Pracująca dziewczyna

Wydawnictwo: Albatros

Inne wydania

24-letnia bohaterka, Girl, zostaje zwolniona z pracy z powodu konfliktu z szefową. Po rozpaczliwych poszukiwaniach znajduje nową, która początkowo wydaje się ucieleśniać wszystkie jej marzenia. Praca w nowoczesnej korporacji okazuje się ogromnie stresująca i zmusza ją do podejmowania decyzji niezgodnych z własnymi przekonaniami. Rzucona na głęboką wodę , musi decydować o milionowych dotacjach oraz realizować polecenia szefa, męskiego szowinisty, który udaje, że pragnie przekształcić firmę w przyjazną dla kobiet. To jednak tylko dekoracja, gdyż na codzień Girl jest dyskryminowana. Po nieudanym polowaniu na klientkę, w firmie zmienia się szef i zaczynają zwolnienia. Girl zostaje postawiona przed wyborem pieniądze czy moralność...

ChicaDeAyer | 2014-10-11
Przeczytana: 2011 rok

Z tym tytułem zapoznałam się kilka lat temu i do dnia dzisiejszego nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie co mnie ku temu skłoniło. Książek z działu literatura kobieca raczej nie lubię, bo większość jest cukierkowa, mdła lub płytka. Lub, o zgrozo, wszystko naraz. W tym przypadku nie było wyjątku od reguły, a dodatkowo bardzo licho to zostało napisane - a to duża sztuka, bo autorek jest aż dwie. Dłużył mi się ten twór wprost niemiłosiernie - a po przewróceniu ostatniej kartki nadal próżno szukać w tym wszystkim sensu.

Nie edukuje, nie bawi, nie ma po co czytać - bo zwyczajnie szkoda cennego czasu, który można przeznaczyć na coś bardziej wartościowego.

Joanna | 2010-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2010

Lubię wątek kariery zawodowej w książkach. Tytułowa bohaterka – Girl – najpierw zostaje zwolniona, a potem znajduje lepszą pracę. Zawsze jest tak, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Nawet ja się o tym przekonałam kilka razy w życiu. Kariera Girl jest bardzo ciekawa, działa w firmie, która jest portalem dla kobiet, o urodzie i nie tylko. Jednak pod koniec książki filozofia firmy się zmienia i bohaterka musi wybierać... nie powiem co i jak, ponieważ nie lubię jak ktoś streszcza książkę w całości, to psuje potem czytanie. Na wielu blogach można spotkać tego typu recenzje, a one mają służyć do zachęcenia innych, a nie streszczania.
Wracając do tej książki, warto ją przeczytać. Ja na miejscu Girl postąpiłabym tak samo. Mimo że to trochę nie dojrzałe, ale w wieku bohaterki – 24 lata – nie każdy jest dojrzały. Sama nie byłam za bardzo dojrzała wtedy, ale to osobna historia. Dojrzałość to indywidualna sprawa każdego. Niektórzy nigdy nie dojrzewają.

Lexiss | 2015-05-25

Recenzja również na blogu: http://lowczyni-ksiazek.blogspot.com/

Girl zostaje zwolniona z pracy z powodu konfliktu z szefową. Po rozpaczliwych poszukiwaniach „ Moja Firma „ wydaje się ucieleśniać wszystkie jej marzenia.

Okładka może nie jest jakoś szczególnie urodziwa, ale ma w sobie coś , co sprawia ,że potencjalny czytelnik nie może przejść obok tej książki obojętnie. Tak się rzecz miała i w moim wypadku. Czy książka skrywa w sobie zniewalającą historię?

Główną bohaterką jest 24-letnia Girl , która pewnego dnia nie wytrzymuje już pomiatania i lekceważenia swojej osoby przez szefową Doris , którą przezywa w myślach ,, Doris Wodazmózgu”. Z powodu konfliktu , jaki wybucha między nimi ,dziewczyna traci pracę i jest tym faktem zdruzgotana. Trudno jej się dziwić, bo któż by nie był , gdyby poświecił ostatnie sześć miesięcy swojego życia, aby się wybić w świecie nauki , w tych ciężkich czasach. Tak więc , nie dziwię się ,że przeżywa małe załamanie . Na ratunek dziewczynie...

Książka okropna, szkoda czasu na czytanie. Bohaterka beznadziejna!!!!

