Ostatnie tchnienie

Cykl: Dark Elements (tom 3)
Wydawnictwo: Filia
Every Last Breath
9788380751903
Sherry

Niekiedy miłość trwa aż do ostatniego tchnienia. Każda decyzja niesie ze sobą konsekwencje, a siedemnastoletnia Layla musi stawić czoła najtrudniejszym wyborom. Co wybierze, światło czy mrok? Z jednej strony grzeszny, seksowny, demoniczny książę Roth, z drugiej Zayne – wspaniały, troskliwy strażnik, z którym jednak nigdy nie wyobrażała sobie związku. Najtrudniejsza decyzja dotyczy jednak...

Niekiedy miłość trwa aż do ostatniego tchnienia.

Każda decyzja niesie ze sobą konsekwencje, a siedemnastoletnia Layla musi stawić czoła najtrudniejszym wyborom. Co wybierze, światło czy mrok? Z jednej strony grzeszny, seksowny, demoniczny książę Roth, z drugiej Zayne – wspaniały, troskliwy strażnik, z którym jednak nigdy nie wyobrażała sobie związku. Najtrudniejsza decyzja dotyczy jednak tego, której połowie swojej natury powinna zaufać.

Dziewczyna ma też nowy problem. Najniebezpieczniejszy z demonów, Lilin, został uwolniony, by siać spustoszenie wokół niej, włączając w to jej przyjaciół. Aby uchronić Sama przed losem dużo gorszym niż śmierć, Layla musi paktować z wrogiem, jednocześnie chroniąc miasto – i swoją rasę – przed zniszczeniem.

Rozdarta między dwoma światami i dwoma różnymi chłopakami, niczego nie jest pewna, a już najmniej tego, czy przeżyje, zwłaszcza kiedy dają o sobie znać stare kłopoty. Czasami jednak, gdy tajemnica goni tajemnicę, a prawda wydaje się niemożliwa do odkrycia, trzeba posłuchać głosu serca, wybrać stronę i walczyć do utraty tchu…

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/180

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/180

WampirkaJustynka | 2017-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2017

Rewelacyjna książka i cudowne zakończenie. Choć przyznaję, że w tej częściej było duuużo słodyczy a finał troszeczkę słaby to i tak przyjemnie się czytało. Czytając tę książkę Roth przypominał mi Patcha, a Layla - Norę co mi się podobało bo uwielbiam serię Szeptem. Teraz i Dark Elements zalicza się do moich ulubionych serii. Trochę żałuję, że to już koniec, ale zawsze mogę przecież wrócić do przygód Layli i Rotha.

AngelFire | 2017-01-22
Przeczytana: 18 stycznia 2017

"Ostatnie tchnienie" czyli trzecia część serii Dark Elements.Książka pełna zwrotów akcji,walk,śmierci,bólu ale i również radości i miłości.
Każdy znajdzie tu coś dla siebie i zachwyci się.

Layla,pół demon,pół strażnik ma przed sobą ważne zadanie.Uratować świat,ochronić najbliższych i zrozumieć siebie samą.Co się kryje w jej wnętrzu.Musi stanąć twarzą w twarz ze swoją przeszłością,aby walczyć o przyszłość.Ale ona jest silna.Wie,co trzeba zrobić i zrobi to bez względu na konsekwencje.Bo los świata leży w jej rękach.

Po za graniem bohaterki dziewczyna musi poukładać swoje życie uczuciowe.I zrozumieć kto jest bliższy jej sercu.Wybierając jednego,zrani drugiego.Ale nadszedł czas wyboru.Seksowny demon Roth czy opiekuńczy strażnik Zayn.

Dlaczego to już koniec ? Cała ta historia jest tak niezwykła.Nie można się od niej oderwać.Jennifer L Armentrout znów stworzyła arcydzieło,któremu nie można się oprzeć.Mnie ta seria pochłonęła.Zrobiła na mnie niesamowite wrażenie.Czekam na kolejne...

Roth wróć!
Tuptuś!
Bambi!

Dlaczego pożegnania muszą tak boleć?

