Porwana pieśniarka

Nominacja w plebiscycie 2016
Danielle L. Jensen Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Trylogia Klątwy (tom 1) literatura młodzieżowa
Stolen Songbird
Data 1. wydania:
2014-04-01
Anna Studniarek-Więch
Galeria Książki
czary dziewczyna klątwa książę literatura kanadyjska magia niebezpieczeństwo odwaga porwanie fantasy przepowiednia troll uczucie
Stolen Songbird
Trylogia Klątwy (tom 1)
literatura młodzieżowa
Anna Studniarek-Więch
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Trolle w nowym, odświeżającym wydaniu

6 Link do recenzji

Jestem oczarowana książką. Na każdym kroku zaskakuje, punkt kulminacyjny narasta. W grę wchodzi miłość, nienawiść, manipulacja, kłamstwa. Nie wypowiedziane słowa, ukryte znaczenia i przepowiednia, która lada dzień ma zostać spełniona. Jedna dziewczyna i cały podziemny świat niebezpiecznych trolli. Czy to się może skończyć dobrze?

Super! Oryginalny świat, wciągająca historia i bohaterowie, którym się kibicuje i których losy śledzi się z zapartym tchem.

Książka dość długo czekała na półce, na swoją kolej - ta chwila wreszcie nadeszła. Spodziewałam się lekkiego młodzieżowego fantasy, z intrygami oraz miłościami i nie zawiodłam się. Młoda pieśniarka Cecile, zostaje porwana przez znajomego i sprzedana istotom, które uważane były za bajki - trollom. Zostały one uwięzione przez złą czarownicę, pod górą, w miejscowości zwaną...

Pomysł na książkę ciekawy, ale sama powieść nie wciągnęła mnie jakoś mocno.
Po przeczytaniu Szklanego Tronu moje wymagania co do serii fantastycznych są spore. Ta im nie sprostała.
Klątwa rzucona przez Czarownicę 500 lat wcześniej uwięziła Trolle pod gruzami Samotnej Góry.
Cecile zostaje porwana by złamać tę klątwę.
Początkowo bezustannie myśli o ucieczce. W miarę upływu...

To dosyć klasyczny przykład młodzieżowego fantasy, ale posiadającego bardzo ciekawy koncept. Pozycja zdecydowanie warta polecenia.

Płytka historia miłosna, słabo zbudowani bohaterowie i miałam wrażenie, że wiele pomysłów autorki czytałam już w innych książkach. Mimo wszystko lekko się to czytało i nie chce mocno zanizac średniej, więc daje 6.

Pierwsze skrzypce w tej powieści grają trole. Na początku nie byłam przekonana do tej książki pomimo mojego uwielbienia do fantastyki, ale zacznijmy od początku. Cecile de Troyes zostaje porwana i uwięziona pod górą w tajemniczym mieście Trollus. Mieszkańcy tego niezwykłego miejsca są w nim zamknięci, gdyż 5 stuleci wcześniej potężna czarownica rzuciła na...

Mam trochę mieszane uczucia względem tej książki. Historia mnie wciągnęła, bohaterowie do polubienia, fabuła interesująca, ale.. sama właściwie nie wiem co to za ale. Niby wszystko fajnie, ale czegoś jednak mi zabrakło. Może to ten wątek miłosny między Cecile a Tristanem? Wszystko takie zawoalowane, gdzieś tak naokoło (jasne, na początku tak być musiało, ale...

❤😍👌

Bardzo wciągająca i przyjemna opowieść. Urzekające imiona bohaterów i magiczny świat. Dużo bajecznych opisów otoczenia. Polecam :))))

Dyskusje

3 152