Slave to the Rhythm

Cykl: Rhythm Series (tom 1)
Wydawnictwo: Harvey Berrick Publishing
angielski
skalka78

Dance like the world is watching… Synopsis Dance. Guns. Music. Bullets. Rhythm. Pain. Music in my head, dance in my body, the rhythm of my heart. How far can you fall in just one month? How quickly can the human spirit be broken? Where does evil hide in plain sight? Ash wants to dance. Needs it. To leave behind a life of expectation and duty, to set his soul free. Slave to the RhythmBut...

Dance like the world is watching…

Synopsis
Dance. Guns.
Music. Bullets.
Rhythm. Pain.

Music in my head, dance in my body, the rhythm of my heart.

Slave to the RhythmBut life is never that simple. Every step is a journey on a new road.

For every action, there is a reaction.

Every choice has a consequence.

And when you meet the wrong person, all bets are off.

Laney tolerates her limitations, pushing quietly at boundaries. But when Ash crashes into her world through rage and violence, it sets off a chain reaction that neither of them expected.

Reviews

“The perfect balance of dark suspense and heart-warming romance, this was a book that I could not put down, and loved in all its devastating, gritty, yet unreservedly romantic and compelling beauty.”
NATASHA IS A BOOK JUNKIE

“If there’s one thing we can say about Jane Harvey Berrick’s writing, it’s that she always manages to capture our imagination with the beauty and visionary of her stories!”
TOTALLY BOOKED

“This story is so wondrously written that if I could give it more stars I would. Because even though I am somewhat stingy with my five-star ratings, I’d throw many more at this incredible piece of art in the blink of an eye.”
THE SUBCLUB BOOK CLUB

źródło opisu: http://janeharveyberrick.co.uk/portfolio/slave-to-the-rhythm/

źródło okładki: http://janeharveyberrick.co.uk/portfolio/slave-to-the-rhythm/

mania_kch | 2016-09-11
Na półkach: Przeczytane, 2016

Dość fajna historia, przede wszystkim dlatego, że główne postacie były bardzo realne - Laney , zmagająca się ze swoją chorobą nie była ucieleśnieniem kobiecego ideału oraz Ash i jego słabości z którymi walczy. Do tego mamy ciekawą fabułę (choć autorkę wyobraźnia poniosła w kilku momentach :)) z tańcem, kiełkującą miłością i rosyjską Bratvą w tle.
Prolog i kilka pierwszych rozdziałów to było prawdziwe wow, zaskoczenie i zaparty dech przy czytaniu. Potem zrobiło się trochę słabiej i zdecydowanie łagodniej a zakończenie jak dla mnie rewelacyjne :)

lulamae | 2016-11-22
Przeczytana: 15 listopada 2016

"TANIEC. Pistolety.
MUZYKA. Pociski.
RYTM. Ból."

Alijaž 'Ash' Novak przyleciał ze Słowenii do Vegas, aby spełniać swoje taneczne marzenie. Tańczyć w największym mieście rozrywki w teatrze. Jednak już niedługo po wylądowaniu zaczął nabierać podejrzeń, że rzeczy nie wyglądają tak jak to było powiedziane. Najpierw zabrany paszport, potem telefon. Okazało się, że piękne marzenie może stać się prawdziwym piekłem, z którego może nie być ucieczki.

Laney Hennessey od siódmego roku życia cierpi na reumatoidalne zapalenie stawów. Na ogół może poruszać się o własnych siłach, ale w czasie nasilenia choroby wózek jest jej jedynym rozwiązaniem. Razem z przyjaciółkami wybiera się do Vegas, aby się zabawić, a w klubie przelotnie poznaje Asha.

Spotyka go ponowie w teatrze, kiedy widzi go na scenie, a następnie ratuje mu życie, kiedy jest świadkiem brutalnej przemocy, której jest ofiarą. Laney zabiera go z jego własnego piekła i razem wyjeżdżają do Chicago, gdzie Laney próbuje pomóc Ashowi...

Joaśka | 2016-09-16
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 16 września 2016

Kiedyś gdzieś przeczytałam ,że dobra książka jest jak mikstura, gdzie nieodpowiednio dobrane ilości składników,sprawią,że przeżyjesz albo umrzesz...

Czytając tę książkę-przeżyłam baa,nadal żyję... jeszcze silniejsza i piękniejsza,mimo tej calej "brzydoty" pełzającej wokół ..

W ksiazce tej, wszystko co "nieodpowiednie" znienawidziłam i jednocześnie, z niesamowitym zachwytem pokochałam.
Pokochałam całym sercem ,wszystko to "czym" był i "kim" stawał się jej główny bohater.

