zachodnioniemieccy politycy wobec jednosci Niemiec i Europy (1945-1990)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Prof. dr hab. Wiesław S. Burger od wielu lat zajmuje się problemem niemieckim po drugiej wojnie światowej. Swój ą uwagę skoncentrował na kwestii zjednoczenia Niemiec, europeizacji problemu niemieckiego, jedności narodu niemieckiego. z tego zakresu m.in. opublikował: zjednoczenie Niemiec. Spoleczno-p

Geralt | 2012-05-24

Powyższa książka była źródłem w mojej pracy licencjackiej, którą prowadził autor. Z pewnością jest to literatura wyłącznie dla wąskiego grona czytelników, szukających informacji na temat zjednoczenia Niemiec oraz stosunków polsko-niemieckich,. Czyli ciężkiej powojennej historii dwóch narodów, sąsiadującym ze sobą a jednocześnie będących "od siebie" bardzo daleko. Prawdziwa skarbnica wiedzy. Miłośnicy tematyki nie powinni być zawiedzeni.

Na półkach