Nie całkiem do pary

Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Slighty Single
literatura w spódnicy
karus96

Lato. Na Manhattanie można zwariować z upału. A bohaterka powieści, 24-letnia Tracey Spadolini, zostaje w Nowym Jorku na całe wakacje. Na domiar złego zostaje tu sama, bo Will, z którym zamierza żyć-długo-i-szczęśliwie i "całkiem do pary", wyjechał na letnie występy. Wróci do miasta dopiero we wrześniu. Ale czy na pewno do niej? Żeby czymś wypełnić czas po wyjeździe Willa, Tracey postanawia przyjrzeć się własnemu życiu i zauważa, ze wynajmowanie przez nią mieszkanie przypomina obskurną norę, rzekomo obiecująca praca w reklamie jest nędzną fikcją, jej uda i biodra nie stają się ani o centymetr szczuplejsze, a na prawie idealnym wizerunku Willa widać coraz więcej rys. W tej sytuacji Tracey z pomocą kilku przyjaciółek i jednego wrażliwego faceta decyduje się coś z sobą zrobić. Czy uda jej się polubić całkiem nową kobietę, jaką w sobie odkrywa?

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Claudia | 2013-12-22

Lektura na wieczorną nudę. Lekka i odprężająca dla niezbyt wymagających osób. Jeśli liczysz na coś ambitniejszego, czytając to, możesz się zawieść.
Ja jednak czegoś takiego potrzebowałam na ostatni wieczór i ta książka spełniła swoje zadanie. :)

dzosefinn | 2012-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2012

Niepewna siebie i przy kości młoda kobieta jest w związku z młodym aktorem. Ona oddana i zapatrzona w niego, on zakochany w sobie i ma w nosie jej uczucia. Will wyjeżdża na letnie „szkolenie”, Tracey – główna bohaterka – zostaje w Nowym Yorku. Postanawia się zmienić, z myślą o sobie (ale wiadomo, że dla niego). W trakcie trwania rozłąki, on raz na tydzień do niej dzwoni (niby bardzo zapracowany), a ona w mieście usycha z tęsknoty. Spotyka się z przyjaciółmi, nawiązuje nowe znajomości, ćwiczy, stosuje dietę…. Nowy znajomy okazuje się, że nie jest gejem i Tracey podoba się jemu, a ona dalej wpatrzona w swojego chłopaka – mimo tego, że dalej ma ją w … nie powiem gdzie. Potem ona do niego jedzie bo się stęskniła, on ją odwozi powrotem na autobus, potem się nie odzywa, aż w końcu – po długiej rozłące zrywają. I cała filozofia.
Nudne, płytkie, bez polotu… Oj słabe, bardzo słabe…

Lena | 2012-03-14
Przeczytana: 13 marca 2012

Potrzebowałm lekkiego i przyjemnego romansidła. Dlatego też sięgnełam po tę książkę. Przez pierwszą połowę lektury brnęłam z ironicznym uśmieszkiem na twarzy (zbyt oczywista kreacja bohaterki - taka druga bridget jones + obowiązkowo przyjaciel gej), pewna, że oto książka jest taka jak przewidywałam. Ale im głębiej w las tym bardziej jakoś lubiłam bohaterkę, przejmując się jej losem. Zakończenie mi się podoba, nie jest cukierkowe. Jest za początkiem, tak jakby. Dlatego daję solidne 6 gwiazdek. Nie żałuję tych dwóch wieczorów spędzonych na czytaniu :)

Algoforos | 2014-07-30

Czytelniczy odpowiednik pustych kalorii, ale bardzo sympatyczny. Ironiczne spojrzenie na Nowy Jork, w którym wszyscy wkładają masę wysiłku, żeby być dokładnie jak wszyscy inni i w gruncie rzeczy zaskakujące jak na "babskie czytadło" zakończenie to wg mnie jego najmocniejsze strony.

