Ratownik

Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Wydawnictwo: Albatros
Lifeguard
powieść, kryminał, sensacja

Szczęście w końcu uśmiecha się do skromnego plażowego ratownika z Bostonu, Neda Kelly'ego. Udaje mu się poderwać wspaniałą dziewczynę - piękną i bogatą Tess McAuliffe. Zanim jednak zaczną wspólne życie, Ned musi załatwić ostatnią sprawę - pomóc kumplom ukraść warte 60 milionów dolarów obrazy Picassa, Cezanne'a i Pollocka. Doskonale zaplanowany skok na ekskluzywną rezydencję okazuje się mistyfikacją - obrazów już tam nie ma! Tego samego wieczoru niedoszli złodzieje zostają bestialsko zamordowani; ginie także Tess. Podejrzenia padają na Neda, który wcale nie zamierza oddawać się w ręce policji. Tropem uciekiniera rusza młoda agentka FBI, Ellie, specjalizująca się w kradzieży dzieł sztuki. Nie przypuszcza, że wkrótce sama zechce pomóc swojej zwierzynie.

Ingrid | 2016-01-13
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Jak na razie nie przeczytałam złej książki Pattersona i "Ratownik" znów jest pozycją wartą polecenia.

Uwielbiam styl tego pana - króciutkie rozdziały nadające dynamiki i tak już rozpędzonej historii. Czyta się błyskawicznie, ciężko oderwać się od tej historii, choć czasami jednak rozsądek bierze górę - trzeba spać, są obowiązki... A mogłabym czytać :P

Sama historia też jest świetna - do końca nie domyśliłam się całej intrygi, która powstała w umyśle autora. Momentami była przewidywalna, ale później ujawniał się trop, o którym nie miałam bladego pojęcia i robiłam wielkie oczy "Ale jak? Jak mogłam to przegapić?" i musiałam się cofnąć, aby sprawdzić, czy w którymś momencie autor dał do zrozumienia, że coś takiego może się pojawić.
A zakończenie - nawet ostatnie strony bardzo mnie zaskoczyły! :)

Martyna | 2014-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2014

Bardzo podobają mi się książki, w których akcja jest od samego początku do końca, bez zbędnych informacji - i ta taka właśnie była !
James Patterson pięknie potrafi w kryminał wkleić wątek romansu. Lubię czytać romanse i kryminały, a on daje mi i to i to w jednej powieści.

Marysieńka | 2011-10-26
Przeczytana: 2006 rok

"Ratownik" to jedna z tych powieści, które pochłania się w ciągu jednej doby. Charakteryzuje się ciekawą fabułą, szybką akcją....tytułowy bohater wplątuje się w nielada historię, która zrobi z niego wciąż uciekającego podejrzanego. Wszystko bowiem przemawia na jego niekorzyść. Musi więc sam uporać się z problemem i udowodnić, że jest niewinny. Ale jest jedna osoba, która mu wierzy i stara się pomóc rozwikłać zagadkę....Polecam.

tajus | 2012-03-31
Przeczytana: 30 marca 2012

James Patterson to jeden z najpopularniejszych autorów amerykańskich, specjalizujących się w sensacjach i thrillerach. Do tej pory napisał kilkadziesiąt książek. Jego ulubionym bohaterem jest Alex Cross, czarnoskóry policjant, który pojawia się aż w dwudziestu powieściach, a w którego na wielkim ekranie wcielił się Morgan Freeman. Pisarz często tworzy we współpracy z innymi autorami, takimi jak Maxine Paetro, Howardem Roughanem czy Andrew Grossem. Ten ostatni zyskał sławę właśnie dzięki Pattersonowi. Od pewnego czasu publikuje również samodzielnie.

