Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: NieZwykłe
Dangerous to Know & Love
College, romans
Bezimienna

Poruszający i pokrzepiający BESTSELLER AMAZONA pióra autorki romansów – Jane Harvey-Berrick. Z dziewiętnastoletnim Danielem Coltonem chcą się umawiać wszystkie dziewczyny, a każdy facet mu zazdrości. Jest humorzasty, wybuchowy, zimny i ponury, ale też piękny, ma wspaniałe tatuaże, kolczyk w brwi i imponujące, czarne włosy. Chodzą plotki, że posiada kolczyki także w innych miejscach. Czy...

Z dziewiętnastoletnim Danielem Coltonem chcą się umawiać wszystkie dziewczyny, a każdy facet mu zazdrości. Jest humorzasty, wybuchowy, zimny i ponury, ale też piękny, ma wspaniałe tatuaże, kolczyk w brwi i imponujące, czarne włosy. Chodzą plotki, że posiada kolczyki także w innych miejscach. Czy naprawdę jest szalony, czy naprawdę lepiej się z nim nie zadawać?
Daniel mieszka ze starszym bratem Zefem, a ich dom to jedna wielka imprezownia. Potrzebujesz narkotyków, dobrej zabawy, alkoholu i dyskrecji? Ruszaj do Coltonów!
Gdy Daniel i dziewczyna z dobrego domu, Lisanne Maclaine, otrzymują do wykonania wspólne zadanie na studiach, Lisanne odkrywa, że za reputacją czarnej owcy uczelni kryje się coś więcej. Daniel jest inteligentny, zabawny i koleżeński. Wkrótce odkrywa też jego sekret – dlaczego tak się od wszystkich dystansuje, dlaczego nikogo do siebie nie dopuszcza. Nie miała jednak pojęcia, jak trudno będzie wytrwać w roli jego powierniczki.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoniezwykle.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoniezwykle.pl

kryminalnakuchnia | 2018-07-31

Wydawnictwo Niezwykłe to kilkuosobowy team, który starannie dobiera repertuar, dbając przy tym o wrażenia czytelnicze i zapewniając nam niezapomniane doznania. Tym razem Niezwykłe postawiło na powieść New Adult „Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość”, amerykańskiej autorki Jane Harvey Berrick. I choć w moim odczuciu okładka jest lekko tandetna, tak fabuła jak i wykonanie zasługują na naprawdę wielkie brawa.

Głównymi bohaterami książki jest Lisanne i Daniel. Ona, pilna studentka, dziewczyna z dobrego domu, stara się nie zwracać na siebie zbytniej uwagi na kampusie. On z pozoru chamski, opryskliwy, wybuchowy, wytatuowany, z nieciekawą reputacją. Ich drogi połączą się za sprawą projektu jaki mają wspólnie przygotować na zajęcia ze Wstępu do Biznesu. Brzmi naiwnie i przewidywalnie, ale uwierzcie, że nie jest, bo od tego momentu tak naprawdę zaczyna się książka. Lis odkrywa przerażającą tajemnicę, jaką latami skrywał w sobie Daniel. Jako powiernica sekretu, stara się mu pomóc...

Książniczka | 2018-08-09

Mam wrażenie, że chyba nie powinnam czytać opinii o książce przed jej przeczytaniem... Nie dość, że większość zdradza to, czego zdradzać nie powinna, to jeszcze poprzez cudze refleksje możemy do książki się uprzedzić. I ja chyba właśnie byłam uprzedzona - nie dość, że dzięki spojlerom nie miałam żadnego zaskoczenia, to jeszcze kiedy przeczytałam, że bohaterka irytująca, zakończenie przesłodzone, itp. - to odechciewało mi się czytania...

Na szczęście postanowiłam sama to sprawdzić;). Lisanne wcale mnie nie irytowała, zakończenie usatysfakcjonowało w pełni moje romantyczne serce, a cała historia rozczuliła mnie do granic możliwości... Mimo w pewien sposób schematycznej historii o dobrej dziewczynie i mrocznym, wytatuowanym chłopaku, skrywającym tajemnice, autorce udało się jednak w genialny sposób wyjść poza te schematy... Historia miłości Daniela i Lis jest świeża, romantyczna, trochę smutna i dramatyczna, ale też wlewająca w serce otuchę i dająca nadzieję... Nadzieję na to, że...

