Porwana pieśniarka

Okładka książki Porwana pieśniarka Danielle L. Jensen
Nominacja w plebiscycie 2016
Okładka książki Porwana pieśniarka
Danielle L. Jensen Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Trylogia Klątwy (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2016-01-13
Data 1. wydania:
2014-04-01
Anna Studniarek-Więch
czary dziewczyna klątwa książę literatura kanadyjska magia niebezpieczeństwo odwaga porwanie fantasy przepowiednia troll uczucie
Inne

Oficjalne recenzje i

Trolle w nowym, odświeżającym wydaniu

Link do recenzji

503 175 39

No chyba znalazłam nową ulubioną autorkę fantasy:) dopóki nie przeczytałam tej książki uwielbiałam Armentrout i to ona kreowała tak lubiane przeze mnie światy, ale dzisiaj zachwyciłam się drugą kształtującą inna rzeczywistość pisarką:). To pierwsza przeczytana przeze mnie książka tej autorki. Wykreowany świat Trolii uwięzionych pod kamienną górą pochłonął mnie na długie wieczory i część nocy. Spodziewałam się płytkiej opowieści z romansem w tle, otrzymałam złożoną i tajemniczą historię dwojga osób, które na pierwszy rzut oka zupełnie nie pasują do siebie. Rudowłosa, piękna Cecile i przystojny, ciemnowłosy książę Troli. Połączeni przepowiednią, aby odczynić klątwę. Brzmi trywialnie, ale opisane zostało genialnie. Szukam już drugiej części bo niewiedza mnie zżera. Polecam

To moja pierwsza książka tej autorki i już wiem, że nie ostatnia. Natrafiłam na nią jako polecane pozycje po przeczytaniu Dworów od S. Maas.
Na początku akcja powoli się rozwija, choć i tak dosyć szybko toczyła się akcja przez całość książki. Poznajemy świat trolli, panującą w nich hierarchię i historię. Im dalej tym ciekawiej.
Najciekawszą postacią jest dla mnie Tristan. Niby okrutny, ale widać, że coś kryje. Dosyć mocno było to sugerowane, gdy doszło do złączenia i poznawaliśmy jego prawdziwe uczucia w pewnych momentach. Uwielbiam takie postacie, które tak naprawde mają wyraźnie dwie twarze. Tą na pokaz i tą prawdziwą, ukrytą..
Książkę czyta się bardzo szybko, ja przeczytałam ją dosłownie w dwa wieczory. Od razu sięgam po drugą część!

Najciekawszą postacią jest dla mnie Tristan....

Danielle nigdy nie zawodzi! Sięgając po jej książki wiem, że zawsze dostanę dobrą i lekką fantastykę z cudowną fabułą. I w tym przypadku nie było inaczej. Kolejna fantastyczna powieść autorki; świetnie wymyślony świat, cudowni bohaterowie, wciągająca i intrygująca fabuła oraz wspaniały wątek romantyczny. Książka nie nudzi nawet przez chwilę, a kilkadziesiąt ostatnich stron to już w ogóle takie rozpierniczenie systemu, że ja nie mogę! Jedyne co chcę teraz zrobić to sięgnąć po następną część. Pierwszy tom stawia wysoko poprzeczkę i zastanawiam się czy to przypadkiem nie będzie najlepsza ze wszystkich, dotychczas napisanych, serii napisanych przez Danielle L. Jensen.

Owszem w książce się dzieje ale pierwsze 100 stron bardzo męczące, pod koniec książki pojawia się pytanie co dalej i chęć sięgnięcia po kolejną. Lekka i przyjemna lektura.

Lekka, przyjemna książka. Romans w świecie fantasy, coś co lubię najbardziej. Dobra fabuła i ciekawy koncept świata.

To fajna książka żeby odpocząć od trudniejszych pozycji. Z pewnością ciekawie i oryginalnie wykreowany świat oraz podoba mi się nietuzinkowy motyw trolli. Początkowo powoli rozwijała się akcja, ale czym dalej tym lepiej. Niestety nie polubiłam za bardzo bohaterów, może z wyjątkiem Marca i Anaïs. Wydawali mi się zbyt płytko opisani przez co nie potrafiłam zrozumieć ich niektórych motywów. Do plusów można zaliczyć to że szybko i przyjemnie się ją czyta i jest napisana przystępnym językiem. Polecam na nudne wieczory ;)

Mam mieszane uczucia po przeczytania tej książki, ale jedno trzeba jej przyznać - trudno oderwać się od lektury zwłaszcza, gdy alternatywą jest pisanie pracy magisterskiej.
Liczę, że w dalszych tomach zostanie rozwinięta historia trolli, bo obecnie czuję niedosyt.
Minusem dla mnie jest zakończenie - zbyt ckliwe.

