Święta krew, święty czas, święci ludzie. Historia i mitologia Ewangelicznych Chrześcijan Świętych Syjonistów (Muraszkowców)

Wydawnictwo: Neriton
978-83-7543-078-3
historyczna

Tekst w znarratywizowanej formie prezentuje historię Świętych Chrześcijan Syjonistów Muraszkowców, heretyckiej grupy skupionej w latach 1930. wokół proroków Olgi Kirylczuk-Korniejczuk i Iwana Muraszko na ziemiach Polesia i Wołynia. Historia znajduje swój epilog we współczesności – wśród wiernych skupionych w okolicach Odessy, gdzie autorka prowadziła badania etnograficzne. Praca porusza temat ofiary i świętej krwi. Wątkiem przewodnim narracji jest syjońska genealogia przywódczego Rodu Żertwy, jego członkowie zaś – głównymi bohaterami opowieści.

źródło opisu: http://www.neriton.apnet.pl/

źródło okładki: http://www.neriton.apnet.pl/