Więzy krwi

2007-01-01
2007-01-01

7/10

7/10

Książka dość nudna ale na szczęście nie gruba i do poczytania na plaży czy w pociągu.Od połowy nabiera rozpędu i film na pewno trzymałby w napięciu.Potężna (upadająca) firma, piękne kobiety, piękne posiadłości, ekstremalne sporty.Można poczytać z włączoną wyobrażnią.

Bardzo ciekawa, wciągająca historia. Obyczaj i kryminał w jednym, zgrabnie skonstruowana i zaskakująca.

Przyznam się: książka mi się spodobała!
Ogólnie przyjemnie mi się ją czytało, ale uważam, że napchano do tak małej książeczki zbyt wielu bohaterów i zbyt wiele historii. Nie interesowała mnie historia rodziny. Wolę, jak niektóre fakty wychodzą na jaw w trakcie czytania, a prawie połowa książki to samo przedstawianie bohaterów, które mnie znudziło, choć przyjemnie mi się czytało o historii poszczególnych członków rodziny. Każdy ma swoje tajemnice, ale proporcja między typową obyczajówką a kryminałem została źle wymierzona. Przynajmniej moim zdaniem!

Przyznam się: książka mi się spodobała!

Kto jest fanem Sidneya Sheldona wie, ze jego ksiązki wciągaja. Tak jest i tym razem napewno sie nie zawiedziecie.
Ciagła akcja i to co sie tam dzieje nie pozwoli Wam odłozyc ksiązki na bok dopoki sie jej nie skonczy.Polecam:)

Po kolejnej powieści dalej uważam że Sidney Sheldon jest moim ulubionym autorem, szybka akcja pełna zwrotów akcji.Polecam

Kryminał dla wymagających. Książka opowiada o tym do czego zdolni są ludzie dla pieniędzy, jak nisko potrafią upaść. Dodatkowym plusem jest, że autor pozwala nam poznać tyle postaci tak dokładnie i wyrobić sobie opinię na ich temat. Czytałam w skupieniu do samego końca. Naprawdę warta polecenia!

Książka warta przeczytania. Akcja książki trzyma do ostatniej jej strony. Dobry kryminał. Jeżeli ktoś szuka burzliwych uniesień miłosnych to raczej nie ten gatunek książki. Treści nie nie będę opisywać bo od tego jest książka ale problematyka warta jest bu napisać coś na jej temat. Większość z nas ma jakieś marzenie, które chce zrealizować i odnieść sukces jako osoba prywatna i biznesmen. Jednak co wtedy gdy to osiągniesz? Kto przejmie tę pałeczkę? Czy potomek/następca będzie potrafił docenić spuściznę tak by dalej ją rozwijać i o nią dbać?

Z rodziną najlepiej wychodzisz na obrazku - to motto przewodnie książki.

Tam, gdzie rządzi pieniądz zapomnij o łączących Cię więzach krwi, one przestają mieć znaczenie.
Elżbieta w dzieciństwie jest osobą skromną, stroniącą od tłumów, choć gdyby chciała, miałaby wszystko, co by zechciała. Jej jedynym marzeniem jest być blisko ojca, który od zawsze był bliżej pracy niż swojej jedynej córki, której matka zmarła przy porodzie.
Ona jest jednak uparta i w końcu udaje jej się namówić ojca do współpracy. Niestety, nie trwa to długo, ale na tyle długo, że udaje jej się poznać choć częściowo firmę od środka. Nie trwa to długo, ponieważ jej ojciec ginie w trakcie jednej z wycieczek w Alpy, w trakcie wspinaczki spada w przepaść. Czy to nieszczęśliwy wypadek, czy zaplanowane z zimną krwią morderstwo?
Sam Roffe, bo o nim tu mowa, był większościowym udziałowcem w jednym z największych zakładów farmaceutycznych na świecie "Roffe&Sons". Jego córka. Elżbieta, po jego śmierci zajmuje jego miejsce. Dla pozostałych członków rodziny wydaje się to wybawieniem, wydaje się, że tylko ona cierpi z powodu śmierci ojca. Już na pierwszej naradzie posiadaczy udziałów jest ona namawiana na sprzedaż udziałów, by obcy kapitał mógł wejść do firmy. Jej odmowa spotyka się z dezaprobatą. Od tego momentu ona też musi uważać, ktoś wydaje się, czyha i na jej życie. Wydaje się przesądzone, że to jeden z członków rodziny. Czy tak jest? Czy Elżbiecie uda znaleźć się mordercę jej ojca? Czy jej samej uda się przeżyć?

To, co nie podobało mi się w tej książce, to charakterystyka każdego z bohaterów, która zdawała się nie mieć końca. Zajęło to chyba z pół książki. Może nie dało się inaczej, ale długo jeszcze nie mogłam się połapać kto jest kim.

Poza tym same plusy - historia opowiedziana bardzo ciekawie, jak zwykle u Sheldona z wplątanym wątkiem miłosnym. Intrygująca, zachęcająca do dalszego czytania. Nie ma miejsca na nudę, za wyjątkiem wspomnianego opisu bohaterów.

Zakończenie, przyznam trochę mnie zaskoczyło, bo choć mocno podejrzewałam w trakcie czytania książki, kto jest winny, tak na przedostatnich stronach go wykluczyłam, a tu proszę, dwie ostatnie strony i co? Wielkie zdziwienie. Za to należy się wielki plus dla autora.

Z rodziną najlepiej wychodzisz na obrazku - to motto przewodnie książki.

Jedno trzeba przyznać, książka trzyma w napięciu. Fabuła książki powinna zadowolić każdego czytelnika.

• Sidney Sheldon
  • Thriller/ Sensacja
  • Dawno temu
  • EpuB
  • 2001

Dodaj cytat z książki Więzy krwi