Taniec w ogniu

Tłumaczenie: Dominika Repeczko
Cykl: Próba ognia/Worldwalker Trilogy (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar
Firewalker
ogień, taniec, próba
Naddia

Inne wydania

Jestem czarownicą, a czarownice wzniecają ogień Lili wraca do swojego świata i jest gotowa aby ułożyć sprawy z Rowanem. Co prawda omal nie zginęła w płomieniach i musi ukrywać swoją moc, lecz w porównaniu z walkami toczonymi w alternatywnym Salem, jej życie naprawdę układa się dobrze. Myślisz, że jestem potworem, lecz moje wybory, choć wydają się okrutne, są uzasadnione. Niestety Lillian,...

Jestem czarownicą, a czarownice wzniecają ogień
Niestety Lillian, bezwzględna władczyni trzynastu miast nie pozwoli Lili odejść tak łatwo. Stara się przekonać Lili do powrotu i znaleźć dla niej drogę do alternatywnego Salem.
Kolejny trzymający w napięciu tom bestsellerowej trylogii autorstwa Josephine Angelili!

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/taniec-w-ogniu/

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/taniec-w-ogniu/

mclena | 2017-05-16
Przeczytana: 15 maja 2017

"Miłość to zgoda na to, by być złoczyńcą, aby ten, którego kochasz, mógł pozostać bohaterem."

Nie wiem jak to możliwe, ale mimo wstępnego umiarkowanego entuzjazmu, kolejna część z trylogii weszła mi już mocno pod skórę. Niesamowite, jak powieść raczej ze średniej półki potrafi zaabsorbować mnie całą sobą, do tego stopnia, że nie jestem w stanie przestać o niej myśleć dopuki nie skończę czytać. Chyba własnie na tym polega fenomen Josephine.
Drugi tom rozpoczyna sie w miejscu na którym pierwszy się zakończył - czyli przeniesienie Lily i Rowana do jej świata. Zapowiadało sie ciekawie, potem powiało nudą, aż w końcu gdzies w połowie zaczyna się robic bardziej interesująco. Wewnętrzny konflikt Lily z Lillian jest tutaj chyba najbardziej ekscytującym aspektem i zastanawiam się jak autorka chce zakończyć ten mix światów. Kto i gdzie przynależy i czy równowaga nie powinna być przywrócona drastycznymi metodami?
Zakończenie pozostawiło mnie w niemałym zawieszeniu i z mnostwem pytań. Nie...

Dorota2210 | 2017-04-18
Przeczytana: 12 kwietnia 2017

Naprawdę uwielbiam tą książkę, wydaje mi się trochę słabsza niż pierwsza część( ale to tylko moje odczucie). Troche w tej części wkurzył mnie Rowan, przecież Lilii poświęciła dla niego tak wiele. Teraz szukam części trzeciej bo zamierzam ją przeczytać Mam nadzieję że zrobię to jak najszybciej.

Jeanelle | 2016-08-12
Przeczytana: 11 sierpnia 2016

Josepine Angelini umieściła w swoich książkach to, co kocham w fantastyce - magię, rewelacyjnie wykreowany świat oraz nietuzinkowych bohaterów. Już Próbą ognia podbiła moje serce, a kontynuacja sprawiła, że trylogia Worldwalker na stałe zapewniła sobie miejsce w gronie moich ulubionych powieści. Taniec w ogniu jest lepszy niż mogłam sobie wyobrazić, ponieważ autorka nie boi się podejmować trudnych decyzji i stworzyła bohaterów, którzy na długo zapiszą mi się w pamięci, a ich decyzje - zarówno dobre, jak i złe - dotykają mnie tak bardzo, jakbym stała tuż koło nich. A to nie lada sztuka. Przy ilości książek, które czytam wcale nie tak łatwo przekonać mnie, że występujące w nich postaci zasługuję na uwagę po zakończonej lekturze. Nawet jeśli ich polubię, najczęściej zapominam o nich zaraz po zapoznaniu się z daną pozycją, tymczasem dzięki Lilian i Rowanowi nawet teraz - już dobrych parę godzin po przeczytaniu Tańca w ogniu - wciąż analizuję ich decyzje i zastanawiam się, co mogliby...

