W poszukiwaniu Szmaragdowego Lwa

Tłumaczenie: Ewa Pankiewicz
Wydawnictwo: Książnica
In Pursuit of the Green Lion
historyczna

Burzliwe czasy wojny stuletniej. Małgorzata z Ashbury, zmuszona do ślubu z człowiekiem, który ją uprowadził, usiłuje zmienić podupadły zamek Vilersów w prawdziwy ciepły dom i mimowolnie coraz mocniej przywiązuje się do męża. Jednakże ze swoich uczuć zdaje sobie sprawę wtedy dopiero, kiedy podczas wojny Gilbert ginie bez wieści. Małgorzata wyrusza w ślad za nim do Francji.

Nemerle | 2014-03-01
Przeczytana: 01 marca 2014

Lotny język, jakim napisano książkę oraz błyskotliwe poczucie humoru, sprawiają, że czyta się ją z prawdziwa przyjemnością. W porównaniu z pierwszą częścią fabuła jest troszeczkę bardziej spłaszczona, być może przez to, że główna bohaterka zmienia się o 90 stopni. Zaletą tej książki podobnie jak w przypadku poprzedniego tomu, jest rzetelnie skonstruowane tło historyczne oraz odzwierciedlenie obrazu ówczesnego społeczeństwa. "W Poszukiwaniu Szmaragdowego Lwa" pokazuje czytelnikowi w znacznie szerszym zakresie wirtuozerską postać Malachiasza, co niewątpliwie jest jej znacznym atutem. In minus traktować można brak tłumaczeń do obcojęzycznych wyrażeń.

Maryann | 2014-02-28

"Małgorzato, powiedziałaś, że podoba ci się jego wiersz? Popełniłaś grzech." Uwielbiam brata Grzegorza, to jest - sir Gilberta i jego niezruszoną godność, z jaką wygłasza swoje złote myśli.
Czytanie dalszych perypetii Małgosi i jej krnąbrnego małżonka (a także niesfornego teścia) wprawiało mnie w nieustającą wesołość.

Dalsze losy bohaterki "Księgi Małgorzaty"...Pani Riley w świetnej formie,mistrzowsko kreuje portret dumnej i odważnej kobiety ciężko doświadczonej przez los,która mimo wszelkich jego przeciwności nie poddaje się i dzielnie dąży do szczęścia na przekór wszystkiemu i wszystkim.

Mar | 2013-08-25

Kolejne perypetie Małgorzaty, znacznie bardziej obfitujące w fantastyczne (nierzadko humorystyczne) wydarzenia. Świat duchów i innych istot przenika życie naszej bohaterki. Jak zwykle sympatyczna Małgosia, w wielu przypadkach zbliżona mentalnością raczej do współczesności. Pisarka wykreowała postać, której nie da się nie lubić.

Z przyjemnością śledziłam losy średniowiecznej kobiety. Czasami miałam wrażenie, że autorka trochę za bardzo poniosła fantazja. Ale dzięki temu z takim zapałem czytałam kolejne strony książki.

No cóż, pani Riley nie uniknęła nieścisłości historycznych.
Najbardziej rzuciły mi się w oczy truskawki, którymi zajada się grupa przyjaciół, ale nie będę się czepiać.

Warto przeczytać. Polecam zwłaszcza tym, którym poprzedni tom przypadł do gustu.

Mayova | 2011-12-19
Przeczytana: 18 grudnia 2011

Miłość, średniowieczne klimaty, alchemia, szczypta religijności, szcześliwe zakończenie, tak lubię :D

Karolina | 2015-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

Małgorzata stara się odnaleźć w nowym domu, wśród plotek i barbarzyńskich obyczajów rodziny Grzegorza. Niebawem jednak Grzegorz udaje się na wyprawę z księciem w której znika bez wieści. Małgorzata rusza jego śladem..
Piękna historia o oddaniu, prawdziwej miłości i nieskończonej nadziei. Pióro pisarki jest lekkie i łatwo możemy przenieść się do czasów Małgorzaty i Grzegorza, przeżywając ich przygody.
Serdecznie polecam.

julia | 2013-01-08
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Kolejna dobra książka tej autorki. Jest to książka zarazem obyczajowa jak i fantastyczna. W cieniu zmagań główniej bohaterki przewija się wątek poszukiwań alchemicznych - kamienia filozoficznego. Niezwykła lekkość tej pozycji sprawia że czyta się ją bardzo szybko. Jest to również druga część poprzedniego tomu o tytule "Księga Małgorzaty" więc opowieść o kolejnych losach głównej bohaterki tych dwóch książek.

żabka | 2012-03-22
Przeczytana: marzec 2012

Jest to kontynuacja niesamowitego życia pani Małgorzaty... Tym razem musi ona podołać znacznie trudniejszym sytuacjom i bronić swej miłości przed wszystkim... W tym celu pomoże jej Hilda i Malachiasz, którzy są jej wiernymi przyjaciółmi.

Dla mnie ta książka jest bardzo humorystyczna. Wciągnęła mnie po uszy i nie umiałam rozstać się z tą historią... Na szczęście jest jeszcze jedna część...

ira | 2012-02-16
Przeczytana: 2002 rok

Autorka trochę "odjechała" tutaj ze zjawiskami nadprzyrodzonymi, ale to przecież średniowiecze... :)
Ciąg dalszy losów Małgorzaty z Ashbury czyta się z lekkim przymrużeniem oka, ale powieść trzyma poziom poprzedniczki.

darpod | 2014-04-29

Pierwsza część historii Małgorzaty w mojej ocenie była o wiele fajniejsza. Część druga trochę mnie znużyła.