Porwana pieśniarka

Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2016
Okładka książki Porwana pieśniarka
Danielle L. Jensen
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2016
Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Trylogia Klątwy (tom 1) fantasy, science fiction
Trylogia Klątwy (tom 1)
Stolen Songbird
Galeria Książki
2023-11-23
2023-11-23
2014-04-01
Anna Studniarek-Więch
Inne

Trolle w nowym, odświeżającym wydaniu

Danielle L. Jensen w "Porwanej pieśniarce" zabiera czytelników w niezwykłą podróż do podziemnego miasta trolli, Trollus. To niebezpieczna przygoda, bo zaczyna się od porwania dziewczyny z wioski - Cecile, która ma zostać zmuszona do zaślubin z księciem trolii - Tristainem, w końcu jednak dziewczyna zaczyna się przekonywać do niego. Pozna też jego skrywane, mroczne sekrety i w sumie nie tylko jego, ale całego Trollus. Władają bowiem oni potężną magią!

Jednak najbardziej poruszający jest wątek miłości trolli, nierozerwalnej nawet przez śmierć. To fascynująca powieść pełna niesamowitych istot, prastarej magii i dworskich intryg. Cecile w końcu zakochuje się w Tristianie, a on w niej również. Zżywa się także z innymi trollami, którzy z czasem zostają jej przyjaciółmi. Ukochana chce też pomóc Tristianowi wyzwolić miasto trolli i złamać zaklęcie, które uwięzilo ich na setki lat w podziemiach.. Nie jest to jednak łatwe, aktualny król, nie lubi mieszańców pół-trolli pół ludzi, dręczy ich, chce się ich pozbyć, aby królestwo było czystej krwi. On również pragnie złamać zaklęcie i wydostać się na powierzchnię ziemii, ale w innym celu, by zabijać ludzi i być najpotężniejszy. Cecile i Tristian nie mogą do tego dopuścić...

Książka zapewnia godziny dobrej zabawy i jest godna polecenia dla fanów literatury fantastycznej. Końcówka wstrząsająca oraz zachęcająca do przeczytania więcej! Lecę po drugi tom 📖 🧌

Książka bardzo mi się podobała. Czyta się bardzo szybko i lekko. Sama historia i pomysł przypadł mi do gustu i na pewno przeczytam kolejne książki.

"Czasami trudno mi odróżnić, które uczucia są moje, a które twoje."

Danielle L. Jensen skradła moje serce od pierwszych stron powieści. Mimo że spodziewałam się czegoś zupełnie innego, dostałam historię, o której marzyłam. Historię pełną przejmujących opisów, pozbawiających tchu uczuć i miejsc, które samemu chciałoby się zobaczyć.

Pisarka wprowadza nas do podziemnego miasta trolli, skrytych pod górą, aby trzymać ich z dala od ludzi. Można myśleć, że spotkamy tam prymitywną złość i jeszcze bardziej prymitywne emocje, ale... cóż, będziemy wtedy w błędzie 😃 Trollus jest bowiem labiryntem intryg i gorących, nieraz skrajnych uczuć, z którego nie wyjdziemy aż do ostatnich stron. Tajemne królestwo skrywa mnóstwo sekretów, a ja z przyjemnością je wszystkie poznałam 🙂
Na koniec tej polecajki dodam jeszcze jedno: miłość trolli jest nicią, której nie da się przerwać, bowiem ta silniejsza jest od śmierci.
I to chyba bolało mnie najbardziej ;p

"Czasami trudno mi odróżnić, które uczucia są moje, a które twoje."

Pisarka wprowadza nas do podziemnego...

Uwielbiam tą historię, trolle super opisane, wyobrażałam sobie je inaczej czytając sam opis.

Czytałam Królestwo mostu oraz Mroczne wybrzeża autorki, które bardzo mi się podobały. Ta pozycja jest wciąż okej, ale jest zdecydowanie gorsza od pozostałych.
Obecnie czytam drugą część i chyba dość opornie mi idzie, więc zobaczymy jakie będę miała odczucia po przeczytaniu całej trylogii.
Co do samej książki to ogólnie podoba mi się pomysł, jest ciekawy, trolle i ich świat, magia, czarownica i klątwa. Wszystko jest ciekawe, ale same zachowania niektórych postaci, nieco irytujące, niedojrzale i niezrozumiałe . Mam trochę mieszane uczucia co do bohaterów 😜

Jest to pierwsza książka zahaczająca o rasowe fantasy, jaką przeczytałam (próba przeczytania każdej poprzedniej, która była zbyt oderwana od rzeczywistości, kończyła się niepowodzeniem). Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.
Zaczynając od języka, książka jest napisana prosto, ale nie infantylnie, co daje radość z czytania i można się szybko wciągnąć w fabułę. Nawet opisy, za którymi z reguły nie przepadam, nie były męczące, a rozwijające wyobrażenie przedstawianych postaci i miejsc - choć nie ukrywam, że moja wyobraźnia radzi sobie dość kiepsko z wyobrażaniem sobie miejsc, w których panuje ciemność, nie mówiąc już o tym, jak wyobrazić sobie księcia, który jest jednocześnie trollem i jest przystojny :D
Poszczególne wątki są sprawnie rozwijane. Podobało mi się zakończenie, które nie zamyka historii, tylko popycha do rozmyślań, co może być dalej. Już lecę po kolejną część:)))

Niestety robiłam drugie podejście do tej książki i dopiero wtedy udało mi się przebrnąć przez ten trollowy świat. Ogólnie książka posiada bardzo rozwinięty opis postaci oraz lokalizacji co bardzo umila lekturę. Dzięki temu też można bardziej wczuć się w fabułę i jak mam w zwyczaju mówić "uciec do książki". Główną wadą tej treści jest zbyt mało wyjaśnień odnośnie klątwy trolli, a biorąc pod uwagę że wokół tego kręci się ta książka jest to ogromny minus.

Ta książka zmieniła moje postrzeganie na temat kłamstwa. Cytat z piosenki B.O.K "Miecz czy bicz" idealnie tu pasuje: "Gdybyś umiał spojrzeć na świat ze wszystkich oczu na raz, zrozumiałbyś pewną trudność, nie do opisania. Wygląda na to, że w tym świecie części prawdy jest za dużo by pomieścić je w obrębie układanki. Gdybym chciał powiedzieć prawdę ci, to musiałbym skłamać."

Książka pełna magii, niezwykle przyjemna w czytaniu.

Książka pełna magii, niezwykle przyjemna w czytaniu.

Lekka, przyjemna i warta polecenia. Przeczytałam ją w jeden wieczór i pomogła mi wyjść z zastoju ♥️