Monika | 2012-12-08
Przeczytana: 17 maja 2012

Dawno nie czytałam żadnej książki od deski do deski, więc postanowiłam zacząć od czegoś lekkiego, tak na zachętę. Na takie okazje mam specjalną półkę w swojej mini-biblioteczce, która składa się z serii "Literatura w spódnicy." Bardzo lubię "chick lit", bo zazwyczaj jest lekka, zabawna, świetna do czytania w tramwaju, nie muszę się szczególnie skupiać na tym co się dzieje w książce, a mogę spokojnie przerzucać kartki i raz na jakiś czas odwrócić głowę, żeby spojrzeć w okno. Żeby jeszcze bardziej sobie osłodzić to czytanie, postanowiłam zacząć robić to w wannie (nie ma lepszego miejsca na świecie). Leżysz sobie w przyjemnym ciepełku z maseczką na twarzy (skończył się żel; nie wiem czy nie jest przeterminowana), włosy natarte odżywką, wszystko samo się dzieje tak, że mogę poczuć się piękniejsza, a do tego mam wrażenie, że mój umysł nie stoi w miejscu bezczynnie, tylko pracuje. Mizernie, bo mizernie, ale pracuje.

Czytałam po jednym, dwa rozdziały, tak na rozruch, aż wreszcie, gdy po...

Lily76 | 2016-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

Dosyć miałka opowiastka o nieszczęśliwej miłości i rozpadzie związku, oraz oczywiście o przemianie głównej bohaterki i nowych szansach przed nią.
Przeczytałam do końca przede wszystkim dlatego, że nie lubię porzucać lektury w połowie.

Meell | 2011-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2011

Złapałam tę książkę na chybił-trafił w bibliotece, szukałam czegoś lekkiego do poczytania w podróży i do "odmóżdżenia" po ciężkim dniu. Nieskomplikowana fabuła, miłość, lato. Gdy przeczytałam na okładce coś o samorealizacji, tym bardziej się ucieszyłam. Ostatnio właśnie tym żyję.

I jakże srodze się zawiodłam.

Przede wszystkim, kompletnie nie rozumiem zamysłu autorki. Książka niby "babska", "czytadło", a jednak porusza problem nie-akceptacji siebie i toksycznego związku. Jak się kończy, zobaczycie sami, choć równie dobrze możecie przeczytać jakiś spoiler - nie warto marnować czasu na dotrwanie do końca. Jak dla mnie fabuła urywa się w momencie, w którym książka dopiero powinna się zacząć. Czyżby nagły odpływ weny? Co do postaci: główna bohaterka jest całkiem sympatyczna, za to jej kochaś, Will, od początku doprowadzał mnie do szewskiej pasji. Autorka umieściła tu kosmicznie obleśnego geja Raphaela. Naprawdę, niedobrze mi było, gdy czytałam o jego ślinieniu się na widok kelnera w...

Paulina | 2014-07-25
Przeczytana: lipiec 2014

Prosta, lekka, niewymagająca i dość przyjemna książka na typowe wakacyjne "odmóżdżenie". Ani nie poświęci się jej za dużo czasu, bo czyta się błyskawicznie, ani nie zostanie w pamięci, bo specjalnie nie widzę żadnego powodu by tak się miało stać ;)
Wiadomo - co ambitniejsi będą baaardzo zawiedzeni, ale myślę, że jest to optymalna pozycja do autobusu/ pociągu - kilka godzin na zabicie czasu jak znalazł.
Książka opisuje perypetie Tracey, zakompleksionej 24-latki przy kości, dziewczyny podrzędnego aktora, który postanawia wyjechać na 3 miesiące na letnie występy. Dziewczyna postanawia zmienić się i swoje życie, by tylko Will jej nie opuścił. A jak będzie? Zakończenie połowicznie mnie leciutko zaskoczyło ;)

Aleksandra | 2014-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zapowiadało się ciekawe, zrobiło się mętnie, dopiero przy rozdziałach od VI wzwyż coś mnie tak zafascynowało, może ta dziewczyna, która jest zakochana w facecie na zabój, gdzie ja nic nie wiem o miłości, może to że lubi sobie zapalić i w chwilach zdenerwowania (i każdych innych) i sięga po papierosa, gdzie ja znów przez to zaczęłam palić? Nie wiem, ale wiem że puentą tej książki i morałem dla innych "pulchnych" dziewczyn może być właśnie to- facet, dla którego są w stanie zrobić wszystko przy okazji go tracąc, ale zachowując nową świetną sylwetkę. Polecam

BetiFiore | 2013-01-15

Jak dla mnie bardzo zabawna, lekka książka w sam raz na urlop.