Ogród węża

Wydawnictwo: Książnica

Anglia, rok 1514. Henryk VIII nakłania swoją siostrę Marię do małżeństwa z Ludwikiem XII, władcą Francji. Do jego zawarcia przyczynia się w znacznym stopniu przepiękna miniatura z wizerunkiem Marii potajemnie przesłania Ludwikowi. Nikt nie podejrzewa, że twórcą miniatury jest kobieta, Susanna Dallet. Włączona do orszaku ślubnego księżniczki, Susanna jedzie do Paryża. Tam trafia w samo centrum intryg na francuskim dworze.

Basia | 2013-08-28

Przyznam , że książka średnio mi się podobała , a to za sprawą wplecionych wątków z zakresu fantastyki , jak choćby piekielne moce , magiczne lustro , diabły i anioły.
Choć powieści historyczne bardzo lubię czytać, to jednak ta powieść z uwagi na dodane nierealne wątki nieco mnie rozczarowała. Hmmm ...... pewnie wyrosłam już z takich baśniowych dodatków.Wolę jednak zdecydowanie powieści bliższe realiom.

Joasia | 2012-10-04
Przeczytana: 03 października 2012

„Ogród węża” J. M. Riley to kolejna powieść, o której dowiedziałam się dzięki Lubimy Czytać :-) i był to dobry wybór, bo książka jest naprawdę fajna i czyta się ją z zaciekawieniem. Jest to raczej opowieść lekka, dla relaksu, lecz trzeba przyznać, że została napisana bardzo rzetelnie i wspaniale oddaje realia XVI- wiecznej Anglii i Francji.
Główną bohaterką powieść jest nietuzinkowa i rezolutna Zuzanna, która pozostawiona bez wsparcia postanawia wziąć swoje losy we własne ręce, wykorzystując swój talent oraz spryt i inteligencję. Jako kobieta-artysta, zarabiająca sama pieniądze, co w tamtych czasach było przecież czymś niewyobrażalnym, zwraca na siebie uwagę wielu i zostaje wciągnięta w świat intryg dworskich i demonicznych …
„Ogród węża” to powieść, którą serdecznie polecam wszystkim, którzy mają ochotę na dobrą rozrywkę. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – pełno tu tajemnic, intryg, demonów, aniołów, ale i dużo humoru, a w tle oczywiście miłość….:-)

ira | 2012-02-16
Przeczytana: 2001 rok

Ulubiony temat Judith Merkle Riley, czyli kobieta średniowieczna. Tym razem bohaterką powieści jest pani Dallet, która... maluje miniaturowe portrety.
Świetna książka, wciągająca, zawierająca - co charakterystyczne dla autorki - mnóstwo wiedzy nie tylko o realiach epoki, ale także o malarstwie miniaturowym.

yankee | 2012-02-20

Książka, która wciąga czytelnika już od pierwszych stron. Lekka, ciekawa, miejscami zabawna fabuła wprowadza nas w świat intryg, kłamstw i wojny o francuski tron pomiędzy Anglią i Francji. Warta przeczytania. Polecam :)

Kasia | 2013-08-08
Przeczytana: 2011 rok

Świetna. Czyta się jednym tchem.

Marta Soboniak | 2016-10-17
Przeczytana: 2001 rok