Sprawa Hermesa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
historyczna

Nowa powieść Henryka Wańka to pełna przewrotnej metafizyki książka historyczna z intrygą sensacyjną w tle. Bohaterem Sprawy Hermesa jest działający w szeregach pewnej tajnej inkwizytorskiej komisji natchniony pastor, którego wstępujący na tron Fryderyk Wilhelm III niespodziewanie odwołał ze stanowiska! zarówno cenzorska działalność grupy teologów pod przewodnictwem Hermesa, jak i objęta zmową

Justyna Wydra | 2017-05-25
Przeczytana: 24 maja 2017

Wyrok jaki zapada ostatecznie w "Sprawie Hermesa" genialny! Pewnie dlatego, że tak bardzo zbieżny z moimi wyobrażeniami na temat wiecznej kary i nagrody... Sama sprawa ciekawie ukazuje jak i dlaczego zwykle rządzą, albo próbują nami rządzić mali ludzie. Bezczelność, pewność siebie i znajomości plus kilka chwytliwych haseł. W sumie wstrętne.

arek242424 | 2016-02-09
misuszatek81 | 2013-06-30