepotrzebne.
Z niecierpliwoscia czekam na tłumaczenia innych ksiażek autorki.

syllver | 2016-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Wspaniała książka, w której losy bohaterów śledziłam z zapartym tchem. Dzięki rozbudowanemu tłu historycznemu można się sporo dowiedzieć np. o życiu Leonarda da Vinci. Polecam

ewa2233 | 2012-11-02

Temat książki jest nie do udźwignięcia przeze mnie. Dotarłam do 84 strony i nic się nie zmienia - nadal rzecz dotyczy traktowania dzieci, a właściwie znęcania się nad nimi, w domu publicznym.
Nie wiem jak ocenić książkę, bo jest dobrze napisana (pod względem stylu), ale nie zaciekawia, a tematem odstręcza.

Szymon | 2016-11-09
kasztanka | 2016-10-05