Katherina87 | 2012-11-22

24-letnia bohaterka, Girl, zostaje zwolniona z pracy z powodu konfliktu z szefową. Po rozpaczliwych poszukiwaniach znajduje nową, która początkowo wydaje się ucieleśniać wszystkie jej marzenia. Praca w nowoczesnej korporacji okazuje się ogromnie stresująca i zmusza ją do podejmowania decyzji niezgodnych z własnymi przekonaniami. Rzucona na "głęboką wodę", musi decydować o milionowych dotacjach oraz realizować polecenia szefa, męskiego szowinisty, który udaje, że pragnie przekształcić firmę w przyjazną dla kobiet. To jednak tylko dekoracja, gdyż na codzień Girl jest dyskryminowana. Po nieudanym polowaniu na klientkę, w firmie zmienia się szef i zaczynają zwolnienia. Girl zostaje postawiona przed wyborem - pieniądze czy moralność...

Audrey | 2013-06-10
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: styczeń 2012

Nie wiem po co autorki stworzyły to badziewie. Chyba były naprawdę w głębokiej depresji :)

Lesławek | 2013-12-07
Przeczytana: listopad 2013

Nie tego spodziewałam sie po duecie Nicola Kraus, Emma McLaughlin. "Pracująca dziewczyna" książka, która miała zachwycać i śmieszyć jak powieść L.Weisberger "Diabeł ubiera sie u Prady". Co mamy? 352 strony mdłej, płytkiej, ciągnącej się jak ślimak powiastki. Ni to smieszne, ni to wzruszające.Raczej przerażające jeśli patrzeć z perspektywy życia głównej bohaterki. Książka baaardzo przeciętna. Autorki nawet nie pofatygowały sie by dac imię głównej bohaterce nazywając ja po prostu Girl. Jej pracodawca też na imie nie zasłużył i nazwały go tak chyba żeby było śmieszniej Guy.

No więć Girl i Guy w jednym stali domku, on szowinista jakich mało, kłamczuch, człowiek myślący tylko o sobie. Jednym słowem po trupach do celu choćby kosztem pracowników i pracownic. Ona jako główna bohaterka dostała w książce rolę 24-latki, która traci prace w korporacji i stara sie znależć nową , a łatwo nie jest. Po drodze spotyka kolesia, w ktorym chyba sie zakochuje i chyba będa tworzyć związek nie wiedzą...

Lila21 | 2013-04-29
Przeczytana: kwiecień 2013

Bohaterką książki "Pracująca dziewczyna" jest Girl, która została zwolniona z pracy. Poszukuje nowej posady gdyż kończą jej się pieniądze. Na imprezie poznaje mężczyznę i otrzymuje od niego propozycje pracy w dużej firmie. Praca dobrze płatna, dobrze się zapowiadająca...ale czy na pewno są same zalety tej pracy? - nie do końca...

Książka nie przypadła mi do gustu, nie wciągnęła mnie, wręcz przeciwnie nie mogłam doczekać się końca. Moim zdaniem jest nudna, poza tym nie są podane konkretne imiona, a zamiast nich są używane bardziej określenia czyli Girl - dziewczyna; Guy - facet, już sam ten pomysł wcale mi się nie podoba, a właściwie trochę denerwuje.
Na początku wydawało mi się że akcja się rozkręci i z nudnej opowieści zrobi się fajna powieść, niestety tak się stało.

Paulina | 2014-08-10
Przeczytana: sierpień 2014

Niezrażona opiniami Czytelników postanowiłam dać tej książce szansę. Sięgnęłam po nią po przeczytaniu kilku książek J. Picoult i cóż mogę powiedzieć... Poczułam się, jakbym przesiadła się z Porsche do Poloneza. Niby są poruszone problemy moralności, imigrantek, wykorzystywania kobiet w pracy, ale jest to opisane w tak słabiutki sposób, że dodając do tego wiele literówek i pseudooryginalnych zapisów typu 'niepoddamsięniepoddamsięniepoddamsię', naprawdę ciężko przebrnąć przez tę książkę. Z bólem serca, ale nie polecam, a osobiście będę duet tych pań (niań?) omijać szerokim łukiem.

Ewelina | 2015-03-05
Przeczytana: 03 marca 2015

Nie wiem, dlaczego ta książka trafiła na listę bestsellerów. Ja bym jej tam nie umieściła. Książka przeciętna, chaotyczna, tak naprawdę, nie wiem, o co w niej do końca chodziło i jakie jest jej przesłanie. Może takie, że istnieją jeszcze młodzi ludzie, którzy w dzisiejszym wyścigu szczurów i świecie przesyconym seksem mają jeszcze sumienie i dobrowolnie, mimo dużych korzyści finansowych, nie zdecydują się prowadzić firmy zajmującej się pornografią????
Może i sama fabuła byłaby niezła, gdyby nie ten styl pisania. Niezbyt przypadł mi do gustu. Na pewno nie sięgnę po nią kolejny raz.