Sfora

2002-01-01
2002-01-01
8373193871

Na półkach: , , , , , ,

Nigdy nie zawiodłam się na twórczości Wojciecha Wójcika, reżysera takich hitów jak „Ekstradycja”, „Sfora” czy „Fałszerze – powrót Sfory”, z radością sięgnęłam więc po tę książkę.

Co jednak otrzymałam? Fajne postacie i trochę dobrych tekstów, ale to jest wyłączna zasługa autorów scenariusza serialu telewizyjnego. Niestety, to, co od siebie dodał autor książki, zwyczajnie psuje efekt. Lepiej byłoby po prostu wydać oryginalny scenariusz albo w ogóle nic. Polecam serial, ale nie tę publikację.

Polecam serial 9 odc. Sfora bez litości, ja najpierw oglądałem później przeczytałem książkę. Jak czytałem miałem wrażenie, że czytam scenariusz do filmu. Wolę oglądać i polecam też obejrzeć Fałszerze Powrót Sfory.

Do połowy książki nie wiedziałam kto jest kim, z kim i po co. Kto właśnie dostał kulkę w łeb a na kogo zapadł śmiertelny wyrok. Było to dość zabawne uczucie :) Jeśli ktoś lubi klimat gangsterskich porachunków - polecam. Jeśli nie lubi - szkoda sobie zaprzątać głowy :)

• Typ A: Literatura piękna
  • FORMA: Powieści