Wodny diabeł

Wydawnictwo: Książnica

W roku 1360 Małgorzata wróciła z pełnej przygód podróży w obce kraje pewna, iż resztę życia spędzi już spokojnie w domowych pieleszach u boku nowego małżonka. Trzy lata później król Edward III zwołuje

Emma | 2014-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2014

Moja następna książka o Małgorzacie, wspaniała książka na upał:lekka, wesoła, poprawiająca humor. Na pewno nie należy do książek ambitnych, ale, tak jak pozostałe książki tej autorki, ukazuje bardzo plastycznie niuanse życia w średniowiecznej Anglii. Jest tam przepis na "postarzanie" dokumentów, zdobywanie świętych relikwii i wypędzanie diabła.
Polecam książkę również tym, którzy nie czytali poprzednich tomów.
Powieść czyta się szybko, akcja jest wartka, wciągająca i pełna humoru.

Kaklucha | 2012-09-03
Przeczytana: 02 września 2012

Trzeci, i chyba ostatni, tom opowieści o Małgorzacie z Ashbury. Remont w domu ujawnił go i pozwolił na doczytanie :-). Znacznie więcej fragmentów "do pośmiania się" niż w poprzednich tomach, realia średniowieczne nadal smakowite. Wątki okołomedyczne i okołoalchemiczne które mnie skłoniły do rozpoczęcia lektury pierwszego tomu już słabiej zarysowane, ale i tak lektura godna polecenia.

Mayova | 2011-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2011

Miłość, średniowieczne klimaty, alchemia, szczypta religijności, szcześliwe zakończenie, tak lubię :D (drugi raz przeczytałam)

datkap | 2012-03-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 04 marca 2012

Kolejna część o Małgorzacie jak i poprzednei części czyta się bardzo dobrze.

ewa0818 | 2013-03-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2010 rok

Bardzo fajna ksiazka,jak zreszta wszystkie ksiazki tej autorki.Polecam

kudybcia | 2013-01-02
Przeczytana: sierpień 2007

ciągle dobrze się czyta

żabka | 2012-04-02
Przeczytana: 31 marca 2012

Jest to ostatnia historia o niezwykłych przygodach dzielnej Małgorzaty z Ashbury... Dla mnie była to świetna zabawa i niezwykła przygoda, gdzie po raz kolejny mogłam przenieść się w czasy średniowiecza.

agata_62 | 2013-05-19
Przeczytana: 18 maja 2013

Chyba najlepsza część spośród tych trzech. Troszkę wolno się rozkręca, ale potem mocno trzyma w napięciu do samego końca ;)

Przeczytana: 2011 rok

Małgorzata po raz trzeci:)

Featherfive | 2016-07-21