Tancerze wodni

Wydawnictwo: Świat Książki
The Water Dancers
83-7391-230-4
s1ayto

Latem 1945 roku osierocona szesnastoletnia Rachel Winnapee, podejmuje pracę w letniej rezydencji nad brzegiem jeziora Michigan, która należy do zamożnego rodu Marchów. Dziewczyna, z pochodzenia Indianka, pozbawiona złudzeń co do swego miejsca w świecie ludzi uprzywilejowanych, szybko wchodzi w rolę posłusznej służącej, cicho i bez sprzeciwów spełniającej życzenia pracodawców. Rzetelnie wypełnia swe obowiązki aż do czasu, gdy przejmuje opiekę nad młodym dziedzicem - tragicznie okaleczonym i emocjonalnie rozbitym weteranem wojennym, Woodym Marchem.

Jusiaczek | 2014-08-27
Asiek | 2014-08-04