Z zapartym tchem czekałam na trzeci i zarazem ostatni tom serii Dark Elements. Ktoś może zapytać dlaczego nie sięgnęłam po książkę w oryginale, już dawno temu. Pewnie dlatego że czasami lubię się katować. Mam takie chwile kiedy oczekiwanie, dreszczyk podniecenia i odliczanie dni to większa przyjemność niż chwycenie i rozpoczęcie historii.
A poza tym dobrze wiedziałam że będę zdruzgotana , bo kto chce kończyć przygodę z jedną z ulubionych serii? Jak można pożegnać się z takim bohaterem jak Roth? Na samą myśl mam ochotę się rozpłakać...

Zastanawiałam się czy Pani Jennifer sprosta poprzeczce jaką postawiła sobie w poprzednich częściach. Każda kolejna książka sprawiała że belka przesuwała się w górę. Aż w końcu osiągnęła poziom, którego nie jestem w stanie zobaczyć, nawet odchylając głowę do tyłu, bo prawdopodobnie złamałabym sobie kark. Czy sprostała? Otóż nie... Ona ją przekroczyła, przeskoczyła i przeleciała na...

Weronika | 2017-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2017

"Słowa potrafiły ciąć równie mocno, jak zaostrzone szpony, a gdy skóra zrasta się szybciej, niż goją się rany wyrządzone słowami."

Tak długo czekałam,aż się doczekałam.W końcu mogłam przeczytać "Ostatnie Tchnienie".Książkę "połknęłam" wręcz w zawrotnym tempie.Po 2 tomie miałam tyle pytań.W tej części znalazłam odpowiedzi na wszystkie pytania.Dark Elements pokochałam za:fantastyczną fabułę,świetnych i niebanalnych bohaterów,a przede wszystkim Rotha,świat jaki wykreowała autorka,tajemnice i stopniowe ich odkrywanie,wzloty oraz upadki bohaterów,które ucząoraz wątek miłosny.Pani Jennifer L.Armentrout jest moją ulubioną autorką.

Drugi tom skończył się w dziwnym i strasznym momencie.Szczerze? Nie miałam pojęcia ,że lilinan był tak blisko Layla i jej przyjaciół.Aż mnie zmroziło kiedy się dowiedziałam kto to.
Główna bohaterka musi powstrzymać swojego brata przed uwolnieniem matki oraz zniszczeniem świata.Na dodatek jej przyjaciółka jest zrozpaczona,przysięga ,którą jej złożyła...

esin | 2017-07-02
Na półkach: Przeczytane, 100 in 2017

"Coś się kończy, coś zaczyna", to zdanie krąży mi w głowie od momentu skończenia tego, ostatniego tomu serii. Zakończenie na pierwszy rzut oka jest szczęśliwe, ale pozostała we mnie jakaś mała ilość nostalgii i smutku. Głównie z powodu tego jak potoczyły się losy tych bardziej drugoplanowych bohaterów. Co do Layly i jej wyboru, dokonała go nie pod koniec książki czego się spodziewałam, lecz dużo wcześniej. Dlatego też mamy bardzo dużo, podkreślam bardzo dużo słodzenia. Za wiele jak na moje standardy, stąd też tak niska ocena. Miałam wrażenie, że autorka nie ma bardzo pomysłu na te kilkaset stron i zapycha je nadmiarem romantycznych scen. Mimo wszystko dwa poprzednie tomu były rewelacyjne. Ten jako kontynuacja nie jest tragiczny i jeżeli jesteście pod wrażeniem poprzednich to z pewnością sięgniecie również po 3 część jak w moim przypadku, przynajmiej po to by dowiedzieć się jak zakończą się losy Layly :)

werka777 | 2017-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2017

Layla, Zayne i Roth, zapadające w pamięć trio, które tak dalekie od banału i prostoty trzyma w napięciu do samego końca. Podczas gdy ona przechodzi powolną metamorfozę, zaskakując możliwościami nie tylko pozostałych, ale także i siebie, dwaj napiętnowani wysokim poziomem testosteronu mężczyźni toczą emocjonalny (jednakże nie fizyczny) bój o ukochaną kobietę. Zayne pozostaje troskliwy i miły udowadniając, że jest w stanie dla Layli poświęcić naprawdę wiele. Roth, uosobienie grzechu, tkwiąc w cieniu demonicznego świata okazuje się jeszcze bardzie pociągający potwierdzając, że to zakazany owoc smakuje najlepiej. W trzeciej części bohaterowie nie stracili ani krzty osobistego uroku, a autorka przygotowała dla nich całkiem sympatyczny scenariusz, który akurat mnie jak najbardziej przekonuje. Nie zapomniała jednak Jennifer L. Armentrout o bohaterach drugoplanowych, a spora ich część ma okazję stanąć w świetle reflektorów mącąc i mieszając w bogato wyposażonej akcją fabule.

