Imię i nazwisko zastrzeżone

Seria: Literatura w spódnicy
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Name & Address Withheld
Andżela

Lizzie Ford jest ekspertem od spraw damsko-męskich. Miłość i seks w wielkim mieście nie mają dla niej żadnych tajemnic. Na łamach poczytnego londyńskiego tygodnika odpowiada na listy zawiedzionych i skrzywdzonych, rozmawia też ze słuchaczami, prowadząc lubianą audycję radiową. Jej sprawy osobiste także wydają się zmierzać w dobrym kierunku - po wielu latach nieudanych poszukiwań nareszcie może się wtulić w opiekuńcze ramiona Tego Jedynego - Matta Bakera, czarującego geniusza reklamy, który przekonuje do siebie nawet niechętną mężczyznom jej najlepszą przyjaciółkę. Lizzie nie zdaje sobie sprawy, że cudowny kochanek coś przed nią ukrywa. Nie podejrzewa również, że zwykły list od czytelniczki, tylko z pozoru anonimowej, omal nie doprowadzi do groźnego w skutkach skandalu. Przyjdzie jej zmierzyć się z elementarnymi prawdami na temat życia, miłości i wierności...

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

książek: 2077
onika | 2013-05-04
Na półkach: Czytadła, Przeczytane
Przeczytana: maj 2013

Chciałam książki lekkiej, łatwej i przyjemnej. No i trafiłam na bajkę.

Główna bohaterka, Lizzie, to doskonały miks Królewny Śnieżki, Kopciuszka i Belli. Pewnie wróble do spółki z wiewiórkami troszczą się o porządek w jej pokoju. Lizzie jest redaktorką działu porad w pewnej gazecie. Jest niedorozwiniętą emocjonalnie histeryczką z zanikiem instynktu samozachowawczego, która pozwala wszystkim wchodzić sobie na głowę, czyli najwłaściwsza osoba do udzielania rad innym (na zasadzie szewc bez butów chodzi). Lizzie poznaje Matta i się w nim zakochuje. A Matt jest skrzyżowaniem wykastrowanego rycerza na białym koniu ze Śpiącą Królewną. Bo Lizzie budzi go z letargu, w który zapadł przy boku żony. I oto mamy złą macochę! Żona Matta, Rachel, no to po prostu zła kobieta jest! Jak wszystkie żony zdradzających mężów, oczywiście. Nie dość, że ma przykry charakter, to jeszcze jest maksymalnie skoncentrowana na sobie i chce osiągnąć sukces zawodowy - na stos z wiedźmą!

I w dodatku mamy konflikt...

Stokrotka | 2015-07-26
Przeczytana: sierpień 2014

Tę książkę - o zgrozo! - dostałam w prezencie. Czytałam w trakcie 5-godzinnej jazdy pociągiem i nie skończyłam. Męczyłam na plaży i w drodze powrotnej do domu. Ostatnie zdanie powitałam z westchnieniem: "Nareszcie!". Jedynie lojalność wobec ofiarodawczyni prezentu kazała mi przeczytać tę powieść do końca. Słaba, słaba i jeszcze raz słaba. Irytujący, wręcz głupi bohaterzy zupełnie wytrącili mnie z równowagi. Nie polecam!

izabela81 | 2016-07-02
Na półkach: 2016 rok, Przeczytane
Przeczytana: 27 czerwca 2016

Postacie schematyczne, bez wigoru, irytujący. Zbyt dużo rozległych opisów przez co robi się nudno. Książka przewidywalna i nic nowego nie wnosząca. Spodziewałam się czegoś więcej.

Zaczarowana | 2013-08-23
Na półkach: Przeczytane, (Wy)pożyczone
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

Muszę stwierdzić iż książkę czyta się dość dobrze, z wyjątkiem momentów, w których akcja zwalnia i książka robi się momentalnie nudna, beznadziejna i usypiająca. W sumie historia nie jest też niestety zaskakująca w żadnym momencie swego trwania. Chyba jedyny plus jaki zauważyłam to otwarte zakończenie historii. W ogólnym rozrachunku książkę można przeczytać w przypadku, gdy nie ma żadnej innej w zasięgu. I tylko wtedy...