Pistacia_Vera | 2018-08-22
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 22 sierpnia 2018

Jest to literatura młodzieżowa i historia kręci się wokół problemów studenckich ale najważniejszy wątek jest związany z niepełnosprawnością bohatera, który pomimo swoich ograniczeń nie chce specjalnego traktowania czy litości. autorka pokazuje, że życie młodej osoby zmagającej się z chorobą jest naprawdę trudne i wymaga ogromnej siły charakteru żeby się nie poddać i nie wycofać z kontaktu z osobami zdrowymi. fabula jak to w takich książkach trochę przesłodzona a bohater wyidealizowany ale jego problem zdrowotny ciekawie opisany.

Kasiek | 2018-08-12
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

Nie wiem czy powinnam oceniać tę książkę. Nie dotrwałam do końca. Niestety. Może i fabuła nie wydaje się słaba, jednak opracowanie, a zwłaszcza infantylność głównej bohaterki nie pozwoliły mi na dokończenie tej historii. Każdy dialog to z jej strony masa frazesów "małej dziewczynki". Rozumiem, że autorka chciała pokazać różnice, jakie dzieliły głównych bohaterów. On, zły chłopiec na motocyklu, z tatuażami, kolczykami i z bratem zajmującym się szemranymi interesami, a ona grzeczna dziewczyna z dobrego domu, niedoświadczona i nieświadoma otaczającego ją zła. Jednak autorka nie musiała robić z niej aż tak głupiej i naiwnej, że wypływało to z prawie każdego jej słowa. Nie dałam rady znieść tego dłużej, a szkoda, bo historia wydaje się całkiem interesująca.

Katarzyna | 2015-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2015

Kolejna piękna książka!

Byłam w szoku, gdy dowiedziałam się o Danielu prawdy, ale tym bardziej zasługuje na uznanie i szacunek! Ten młody i gniewny facet wzbudził we mnie bardzo bardzo dużo uczuć.
To było smutne, to wszystko, cała jego historia, łza mi się w oku kręciła:( Ale zakończenie niesamowite<3
Polecam!!

_kingu_reads | 2018-08-22
Na półkach: 2018', Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 20 sierpnia 2018

‘’Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość’’ jest książką opisującą historię Lisanne oraz Daniela – w moim odczuciu dwójki młodych osób pochodzących z dwóch różnych światów. Lisanne jest wzorową uczennicą, ułożona i spokojna studiuje muzykę która jest jej pasją. Natomiast Daniel jest osobą, która cieszy się dużą sławą w środowisku studenckim – nie do końca dobrą, jego wygląd wywołuje spore kontrowersje, jest arogancki i pewny siebie.
Czynnikiem, który sprawia, że Lisanne i Daniel poznają się bliżej jest zlecony im wspólny projekt na zajęciach z biznesu. Daje to początek ich burzliwej znajomości, która z czasem przeradza się w coś więcej. Czy osoby o tak odmiennych poglądach i temperamentach może coś połączyć ?

Przyznaję, że ostatnio coraz częściej zaczęłam sięgać po romanse, a tak się zdarzyło, że wszystkie trafiły w mój czytelniczy gust. Nie inaczej było także z tą książką. Początkowo nieco przeraziła mnie grubość książki, teraz wiem , że niesłusznie, gdyż czyta się...

