Ratownik

2006-07-03
Andrzej Szulc
powieść kryminał sensacja

Okładka książki Śmierć czarnej wdowy J. D. Barker, James Patterson
Śmierć czarnej... J. D. Barker, James...
Okładka książki Zero Tolerance James Patterson, Duane Swierczynski
Zero Tolerance James Patterson, Du...
Okładka książki Murder in Bermuda Thaddeus McCants, James Patterson, Aaron Tracy
Murder in Bermuda Thaddeus McCants, J...
Okładka książki Córka prezydenta Bill Clinton, James Patterson
Córka prezydenta Bill Clinton, James...

Okładka książki Ostrzeżenie James Patterson, Howard Roughan
Ostrzeżenie James Patterson, Ho...
Okładka książki Negocjator Michael Ledwidge, James Patterson
Negocjator Michael Ledwidge, J...
Okładka książki Pocztówkowi zabójcy Liza Marklund, James Patterson
Pocztówkowi za... Liza Marklund, Jame...

Historia o romansie i sile przyjaźni. Główny bohater Ned Kelly,
jest ratownikiem i prowadzi spokojne życie na Bostońskiej plaży. Pewnego dnia zostaje niesłusznie posądzony o morderstwo.

Czy uda mu się oczyścić swoje imię?

Od tej pory jego życie będzie wywrócone do góry nogami. Każdy dzień będzie niespokojny aż do ukończenia śledztwa.

Historia o romansie i sile przyjaźni. Główny bohater Ned Kelly,

Czy uda mu się oczyścić swoje imię?

Lubie sposób pisania Pattersona. Ponadto tematyka też mi odpowiada. Niemniej jednak ta książka plasowała się nieco niżej od poprzednich. Jakoś tak nie do końca mnie porwała. Ciekawa, dobrze napisana, ale to wszystko.

Pierwszy raz czytałam książkę przedstawioną od strony poszukiwanego. Naprawdę ciekawa narracja. Jednak książka nie zrobiła na mnie wrażenia, jak inne publikacje tego autora.

Na zachodzie bez zmian. A właściwie u pana Pattersona i współpracującego z nim autora - w tym wypadku Andrew Grossa. Czytając "Ratownika" nie miałam wątpliwości, że będzie to dobry, ciekawy kryminał z szybką akcją, zwrotami akcji i głównym bohaterem, którego na pewno polubię. Dzięki krótkim, jedno-, dwustronicowym rozdziałom powieść czyta się szybko i z przyjemnością.

Jak na razie nie przeczytałam złej książki Pattersona i "Ratownik" znów jest pozycją wartą polecenia.

Uwielbiam styl tego pana - króciutkie rozdziały nadające dynamiki i tak już rozpędzonej historii. Czyta się błyskawicznie, ciężko oderwać się od tej historii, choć czasami jednak rozsądek bierze górę - trzeba spać, są obowiązki... A mogłabym czytać :P

Sama historia też jest świetna - do końca nie domyśliłam się całej intrygi, która powstała w umyśle autora. Momentami była przewidywalna, ale później ujawniał się trop, o którym nie miałam bladego pojęcia i robiłam wielkie oczy "Ale jak? Jak mogłam to przegapić?" i musiałam się cofnąć, aby sprawdzić, czy w którymś momencie autor dał do zrozumienia, że coś takiego może się pojawić.
A zakończenie - nawet ostatnie strony bardzo mnie zaskoczyły! :)

Sama historia też...

Aż mi ciężko uwierzyć, że jeden autor może pisać tak rewelacyjne książki, każda w innej tematyce, a Ratownik to nie tylko strzelanka i książka w stylu zabili go i uciekł, ale powieść poruszająca problemy egzystencjalne młodych ludzi, miłość, wierność, oddanie ... naprawdę warto sięgnąć po Ratownika.

Bardzo wciągająca książka. Miło i szybko się ją czyta. Wartka akcja, ciekawi bohaterowie oraz interesująca fabuła to znak rozpoznawczy Jamesa Pattersona. Polecam fanom autora i nie tylko.

super :)

super :)

Fenomenalnie poprowadzona fabuła, a akcja przyspiesza wraz z przewracaniem kolejnych stronic. Ciekawie wykreowani bohaterowie, zaskakujące zwroty akcji i krok po kroku rozwiązywana tajemnica.

Bardzo ciekawa powieść detektywistyczna. Postaci kierujące się adrenaliną.

Bardzo ciekawa powieść detektywistyczna. Postaci kierujące się adrenaliną.

• James Patterson
  • Przeczytane 2013