Sławka | 2012-03-21

Nędza jakich mało! Facet- niby tak ją kochał ale gościu zupełnie bez jaj i charakteru. Wolał zostać ze znienawidzoną żoną niż podjąć decyzję o odejściu - totalny jełop. A panna - gule jajo, rozmemłana i "taka jestem bezbronna i słaba". Ohyda. Nie wiem po co to czytałam tylko się wkurzyłam! Aha!! I te dwie ofermy i tak w końcu wylądowały razem i dobrze im tak!!!

isabelle142 | 2015-07-02
Na półkach: Podana dalej, Przeczytane
Przeczytana: 28 czerwca 2015

To powieścidełko zakupiłam w biedronkowej promocji za 5 złotych.
Jest to lekkie, łatwe i przyjemne czytadełko dla kobiet, bo i czego innego się spodziewać po literaturze tego kalibru. Potrzebowałam solidnego 'odmóżdżacza' i tutaj go znalazłam, więc większych zastrzeżeń nie mam. Wiadomo, bywają lepsze powieści z tego gatunku, niemniej bohaterka zasadniczo nie irytowała mnie, a już na pewno nie w takim stopniu jak większość rozżalonych recenzentek.
Jeśli nie macie siły na lekturę czegoś ambitniejszego, ta pozycja powinna Was zadowolić.

nika17 | 2014-03-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 10 marca 2014

Po moich ostatnich ciężkich przejściach z kilkoma obowiązkowymi lekturami, poczułam nieodpartą chęć żeby przeczytać coś na odstresowanie, coś czego nie muszę dokładnie analizować zdanie po zdaniu. W związku z tym porwałam z półki pierwszą lepszą książkę, którą była właśnie "Imię i nazwisko zastrzeżone". Cóż mogę napisać... Nie był to wybór najgorszy, ale chyba nic poza tym.
Główna bohaterka Lizzie Ford samotna i atrakcyjna kobieta po trzydziestce poznaje mężczyznę, Matta... i w tym miejscu każdy, kto kilka razy miał styczność z popularnymi serialami czy przeciętną literaturą kobiecą może dopowiedzieć sobie resztę i z całą pewnością się nie pomyli:
Tak - zakochują się w sobie.
Tak - jest im razem cudownie.
Tak - po drodze wszystko się skomplikuje.
Tak - rozstaną się.
Tak - wszystko dobrze się skończy.
Fabuła oparta na utartym schemacie szczerze mówiąc zaczyna mnie już nudzić. Kiedy czytam typową literaturę kobiecą mam wrażenie, że za każdym razem sięgam po tę samą książkę. Liczyłam...

Jolantino | 2011-07-03
Na półkach: Wakacje 2011, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 01 lipca 2011

Nie zachwyciła mnie szczególnie. Komiczny, ale bardzo dobry pomysł na książkę, jednak wykonanie... pozostawia wiele do życzenia. Miejscami myślałam że nie skończe jej. Była trochę nudna. Czasami nawet bardzo. Ale podobała mi się. Mimo wszystko.

Lizzie Ford jest ekspertem od spraw damsko-męskich. Miłość i seks w wielkim mieście nie mają dla niej żadnych tajemnic. Na łamach poczytnego londyńskiego tygodnika odpowiada na listy zawiedzionych i skrzywdzonych, rozmawia też ze słuchaczami, prowadząc lubianą audycję radiową. Jej sprawy osobiste także wydają się zmierzać w dobrym kierunku- po wielu latach nieudanych poszukiwań nareszcie może się wtulić w opiekuńcze ramiona Tego Jedynego- Matta Bakera, czarującego geniusza reklamy, który przekonuje do siebie nawet niechętną mężczyznom jej najlepszą przyjaciółkę. Lizzie nie zdaje sobie sprawy, że cudowny kochanek coś przed nią ukrywa. Nie podejrzewa również, że zwykły list od czytelniczki, tylko z pozoru anonimowej, omal nie doprowadzi do groźnego w skutkach skandalu. Przyjdzie jej zmierzyć się z elementarnymi prawdami na temat życia, miłości i wierności.

bookslover | 2013-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

Nasza główna bohaterka prowadzi audycje w radiu City FM i radzi słuchaczom jak radzić sobie w trudnych chwilach, dotyczących zawodów miłosnych. Oprócz tego ma swoją rubrykę w gazecie. Pnie się po szczeblach kariery. Na imprezie firmowej wieje nudą. Lizzy nie cierpi takich imprez. Spotyka tam Matta, "geniusza reklamy" i rozmawiają ze sobą. Wkrótce ich znajomość zamienia się w związek. Bardzo ciągnie ich ku sobie. Oboje wiedzą, że ta druga osoba to bratnia dusza, której szukali całe życie. Lecz czy aby na pewno oboje są tego zdania? A może jednak nie wszystko jest takie idealne i kolorowe, jak mogłoby się zdawać? Jedno jest pewne. Sytuacja z czasem robi się bardzo zagmatwana.
Czytając książkę zalewało mnie mnóstwo różnych emocji. Sam fakt, że bohaterka miała swoją rubrykę w gazecie , w której odpowiadała na listy zrozpaczonych i zagubionych czytelników - był dla mnie miłą niespodzianką, a jej praca w radiu zrobiła na mnie jeszcze większe wrażenie. Wszystkie wątki jak i postaci są...