Historia ta ,tak...nierealna a jednak prawdziwa.

Od pierwszych stron, Ash i jego historia porwała mnie do wspólnego tańca, i to było przerażająco niesamowite...

Ja, tańcząc z Nim na scenie...scenie, zwaną życiem...życiem, które nie rozpieszczało, nie dawało forów, nie pozwalało na oddech, nie pozwalało na chwilę zapomnienia...
Życie w którym promyk słońca, nadziei,miłości, za każdym cholerny razem ,był pochłaniany przez mrok przeszłości.

Czy mrok zdoła zniszczyć siłę i moc słonecznych promieni?? Czy...

Ewitka | 2016-09-08
Przeczytana: 05 września 2016

To nie jest lekki romans, książka jest mroczna, pełna brutalności i przemocy, a jednocześnie bardzo romantyczna. Jest również nietuzinkowa, taka, która na długo pozostaje w pamięci. A na tę nietuzinkowość składają się główni bohaterowie Ash, tancerz tańca towarzyskiego, który przybył do Las Vegas, aby realizować swoje marzenia a trafił do handlarzy żywym towarem oraz Laney, dziewczyna chora na rzadką chorobę mięśni, poruszająca się w dużej mierze na wózku, pomagająca wyrwać się Ashowi z tego piekła. Już samo to, że ofiarą niewolnictwa pada mężczyzna jest bardzo oryginalne, ale przede wszystkim postaci są nakreślone bardzo wyraziście z krzyczącymi wręcz emocjami. Jest zbrodnia, przestępstwo, przemoc na tle seksualnym oraz miłość, zaufanie, poświęcenie i te wszystkie emocje mogą być wyrażone za pomocą tańca, co udowadnia przedstawienie pod koniec książki. Początek jest więc bardzo mocny i brutalny, środek trochę spokojniejszy, choć emocji nie brakuje, kiedy Ash próbuje sie odnaleźć w...

Dawno nie czytałam tak dobrej książki, tak porządnie przemyślanej i dopracowanej. Autorka, albo posiada ogromną wiedzę na temat tańca, nazewnictwa z nim związanego, przedstawień teatralnych i musicalowych, albo odrobiła pracę domową zdobywając tą wiedzę przed napisaniem tej książki.
Do tej pory spotykałam się z książkami, które opisują niewolnictwo dotyczące tylko kobiet, nigdy mężczyzn. Tutaj mamy Asha, młodego 24 letniego tancerza, który wyjeżdża do Las Vegas, wierząc że tam odnajdzie swoje szczęście. W rzeczywistości wpada w łapy Bratvy, rosyjskiej mafii, która czerpie zyski z niewolniczego seksu. To co ten biedny chłopak przeżył przyprawia o gęsią skórkę. Chcę zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt, a mianowicie scenariusz przedstawienia w teatrze. Niezwykle realistyczny, miałam wrażenie jakbym oglądała je na żywo, przepiękne i mam nadzieję, że pewnego dnia jakiś producent wpadnie na pomysł, że ekranizacja tej książki będzie dobrym krokiem.Przepiękna, wzruszająca, mrożąca krew...

Edyta | 2016-11-12

Nie wiem sama jak streścić głównych bohaterów .Ash wydawał mi się z jednej strony naiwny z drugiej odważny i męski. Straszny chaos jeśli chodzi o tę postać. Natomiast Laney od początku skradła moje serce, dobra duszyczka która chciała chłopakowi spełnić jego marzenia, przedkłada dobro innych nad swoje, nie myśli o sobie mimo że jest poważnie chora. Bardziej bym rozwinęła ich wspólny wątek, ten ich ślub zrobił zwrot akcji i na tym myślałam że będzie skupiona dalsza książka. Liczyłam na motyle, na wzruszenia i powolne zakochiwanie się, a tu po prostu pierwsze zbliżenie takie żałosne i wszystko nie tak.

gabigab | 2016-11-12

Ta historia jest bardzo cukierkowa jak na rosyjską mafię i właściwie Ash najmniej dostaje po głowie, w porównaniu z bohaterami drugoplanowymi.

Oczywiście przydarzyło mu się niezłe gówno, nawet nie mogę o tym myśleć, ale no cóż wyszło cukierkowo jak dla mnie.

Przepiękna, bardzo mądra, poruszająca tematy niewolnictwa. W tej książce niewolnikiem jest młody chłopak, którego marzeniem, było lepsze życie i robienie tego co kocha, taniec. Mam nadzieję, że zostanie wydana w Polsce, na pewno miejsce na nią czeka na mojej półce. POLECAM!

Edmunda | 2018-04-17

Rewelacyjna :-)