Ralph's Party

Impreza u Ralpha to dowcipnie napisana historia mieszkańców pewnego domu. Tytułowy Ralph wraz z przyjacielem zakochują się w Jamimie, nowej współlokatorce. Z kolei Karl i Siobhan, którzy mieszkają piętro wyżej, żyją szczęśliwie w nieformalnym związku. Ich domową idyllę zakłóca jedynie Cheri, femme fatale z ostatniego piętra.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

eduko7 | 2016-02-05
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 02 lutego 2016

Cóż, czytałam, odkładałam, znowu próbowałam i zdołałam dobrnąć do końca. Nie zachwyciła mnie ta książka. W trakcie zmagań z lekturą zastanawiałam się (nie pierwszy raz - niestety) czy współczesna obyczajówka musi być nasączona wulgaryzmami, "narkotykowymi wizjami i odlotami". Nie jestem pruderyjna, ale taka obyczajowość jest mi daleka i chyba nie odczuwam potrzeby "oswajania".

Adrianna Strzyżewska | 2010-06-26

na mojej półce to książka sedesowa. dobra do poczytania w takim właśnie miejscu, łatwa i do bólu przewidywalna. miła odskocznia.

Iwona | 2011-02-13
Na półkach: Przeczytane, Mam

Lekka, łatwa i przyjemna. Na kolana nie powala, ale świetnie można się przy niej zrelaksować. Polecam!

tajus | 2012-12-14
Przeczytana: 05 grudnia 2012

Lisa Jewell to urodzona w 1968 roku popularna pisarka brytyjska, specjalizująca się w lekkiej literaturze kobiecej. Jej nauka i praca po ukończeniu szkoły katolickiej wiązały się przede wszystkim z modą. Gdy pracę straciła, spróbowała swych sił w pisaniu i w 1999 roku zadebiutowała powieścią "Impreza u Ralpha", która szybko stała się bestsellerem. W 2008 roku otrzymała nagrodę Melissy Nathan za "Ulicę Marzeń 31". Do dziś napisała dziewięć książek, a obecnie pracuje nad kolejną.

Tak naprawdę, już prawie zabierałam się za lekturę utworu "Po imprezie" tejże autorki, ale w ostatniej chwili zorientowałam się, że jest on w pewnym sensie kontynuacją "Imprezy u Ralpha" - najogólniej rzecz biorąc, jedna z par głównych bohaterów z tej powieści pochodzi. Podejrzewam, że świat by się nie zawalił, gdybym po ten debiut literacki Jewell nie sięgnęła. Ba, po jego przeczytaniu jestem wręcz przekonana, że nie miałabym czego żałować. Ale cóż, stało się, przebrnęłam przez niego w miarę szybko, bo do...

Eljot | 2013-12-31
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Lekka książka, idealna na pochmurne zimowe dni. Całkiem nieźle się ją czyta. Nie należy do ambitnej literatury, ale nie jest też strasznie denna. Na pewno nie zalicza się do humorystycznej literatury tak jak to opisuje z tyłu na okładce autorka. Nie znalazłam w niej ani jednego zabawnego tekstu. Oczywiście wszystko krąży koło miłości, a nawet można powiedzieć, że mamy tu miłosny trójkąt. Jem, Smith i Ralph są współlokatorami. Na początku książki do dwóch mężczyzn wprowadza się Jem, która burzy ich spokojne zycie. Obydwaj czują do Jem coś więcej niż tylko przyjaźń. A przynajmniej tak się na początku wszystkim wydaje...
W tym samym domu mieszkają Karl i Shioban, którzy do niedawna byli szczęśliwą parą...aż do momentu, kiedy pojawiła się Cheri - piekna, długonoga, blondynka, mieszkająca w tym samym budynku.
Generalnie autorka na wstępie trochę czytelnika zwodzi. Ten, który wydaje się porządny, inteligentny, elokwentny, okazuje się strasznym chamem.
Jest również druga część tej...

Lika | 2016-05-30
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 23 maja 2016

Główną zaletą tej książki jest to, że... kupiłam ją za złotówkę w jednym z marketów. Pewnie gdyby nie ta cena to nawet bym na nią nie spojrzała.

Jeśli chodzi o samą treść to jest ona dosyć przeciętna, poznajemy grupę ludzi, każdy ma swoje problemy, swoje upodobania i swój sposób na życie. Każdy z nich ma też swoją własną historię, którą autorka stara się nam przybliżyć. Jednak nie ma w tej powieści momentów, które czytało by się z zapartym tchem i kibicowało w myślach bohaterom czy też krzyczało do nich: nie, nie rób tego!

Cała książka opiera się na historii przeznaczenia, piciu, ćpaniu i jedzeniu carry, które poprzeplatane jest historiami naszych bohaterów.

Książka dobra to odmóżdżenia się i poczytania w leniwy wieczór, ale nie dostarcza zbyt wielu emocji.

Natalia | 2014-09-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 04 września 2014

Muszę przyznać, że nudziła mnie ta książka, bo ma zbyt dużo opisów. Gdybym miała opisać ją jednym słowem, to uznałabym, że jest: DZIWNA. Niby romantyczna, ale jednak nie romantyczna, trochę dramatyczna, po prostu dziwna jak, dla mnie. Zakończenie jednego z wątków muszę przyznać zaskoczyło mnie i trochę zbulwersowało. Najciekawszy był według mnie wątek Karla i Siobhan. Natomiast losy Ralph, Smith oraz Jem były od początku może nie oczywiste, ale nie zaskoczyło mnie zakończenie w ich przypadku szczególnie Ralpha i Jem.

Marianna | 2016-04-25
Przeczytana: luty 2016

Taka sobie książka, trochę nudnawa, nie wiem czemu, ale niczym mnie historia głównych bohaterów ani nie zachwyciła, ani nie zainteresowała. Przeczytałam, a właściwie przemęczyłam tę książkę. Z racji tego, że mam ją w swojej domowej biblioteczce postaram się jeszcze kiedyś do niej wrócić. A tymczasem daje 5 ;)

Natalia | 2015-05-18
Przeczytana: 18 maja 2015

Zwykła, nieporywająca opowieść o losach grupki pozornie obcych sobie ludzi. Wszystkich jednak coś połączyło, coś co można nazwać przeznaczeniem... A finisz wydawał się z góry przesądzony.

bookslover | 2013-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Bardzo ciekawe zdarzenia mają miejsce w tej książce. Ogólnie mówiąc, mamy do czynienia z bohaterami: malarzem, który nie maluje, z bankierem, który jest nudziarzem, ale ma mnóstwo pieniędzy oraz w późniejszym czasie z ich nową współlokatorką, która jest bardzo barwną postacią.
Co można jeszcze o nich powiedzieć? Z pewnością są wyjątkowi. Żyją w miarę na jakimś poziomie, jak jest okazja, to zapalą marihuanę, czasem wciągną koke, częściej jednak Ralph pali papierosy, a ogólnie wszyscy lubią pić piwo i inne alkohole.
Jemima - dla przyjaciół Jem, wprowadza się do chłopaków, bo poszukiwali współlokatora, by wyrwać się z codziennej monotonii, natomiast Jem wyprowadziła się od siostry, która mieszka z mężem, żeby nie robić tłoku.
Jem miała pewien sen, który regularnie ją prześladował od 16 roku życia. Śniło jej się, że stała przed jakimś domem i widziała w oknie mężczyznę, który siedzi tyłem na kanapie i pali papierosa. To był jej jedyny.
Stojąc przed domem Smitha (bo to on był...