Nie całkiem do pary

Okładka książki Nie całkiem do pary Wendy Markham
Okładka książki Nie całkiem do pary
Wendy Markham Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Seria: Literatura w spódnicy literatura obyczajowa, romans
Literatura w spódnicy
Slighty Single
Ringier Axel Springer Polska
2005-01-01
2002-01-01
Iwona Maura
literatura w spódnicy

Oceny gwiazdkowej nie daję, po prostu nie wiem, ile dać.
Na początku książki pomyślałam - ale gówno. Ale równolegle z czytaniem słuchałam podcastu "Ja i moje przyjaciółki idiotki" i uświadomiłam sobie, że "Nie całkiem do pary" jest po prostu o idiotkowaniu, w sumie jak większość romansów. I wtedy trochę mi się punkt widzenia zmienił, bo sama byłam kiedyś idiotką. Przestałam czuć zirytowanie, a zaczęłam współczuć, myśląc jednocześnie - kochana, też tam byłam. Tak więc, bardzo schematyczne czytadełko, ale jakże prawdziwe. Jedynie zakończenie wygląda trochę, jakby autorka chciała książkę po prostu skończyć i dajcie mi wszyscy święty spokój.

Oceny gwiazdkowej nie daję, po prostu nie wiem, ile dać.

Nie oczekiwałam od tej pozycji wie wiadomo jakich wrażeń i żadnych takowych nie dostałam. Przyjemnie się ją czytało, temat banalny, postacie stereotypowe, nic specjalnego, ale czasami taki lekki przerywnik jest potrzebny nawet bardziej niż ciężka cegła ;)

Następna książka z kobiecej serii "Literatura w spódnicy". Główną bohaterką jest Tracey, mieszkanka Nowego Jorku. Pracuje w biurze jako sekretarka i załatwia prywatne sprawy swojego szefa ( czego już ma dosyć).
Problem Tracey polega na tym, iż jej chłopak Will, na całe lato zostawi ja samą. On natomiast wyjedzie na letnie występy, gdyż jest aktorem. Główna bohaterka nawet zaproponowała swojej połówce, że wyjedzie z nim, lecz on szybko wykluczył taką opcję. To dało jej do myślenia.
Drugi problem, z którym walczy Tracey to nadwaga. Lecz ten kłopot jest niczym w porównaniu z trzema miesiącami spędzonymi samotnie w wielkim mieście. Tylko czy Wilk po powrocie z letnich występów napewno wróci do kobiety, która na niego czeka przez trzy miesiące?
Książka troszeczkę się różni od pozostałych z tej serii. Dziewczyna wprawdzie nie jest porzucona a "ma urlop" od chłopaka. Historia napisana lekkim piórem, niestety jakoś mnie nie porwała na tyle bym nie mogła się od niej oderwać.

Lektura łatwa lekka i przyjemna, ale szału nie robi. Dziwne zakończenie tak jakby skończyć czytać w połowie. Lekko rozczarowana choć historia ma potencjał.

Sięgnęłam po tę książkę całkowicie przypadkowo. Mamy tu uroczą młodą kobietę Tracey, która ma rubensowskie kształty prawie jak Bridget Jones, jest zakochana po uszy w zbyt idealnym Willu i samotnie spędza upalne lato w Nowym Jorku. Powieść nie jest polukrowana, raczej oprószona cukrem pudrem, ale bez przesady. Postać ukochanego zemdliła mnie na tyle, że zaczęłam opuszczać fragmenty dotyczące jego osoby. Figura panny Spadolini i jej wewnętrzna motywacja może rzeczywiście wpłynąć korzystnie na czytelniczki śledzące jej losy. Ważne jest być szczęśliwą, akceptować samą siebie i cały czas pracować nad sobą, chociaż czasami rzeczywiście jest ciężko. Mały motywacyjny kopniaczek:)

Świetna książka, długo zabierałam się, żeby ją przeczytać, ale jak zaczęłam to nie mogłam przestać. Postawa głównej bohaterki sprawia, że masz ochotę się za siebie wziąć i zmienić swoje życie ;)

Właściwie to książka taka sobie... Głowna bohaterka była dla mnie strasznie irytująca, zakończenie niestety takie sobie, jakby autorka sama już miała dość i chciała to jak najszybciej zakończyć... zero pomysłu.

Dosyć miałka opowiastka o nieszczęśliwej miłości i rozpadzie związku, oraz oczywiście o przemianie głównej bohaterki i nowych szansach przed nią.
Przeczytałam do końca przede wszystkim dlatego, że nie lubię porzucać lektury w połowie.

Polecam ją wszystkim miłośniczkom romansów i niewymagających powieści obyczajowych, a także wszystkim tym, którzy akurat są w dołku. 1 tom cyklu LATO W NOWYM JORKU.

"Lekkie czytdło" nieszkodliwe od czasu do czasu

"Lekkie czytdło" nieszkodliwe od czasu do czasu

• Literatura w spódnicy
  • Wymienię
  • Domowa biblioteczka
  • 2015

Dodaj cytat z książki Nie całkiem do pary