Aga | 2017-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2017

Powiem, że książka jak dla mnie bomba i to radioaktywna hehe (taki żarcik sytuacyjny, może wtajemniczeni w "naukę" zrozumieją). Potoczenie się akcji wywołało u mnie zaskoczenie, bo drugi tom wyobrażałam sobie zupełnie inaczej. Co nie zmienia faktu, że Taniec w ogniu jest spójną i logiczną kontynuacją Próby Ognia. Fabuła jak dla mnie jedno wielki "łoł". Wredna manipulantka Angelini trochę namieszała w tej części i czuję się nieźle zagubiona. Nie wiem czego się spodziewać w kolejnej książce. To chyba dobrze?

silence | 2016-08-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

To nie jest świat dla nowatorskich pomysłów. To nie jest świat dla ludzi o światłych umysłach. To nie jest świat dla tych, którzy m y ś l ą. I to brzmi pewnie jak idea panowania Wielkiego Brata, ale za myślenie naprawdę czeka absurdalny wyrok – tam zamiast czarownic pali się naukowców, a na sam widok egzekucji zgromadzonym spada ciśnienie a oczy błyszczą, pozbyliśmy się zagrożenia, myślą, już po wszystkim. Ludzie boją się osób, które nie wyznają religii, jaką jest magia. Osób, które straciły nadzieję w czarownice i postanowiły zagłębić się w tajniki nauki, by dbać o swoje bezpieczeństwo, by kogoś wyleczyć, by walczyć. Tam posługiwanie się umysłem, jest swego rodzaju herezją – w świecie czarownicy Lillian, nauka przegrała z magią. Jednak poza murami miasta, w miejscu, gdzie osiedlili się koczownicy, czyhają potwory bardziej przerażające niż cokolwiek innego na tamtym świecie. I gdy Lillian odmawia pomocy, do gry przyłącza się Lily, dziewczyna z naszego świata. Lily, która odkryła w...

shira84 | 2017-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2017

Jestem absolutnie zachwycona. Autorka jak zwykle nie zawiodła i podarowała mi prawdziwą perełkę, przy której spędziłam wspaniałe godziny.
Lily musiała zmierzyć się z trudnym zadaniem, którego nawet nie rozumiała. Musiała podjąć ważne decyzję bez wszystkich informacji.
Powieść jest fascynującą podróżą w głąb tego co nieznane i nie wiedziałam co się może jeszcze wydarzyć, a chyba element zaskoczenia i ten moment gdy staje serce, są najważniejsze i właśnie dzięki tej ksiązce go otrzymałam.
Gorąco polecam.

Sophie | 2016-11-16
Przeczytana: 10 listopada 2016

Josephine Angelini ponownie zaprasza Cię do świata, w którym każda Twoja decyzja ma niebagatelne znaczenie - tworzy bowiem nieskończone ilości alternatywnych wszechświatów, w których Twoje życie toczy się inaczej... do pewnego stopnia, ponieważ potem - za każdym razem - prowadzi do tego samego, okrutnego zakończenia... Jak je powstrzymać? Witajcie w świecie trylogii "Próby ognia"!

"Ból jest samotnością. Ale w strachu jesteś samotna jeszcze bardziej."

Lili powraca do swojego świata, a wraz z nią Rowan. Dziewczyna powoli wraca do zdrowia, starając się zapanować nad swoją magią i w końcu zaczyna nieśmiało myśleć o ich wspólnej przyszłości, skoro nareszcie uwolniła się od Lilian i jest już bezpieczna w domu, z dala od tego burzliwego, pełnego niebezpieczeństwa świata. Jednak jej alternatywna wersja w Salem - Lilian, władczyni trzynastu miast - nie chce dać jej o sobie zapomnieć i postanawia odkryć przed nią wszystkie karty...

Sposób prowadzenia fabuły w "Tańcu w ogniu"...

WorkingGirl | 2017-03-02
Na półkach: In english, 2017, Przeczytane
Przeczytana: 02 marca 2017

Jestem wielką fanką pierwszej trylogii Josephine Angelini o losach Heleny Hamilton, więc miałam naprawdę duże oczekiwania wobec nowego cyklu, zwłaszcza, że sama autorka reklamowała go jako lepszy od Starcrossed. Niestety druga książka cyklu mnie zawiodła. Nie związałam się z bohaterami, "nie czułam" ich. Fabuła też niespecjalnie powala.

Molaris | 2017-08-06
Przeczytana: 05 sierpnia 2017

Książkę czyta się przyjemnie. Koncepcja równoległych światów, do których można podróżować jest interesująca. Jednakże zastanawiam się czy spotkanie wersji siebie z równoległego świata nie powodowało "paradoksu czasoprzestrzennego" (czy jakoś tak się to nazywało).
I przyznaję, że jak na książkę dla młodzieży, ma ona ciekawą fabułę, która mnie wciągnęła.

Alina | 2017-04-16
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

Trochę inna niż wszystkie inne i to mogę zaliczyć na plus. Ale nie było to coś co czytało się z zapartym tchem. Znowu mam wrażenie, że kolejna książka "z serii" wstęp do kolejnych (wielu) tomów. Generalnie przeczytać można ... jeśli już wpadnie w ręce, ale specjalnie bym jej nie kupiła.