Minusem dla mnie jest zakończenie - zbyt ckliwe.

Ta książka jest wszystkim co tak dobrze znam ale zarazem jest wszystkim czego nie znam.. Świetnie się bawiłam czytając ją. Miałam wrażenia że bohaterowie i fabuła z jednej strony są mi znane, z drugiej zaś zupełnie nowe. Jestem ciekawa w jakim kierunku to wszystko pójdzie. Kto zdobędzie korone? Czy doczekamy się i żyli długo i szczęśliwei? Mam nadzieję że dowiem się tego w kolejnych tomach.

Podsumowując: polecam :)

Porwana pieśniarka to książka która wciągnęła mnie od pierwszych stron, prawdopodobnie dlatego że akcja działa się od samego początku.
Poznajemy tutaj Cècil, która zostaje porwana przez swojego znajomego imieniem Luc i sprzedana trollom. Wtedy przenosimy się do magicznego świata Trollus które od ponad pięciu stuleci uwięzione jest pod ruinami Samotnej Góry. Miasto zostalo przeklęte przez czarownice i przez to trolle nie mogą go opuszczać. Nie czytałam niczego o trollach pewnie dlatego ten świat tak mnie pochłonął. Cècil jednak znalazła się w nim z powodu przepowiedni, gdy złączy się z księciem Tristanem klątwa ma zniknąć, jednak tak się nie dzieje. Jednym jest to na rękę, inni pragną śmierci dziewczyny, jednak jest jeszcze grupa osób która mimo początkowego niepowodzenia wierzy że to może się udać. Razem z Cècil przeżywamy wiele przygód, poznajemy wiele osób i tylko dzięki niej czasami dowiadujemy się jakie zasady panują w Trollus. Autorka przeniosła nas znienacka do tego świata jednak nic konkretnego o nim nie wiemy, co mnie trochę męczy ale wierzę że w kolejnych częściach dowiem się więcej. Mam wrażenie że skupiła się na kreowaniu postaci, które są tak różne i barwne że chce się je wszystkie poznać. Każdy jest inny, grają do własnych bramek i w niektórych interesie jest dobro wszystkich a reszta dba tylko o siebie. Postać Tristana jest ciekawa, czekałam na momenty gdy pojawi się w książce gdyż wywoływały u mnie najwięcej emocji (taaa, kolejny książkowy mąż, pierwszy troll na pokładzie). Natomiast Cècil mnie delikatnie irytowała zobaczymy jak z nią będzie w Ukrytej Łowczyni, może się polubimy.
Książka jako całość bardzo mi się podobała I mam nadzieję że cała trylogia klątwy mnie nie zawiedzie.

Opis książki bardzo mnie zachęcił do przeczytania, tak bardzo, że kupiłam całą serię i teraz żałuję i pluję sobie w brodę. Początek był całkiem fajny i wciągający a potem beznadzieja. Prawie żadnej akcji, przepowiednia wspomniana raz a myślałam że na tym będzie opierać się historia. Wątek polityczny spłycony tak, że praktycznie go nie ma i wcale nie rozwija się z "rozwojem historii". Wątek romantyczny bardzo słaby. Niby hate to love, ale w ogóle tego nie czułam aż nagle wyznają sobie miłość a nawet nie ma podstaw żeby mogło to zaistnieć. Bohaterowie tak naprawdę się nie znają, nie mają ze sobą żadnych wspólnych przeżyć a tu nagle pada "kocham cię". Zresztą tak samo jest z relacjami pozostałych bohaterów, niby się przyjaźnią ale nie ma podstaw żeby nazywać to przyjaźnią, gdy zamieniło się z kimś kilka słów. Jestem zawiedziona i rozczarowana. Prawdopodobnie nie sięgnie po pozostałe części a szkoda. Historia miała potencjał, niestety nie została dobrze napisana i poprowadzona.

P.S. Chyba tak bardzo przejęłam się beznadziejnością tej historii, że zapomniałam o tym co najbardziej mnie zawiodło a mianowicie trolle. Trolle! Myślałam, że to będą trolle jak w każdej opowieści lub bardzo podobne, różniące się detalami (w porównaniu do klasycznych trolli). Wielkie stwory z maczugą, straszne i władcze. A co mamy? Ludzi ze srebrnymi oczami nazywanymi trollami.