Karolina Jędraszak | 2015-03-18

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kompletne zaskoczenie. Zabrałam się za książkę z nudów, ale już po kilku stronach wiedziałam, że nie oderwę się od niej dopóki jej nie skończę.
Fantastyczny opis wewnętrznych rozterek młodego mężczyzny, który utracił słuch. Sam zaprzecza sobie, że nie tęskni za muzyką, którą tworzył i nie czuje z tego powodu bólu. Bardzo wiele wysiłku wkłada by wyglądać na "normalnego" faceta, a jednocześnie postrzega siebie jako ułomnego. Daniel Colton to facet, któremu wszyscy inni mężczyźni zazdroszczą, a kobiety pożądają. Czy widzą jednak coś poza piękną fasadą?
Lisanne Maclaine jest jedyną osobą, którą Daniel przypadkiem wpuszcza do swojego skomplikowanego świata. Nie jest to historia miłości od pierwszego wejrzenia jakich ostatnio pełno. Obydwoje pociągają się, ale dopiero z czasem dojrzewają do miłości. Co chwilę napotykają próby wobec swojego uczucia z którymi muszą się zmierzyć.
Z chęcią przeczytałabym coś jeszcze tej autorki.. niestety to jej jedyna książka, nad czym bardzo...

Niko | 2018-08-13
Na półkach: 2018 rok, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 sierpnia 2018

Popularność powieści z gatunku New Adult od kilku lat utrzymuje się na bardzo dobrym, wysokim poziomie. I nie ma się co dziwić, gdyż lekkość z jaką są napisane i jednocześnie przyziemność tematów jakie są w nich poruszane, skradają serca żeńskiej części czytelników. Natomiast przeciwnicy zarzucają im schematyczność, wtórności i przewidywalność. Jak się ma do tych oskarżeń najnowsza powieść amerykańskiej autorki Jane Harvey - Berrick? Czy udało się jej pokazać coś nowego?

Wszystko rozpoczyna się na zajęciach z wprowadzenia do biznesu. To tam Lisanne pierwszy raz dostrzega Daniela. Mimo że sprawia wrażenia zimnego, gburowatego i ponurego chłopaka, to ciężko zaprzeczyć jego urodzie. Los sprawia, że para będzie miał do wykonania wspólne zadanie na studiach. Dziewczyna szybko odkrywa, że za maską złego chłopak kryje się ktoś całkowicie odmienny. Wkrótce też poznaje jego głęboko skrywany sekret. Dlaczego Daniel trzyma się na uboczy i nikogo do siebie nie dopuszcza? Jak długo uda im się...

lulamae | 2014-02-18
Przeczytana: 16 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka ma swoje plusy i minusy.
Fajnym i nowym tematem fabuły był motyw osoby niesłyszącej - jej zmagania z problemem. Także to jak druga osoba uczy się normalnego życia z osobą niesłyszącą. To mi się podobało, nie spotkałam się wcześniej w żadnej książce z osobą głuchą.

Postacie: dużo ciekawsza była dla mnie postać Daniela niż Lisanne.
Daniel jest postacią dużo bardziej złożoną, z masą problemów i przeżyć na koncie. Nie ma rodziców, z rodziny został mu tylko brat, stracił słuch i próbuje normalnie żyć.
Lisanne to zwyczajna dziewiętnastoletnia dziewczyna, która tak naprawdę wiedzie normalne życie - jest dobrą uczennicą, 'grzeczną' dziewczynką ze szczęśliwą, pełną rodziną, która się kocha i wspiera.

Tych dwoje spotyka się na zajęciach z wstępu do biznesu, oczywiście wpadają sobie w jakimś sensie w oko - jednak nie można powiedzieć, że od razu pałają do siebie miłością i ciepłymi uczuciami. Zbieg okoliczności jednak sprawia, że zostają parą na zajęciach z biznesu i tak oto...

Beata90 | 2016-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Super Książka :-) Tematyką przypomina mi bardzo "Maybe Someday" - Colleen Hoover ze względu na zamiłowanie do muzyki głównych bohaterów, tworzenie piosenek i oczywiście Daniela, który okazał się głuchoniemy i potrafiący odczytywać z ruchu warg także Jamie McGuire "Piękna katastrofa" ze względu na życie studenckie, styl Daniela i oczywiście jazda motorem Harley`em i nawet trochę ze względu na lekko ciężki charakter Daniela przypomina mi książę Mia Sheridan "Bez słów". Jak ktoś przeczytał te trzy wymienione powyżej książki albo chociaż jedną z nich i zakochał się w nich to w tej też się zakocha :D