Nie przysyłajcie kwiatów

Wydawnictwo: W.A.B.
No manden flores
Tomasz Pindel
Ag2S

Mocny i mroczny kryminał noir pióra autora Czarnych minut! Cruz Treviño to były policjant, który musi ukrywać się przed dawnymi kolegami, a zwłaszcza byłym szefem – komendantem policji w La Eternidad, komisarzem Margarito. Treviño bowiem miał dość kryminalnych działań swoich kamratów i po prostu się wypisał – a tego się płazem nie puszcza. Spokojne życie na uboczu przerywa mu zlecenie...

Mocny i mroczny kryminał noir pióra autora Czarnych minut!
Cruz Treviño to były policjant, który musi ukrywać się przed dawnymi kolegami, a zwłaszcza byłym szefem – komendantem policji w La Eternidad, komisarzem Margarito. Treviño bowiem miał dość kryminalnych działań swoich kamratów i po prostu się wypisał – a tego się płazem nie puszcza. Spokojne życie na uboczu przerywa mu zlecenie odszukania córki lokalnego biznesmena. Wszystko wskazuje na to, że porwał ją jeden z miejscowych karteli.

źródło opisu: http://sklep.gwfoksal.pl/nie-przysylajcie-mi-kwiatow.html

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/nie-przysylajcie-mi-kwiatow.html

Wioleta Sadowska | 2018-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2018

"I tak z dnia na dzień, na widoku wszystkich, to już nie prawo decyduje o ludzkim życiu. To oni, bandyci, rozstrzygają, kto będzie żył, a kto umrze".

Dobro i zło to wzajemnie przenikające się ze sobą światy, które w zależności od konkretnych okoliczności, przybierają różne oblicza. Coś, co dla nas jest oczywistym złem, w innym zakątku świata może reprezentować zupełnie inny wymiar. Takim miejscem jest z pewnością Meksyk - raj lub piekło w jednym, w zależności od tego, przez jaki pryzmat oceniamy otaczający nas świat.

Martin Solares to urodzony w 1970 r. w Meksyku pisarz, rysownik, krytyk i wydawca. Absolwent studiów iberyjskich i iberoamerykańskich na Sorbonie. Jest laureatem Literackiej Nagrody im. Efraína Huerty (1998) raz Literackiej Nagrody im. Juana de la Cabady (2008). Jego pierwszą powieścią była książka pt."Czarne minuty" wydana także w Polsce.

Były policjant Cruz Treviño ukrywa się przed swoimi wrogami, dawnymi kolegami oraz całym szefem komendy – Margaritem, gdyż nie...

Magdalena | 2018-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2018

Zostaje porwana dziewczyna. Córka pewnego biznesmena. Przepiękna, młoda, 15-latka. Biznesmen za wszelką cenę chce ją odnaleźć. W końcu to jego dziecko. Nie ufa policji, bo im nie można ufać. Ktoś mu podpowiada, by zatrudnił byłego policjanta: Carlosa Trevino. On jedyny może mu pomóc.

Na tym głównie opiera się fabuła. Carlos się zgadza i zaczynają się poszukiwania młodej dziewczyny. Podejrzani są wszyscy: gangi, rodzina, pracownicy... nawet policja. Nikomu ufać nie można. No może poza Carlosem, gdyż od początku widać, że on należy do grupy "tych dobrych".

Książka ma świetny klimat. Czuć w niej niebezpieczeństwo, ciągły strach. Meksyk w powieści nie jest piękny. On jest niebezpieczny. Roi się w nim od gangów, policja jest skorumpowana. Mieszkańcy żyją w strachu. To nie jest fajne miejsce.

Carlos Trevino to człowiek, który chyba niczego się nie boi. On wszędzie potrafi wejść. Gdyby musiał, poszedł do piekła, by sprawdzić poszlakę. To typ człowieka, który nie zostawia roboty...

Tomek | 2017-02-17

Rewelacja. „El Narco” w pełnej krasie. Reportaż z meksykańskiego piekła ubrany w szaty opartego na stylistyce noir, emocjonującego dreszczowca, opowieści łotrzykowskiej i… przewrotnej, podszytej gryzącą goryczą komedii, której blisko do naszego Barei. Kawał znakomitej literatury rozrywkowej i jednocześnie społecznie zaangażowane, emocjonalne, mocne dziennikarstwa śledcze w jednym. Martin Solares łączy i miesza gatunki, żongluje nastojem i łamie schematy, tworząc niezwykle oryginalną – przynajmniej dla przyzwyczajonego do anglosaskiej i skandynawskiej, opartej na filmowej, gęsto ciętej narracji – całość. W „Nie przysyłajcie kwiatów” oczywista jest tylko nieoczywistość. Nie ma dobra, ani zła. Człowieczeństwo jest tylko zwierzęcością – umiejętnością dostosowania się i przetrwania. Szczęściem jest szansa na kolejny oddech. Pełnią szczęścia – szansa ucieczki. Tyle, że ta ucieczka, ta pełnia szczęścia, czyni cię nieszczęśliwym – bo oznacza przyznanie się do przegranej, bo meksykanin...

anetapzn | 2017-05-16
Przeczytana: 16 maja 2017

Nie przysyłajcie kwiatów to druga powieść Martina Solaresa i po raz drugi poznajemy wyjątkowo mroczny obraz Meksyku.

Mysza | 2018-03-29
Przeczytana: 29 marca 2018

Pierwsza połowa książki świetna, druga - katastrofa. Zakończenie, jakby nagle uciąć nożem. Zawiodłam się.

Lukasz Budzynski | 2017-06-15

Zabawa tak naprawdę zaczyna się w drugiej połowie książki, która dla mnie jest zdecydowanie lepsza. Ciekawa formuła książki, która kończy się w połowie i w zasadzie zaczyna na nowo...Martin Solares delikatnie mówiąc, trochę wkur..., bo wiele wątków zostało brutalnie zamkniętych, widząc jak sprawnie z historii jednego bohatera przeszedł do opowieści o drugim, mógłby pisać i pisać tworząc nowych równie ciekawych...

barteeq | 2017-08-12

ciekawy kryminal z meksyku , widac tam tez potarfia

Matib | 2018-03-21
Przeczytana: 21 marca 2018
Daniel Wierzba | 2018-01-06
Mikor84 | 2018-01-06
Przeczytana: grudzień 2017
Nieużywane słowa. Kryminał w Meksyku

Z Martínem Solaresem - meksykańskim pisarzem, rysownikiem, krytykiem i wydawcą rozmawia jego polski tłumacz Tomasz Pindel. Panowie rozmawiają o tym skąd Solares czerpie pomysły na swoje książki, dlaczego „strach” jest najważniejszym słowem dla meksykańskich dzieci oraz o ekranizacji powieści „Czarne minuty”. Zapraszamy do lektury!

Mocny i mroczny kryminał noir

Córka lokalnego biznesmena zostaje porwana, a jedyną osobą, która może ją odnaleźć, okazuje się Carlos Treviño – były policjant prowadzący hotel w nadmorskim Veracruz. Za namową ojca dziewczyny oraz amerykańskiego konsula zgadza się pomóc w dochodzeniu. Tak zaczyna się książka „Nie przysyłajcie kwiatów” Martina Solaresa, która właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa W.A.B.