Pośród...

Monika Szulc | 2017-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2017

Koniec świata jest bliski, bo Lilin nie próżnuje i sieję zamęt wszędzie tam, gdzie się pojawi. Layla, jako jedyna może ocalić ludzkość i pomimo swojego pochodzenia, wie, że jest zdolna do największego poświęcenia, by nie dopuścić do Armagedonu.

Książki Jennifer L. Armentrout pochłaniam jednym tchem. Cudowny cykl o kosmitach skradł moje serce, a bolesna seria New Adult wycisnęła ze mnie morze łez i sporo jęków zachwytu, ale seria o świecie, w którym można spotkać gargulce, demony i istoty pozornie o czystych dyszach, sprawił mi sporo frajdy, a zabawa z lektury była iście epicka.

„Ostatnie tchnienie” to finałowy tom trylogii Dark Elements i jeśli nie mieliście przyjemności przeczytania poprzednich książek, to warto nadrobić braki. Jest to literatura młodzieżowa, jednak nie zawężałabym tak grona odbiorów. Jest to przede wszystkim książka dla fanów, głównie fanek, fantastyki i romansu paranormalnego. Przepiękna miłość rozczuli najtrwalsze serce, a liczne wybuchy namiętności wzbudzą...

Dominika Pyza | 2017-04-18
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Romanse
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

Najtrudniej pisać recenzje książek, które kończą duologie, trylogie czy serie. Nikt nie chce spoilerować. Zadanie jest utrudnione, kiedy książka jest jedną z naszych ulubionych. No to spróbujmy!

Kilka miesięcy temu swoją premierę miał ostatni tom serii "Dark Elements". Czuję niesamowity smutek. To koniec przygód niesamowitej Layli, seksownego Rotha i przystojnego Zayna. Nie wiem jak mam się z tego otrząsnąć i przejść do porządku dziennego. Mam ogromnego kaca książkowego i jak tu czytać?

Lilin niszczy świat. Zabija, morduje bez skrupułów. Jedyną osobą, która może go powstrzymać jest Layla. Sprawy się komplikują, kiedy dziewczyna się zmienia. Owszem w jej żyłach dalej płynie krew strażników i demonów, ale nie jest podobna do żadnego z tych gatunków. Więc jedyne co musi zrobić Layla, to odkryć swoją naturę, uratować cały świat przed apokalipsą i wybrać którego z chłopaków. Proste, prawda?

To, za co cenię Jennifer L. Armentrout to jej język. Nie ważne, czy opisuje krwawą bitwę i...

slammed | 2017-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2017

„Ostatnie tchnienie” Jennifer L. Armentrout nie mogła napisać lepiej. Już od samego początku od nowa wciągnęłam się w tę powieść. Miała w sobie „to coś”. Wszystkie sprawy zostały dopięte na ostatni guzik, także czytając zakończenie mamy pełny obraz na wszystko co się działo i w pełni rozumiemy fabułę.
Moi kochani bohaterzy… od czego tu zacząć? Ogromnie się przywiązałam do postaci. Layla jest świetną dziewczyną, bardzo zabawną, mądrą i odważną. Dziewczyna stanęła w obliczu ciężkich wyborów, które niosły za sobą dobre i złe konsekwencje. Lecz za każdym razem podjęła dobrą decyzję. Bardzo podoba mi się jej więź ze Stacey, ich wzajemna relacja i wsparcie. Layla stała się odpowiedzialną dziewczyną. Najbardziej podobały mi się jej rozmowy z Rothem… każda miała w sobie coś śmiesznego, oby dwoje potrafili cisnąć takimi ripostami, że tarzałam się ze śmiechu.
Roth pokazał w tej części swoje nowe oblicze. Taki chłopak to cudo. Przystojny, silny, mądry… kocham jego sposób bycia :D Nawet w...

Dorota2210 | 2017-03-02
Przeczytana: marzec 2017

Trzecia i ostatnie czesc powiesci o Leili i Rothcie, będę za nimi tęskniła tak samo jak za Bambi,Robinem, Tuptusiem, i innymi postaciami. Książka jest naprawdę super i chętnie kiedyś do niej powrócę.