I kto jej zabroni?

Wydawnictwo: Albatros

Tytuł tej powieści mógłby brzmieć - "Jak przeżyć szefa z piekła rodem i poślubić wymarzonego faceta?”. Bardzo zabawna satyra na wszechmocnych szefów i nieustający "wyścig szczurów”, osadzona w środowisku wydawniczym. Nie tylko dla tych, którym podobał się Diabeł ubiera się u Prady! Piękna i utalentowana Claire Truman zostaje protegowana przez przyszłego męża, przystojnego, snobistycznego bankiera, do pracy w dużym komercyjnym wydawnictwie. Córka znanego poety, wychowana w intelektualnej rodzinie, trafia w szpony upiornej Vivian Grant, przy której Adolf Hitler to uosobienie tolerancji. Wymarzona praca staje się gehenną. Tyrańska dyrektorka w wysublimowany sposób zatruwa życie pracownikom i szczuje ich przeciw sobie.

źródło opisu: Empik

Joanna | 2013-02-21
Przeczytana: 2013 rok

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na zgięciu okładki ( na tylnej jest fragment powieści). Treść trochę podobna do „Diabeł ubiera się u Prady” Lauren Weisberger (kilka razy widziałam film, czytałam też w 2012 książkę - recenzja na blogu i w profilu)

Jednak różni się od wspomnianej książki. Powtarza się jedynie motyw okropnej szefowej, reszta to całkiem co innego. Inna branża – książkowo – wydawnicza. Lubię tego typu wątki w powieściach, ponieważ uwielbiam pisanie. Dobrze się to czytało i szybko, dwa wieczory wystarczą. Trzyma w napięciu do końca. Zawiera również wątek miłosny, którego zakończenie było dla mnie zaskoczeniem. Cała książka jest świetna. Polecam osobom lubiącym pisanie artykułów, książek itp., a także wątek kariery i romansowy w tle.

magdalena | 2013-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2013

Myślałam,że ta książka będzie zabawna, że będzie w stylu Diabła, że miło z nią spędzę świąteczny czas. Zawiodłam się na całej linii. Cała historia jest tak banalna, że aż zgrzytają zęby. Może gdyby autorka pokusiła się okrasić ją odrobiną humoru i lekkości jakoś by się obroniła? Niestety, pani Clark postanowiła napisać książkę bazując na pomyśle już dobrze znanym-zdolna dziewczyna, despotyczna szefowa i przystojni mężczyźni. Niestety, ale całość w ogóle się nie broni, a czytanie tej pozycji to strata czasu.

rozoowa | 2013-10-06
Przeczytana: 05 października 2013

Oj tam, ciągle powtarzacie "Diabeł ubiera się u Prady", a przecież nie wszystkie książki z przeokropną szefową trzeba pakować do jednego worka. Jasne, że da się zauważyć jakieś tam podobieństwo, ale autorka wyraźnie dała to do zrozumienia już na samej okładce. "DIABEŁ nie zawsze ubiera się u PRADY...".

Ja osobiście jestem książką zachwycona, chociaż trudno porwać mnie taką tematyką książek. Wciągała mnie do tego stopnia, że mimo zmęczenia siedziałam nad nią do późnych godzin wieczornych. Polecam, jeżeli tylko ktoś ma ochotę na lekką i przyjemną lekturę! :)

Eljot | 2013-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

Jeżeli mam być szczera, to sadziłam, że książka ta dostarczy mi dużo więcej emocji. Dla mnie niestety jest to niezbyt udana "podróbka" Książki "Diabeł ubiera się u Prady". Już sam podtytuł książki, czy też zdanie sygnujące tę powieść (Diabeł nie zawsze ubiera się u Prady), nie jest ściśle powiązane z książką. Wredna szefowa, którą jest Vivian Grant, to niekulturalna, chamska prostaczka. Główna bohaterka, którą jest Clarie, również nie należy do pasjonujących postaci. Oczywiście piękna, jednakże dla mnie zdecydowanie bezbarwna i nudna. Generalnie autorka stworzyła "dzieło" o wręcz flegmatycznej fabule. Zdecydowanie brak emocji oraz fantazji. A zakończenie? Baaardzo przewidywalne...
Kiepska podróbka powieści stworzonej przez Lauren Weisberger. Plusem na pewno są duże litery, dzięki temu szybko się ją czyta.

Pastelowe_Niebo | 2015-02-11

Książka jest gruba, ale wbrew pozorom czyta się ją błyskawicznie.
I znów mimo tych wszystkich nieprzychylnych opinii ja oceniam książkę wysoko, ponieważ mi się ona bardzo podobała i ja ją polecam ;)

makarela | 2014-03-18
Przeczytana: 15 marca 2014

Bardzo fajna książka, ciekawy temat, pierwszy raz czytałam o kulisach pracy redaktora, polecam! Momentami bardzo zabawna;)

Vivienne | 2016-07-06
Przeczytana: lipiec 2016

Wystarczy przeczytać początek i koniec i wiadomo wszystko. Na więcej szkoda czasu.

Wredula | 2011-08-30
Przeczytana: 21 sierpnia 2011

Taki trochę diabeł ubierający się u Prady, ale tym razem rzecz się dzieje w wydawnictwie literackim. Okropna szefowa, zatruwająca życie dzień i w nocy, nieszczęśni pracownicy łapiący się każdego sposobu by przetrwać kolejny dzień w pracy. Czyta się całkiem dobrze, i w czasie lektury nachodzi myśl po co i w imię czego tracić zdrowie i nerwy. Do jakiego stopnia można dać się upodlić by w końcu odejść i latami odwiedzać psychoanalityków.

nathaliee87 | 2012-05-08
Przeczytana: 2012 rok

Książka fajna, czyta się bardzo lekko, świetnie sprawdzi się w podróży.

happybean | 2016-11-29