Powieści Pattersona mają to do siebie, że ich akcja toczy się w niesamowicie szybkim tempie. Jest tak skonstruowana, że czytelnik nie ma czasu na choć chwilę wytchnienia, a wydarzenia, które śledzi pochłaniają go bez reszty. Jest to spowodowanie nie tylko umiejętnościami pisarskimi autora, ale też bardzo krótkimi rozdziałami, zazwyczaj dwu-, trzy-, czterostronicowymi. Niemożność doczekania się w czasie lektury końca rozdziału mija więc...

Kurebayashi | 2016-09-26
Przeczytana: 26 września 2016

Na zachodzie bez zmian. A właściwie u pana Pattersona i współpracującego z nim autora - w tym wypadku Andrew Grossa. Czytając "Ratownika" nie miałam wątpliwości, że będzie to dobry, ciekawy kryminał z szybką akcją, zwrotami akcji i głównym bohaterem, którego na pewno polubię. Dzięki krótkim, jedno-, dwustronicowym rozdziałom powieść czyta się szybko i z przyjemnością.

zabulak | 2014-12-04
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 04 grudnia 2014

Aż mi ciężko uwierzyć, że jeden autor może pisać tak rewelacyjne książki, każda w innej tematyce, a Ratownik to nie tylko strzelanka i książka w stylu zabili go i uciekł, ale powieść poruszająca problemy egzystencjalne młodych ludzi, miłość, wierność, oddanie ... naprawdę warto sięgnąć po Ratownika.

SickSense | 2016-03-24
Przeczytana: 25 listopada 2012

Bardzo wciągająca książka. Miło i szybko się ją czyta. Wartka akcja, ciekawi bohaterowie oraz interesująca fabuła to znak rozpoznawczy Jamesa Pattersona. Polecam fanom autora i nie tylko.

Ewa | 2013-09-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013

Pochłonęłam ją w parę godzin. Czyta się ją dosłownie jednym tchem. To wciągająca bez reszty lektura. A historia Neda Kelly'ego to poruszająca przygoda. Od nieszczęśliwej miłość, po utratę przyjaciół i najbliższych. Mimo to, bohater wplątany w serię tragicznych wydarzeń, chce udowodnić swoją niewinność. Ned stacza walkę z bogaczami, policją i FBI. Jednak jego tropem podąża agentka FBI - Ellie, która "wkrótce sama zechce pomóc swojej zwierzynie".

benia86 | 2013-11-17
Przeczytana: czerwiec 2010

Kolejna książka z dziełami sztuki w tle :) Tym razem jest to dosłownie jedynie tło, dla wciągającej i pełnej akcji historii :)Opowieści o pogoni i ucieczce, o morderstwie i kradzieży :) Dobra sensacja i dobry kryminał w jednym, plus zaskakujące zakończenie. Czy warto???- WARTO. :)

Natasha Natblue | 2012-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2012

Niesamowite okazje nie zdarzają się często, czasami tylko jeden raz w ciągu ludzkiej egzystencji. Lecz czy zawsze warto dla nich ryzykować? A jeśli życiowa szansa okazuje się całkowitą porażką.. ? A uśmiech, który posyła nam szczęście jest zdradliwy i złośliwy?

Ned Kelly, ratownik z Bostonu zakochuje się ze wzajemnością w przepięknej Tess McAuliffe. Jednakże za czym ułożą wspólne życie, mężczyzna musi pomóc swoim przyjaciołom w nietypowej sprawie – ukraść warte 60 milionów obrazy. Jego zadaniem miało być wyłącznie uruchomienie alarmów w kilku rezydencjach. Jednak jak to już na świecie bywa, nie wszystko idzie według planu i wówczas zaczynają się górki i pagórki.. Przekręt się nie udaje, mało tego - w niewyjaśnionych okolicznościach giną kumple i dziewczyna Neda, a cała wina za morderstwa spada oczywiście na niego. Zagubiony mężczyzna ucieka przed policją, a w pościg za nim rusza agentka FBI, Ellie Shurtleff, specjalizująca się w kradzieży dzieł sztuki...

Czasami odwiedza mnie na...