Dwa słodkie aniołki

Tłumaczenie: Magdalena Rychlik
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Two Little Girls in Blue

W dniu swoich trzecich urodzin bliźniaczki Kathy i Kelly zostają porwane. Przestępcy żądają ośmiu milionów dolarów okupu. Zarząd międzynarodowej korporacji, w której pracuje Steve, ojciec dziewczynek, decyduje się zapłacić tę sumę. Niestety we wskazanym miejscu policja znajduje tylko zszokowaną Kelly, a obok ciało jednego z porywaczy. Z listu znajdującego się przy zwłokach wynika, że druga z sióstr nie żyje. Matka bliźniaczek nie wierzy w śmierć Kathy a uratowana córeczka sprawia wrażenie, jak gdyby porozumiewała się z siostrą. Czy jest możliwy kontakt telepatyczny między bliźniaczkami? I czy dzięki wskazówkom Kelly uda się odnaleźć drugą z dziewczynek?

źródło okładki: http://sensacje-kryminaly-thrillery.sandramoretti....»

Monika | 2014-01-08
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Rzadko czytam książki tego typu, wolę inny rodzaj literatury. Sięgnęłam po "Dwa słodkie aniołki" z ciekawości, aby poznać choć jedno dzieło słynnej królowej suspensu. Początkowo nie podobała mi się fabuła, ale z każdym rozdziałem napięcie rosło i w końcu nie mogłam się oderwać od lektury. Uważam, że książka jest dobra, warto po nią sięgnąć, bo trzyma w napięciu.

Kaga | 2014-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2014

Jak zwykle, pani Clark nie zawiodła. Choć wstęp wydaje się być nudny i wręcz oklepany, z każdą kolejną stroną coraz bardziej wciąga. Postacie są całkiem przekonywujące, niepokój udziela się z chwili na chwilę, a sytuacja przedstawiona - choć momentami nie do końca jasna - w końcu rozwiewa wątpliwości. Królowa suspensu po raz kolejny na szczycie.
Chcecie wiedzieć więcej? Kto porwał bliźniaczki i co z tego wynika? Koniecznie sięgnijcie po tą książkę.

betina360 | 2015-03-20
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 20 marca 2015

Dobra i trzymajaca ksiazka w napieciu do samego konca. Jest cos w tym ze bliznieta maja ze soba szczegolna wiez i dobrze sie rozumia a nawet czuja podobnie.

eva40 | 2014-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Porwanie bliźniaczek i walka o ich życie. A o co chodzi w tym wszystkim porywaczom o kasę...ale i jedną z sióstr.

Kornelia | 2010-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2010
Magdalena | 2012-10-06
Przeczytana: 06 października 2012

Kiedyś rozmawiałam ze znajomą i powiedziała mi, że nie może czytać książek ani oglądać filmów, w których są porywane dzieci. Bo są takie bezbronne, niewinne, i wzrusza to bardziej niż cokolwiek innego. Według mnie, w większości przypadków finały takich porwań można przewidzieć, bo rzadko który pisarz decyduje się na spisanie takiej tragedii, gdzie dziecko zostaje porwane i na dodatek w jakiś sposób ginie. Niewątpliwą zaletą tej książki były krótkie rozdziały, dzięki którym nie mogłam się od niej oderwać, pomimo wątpliwej fabuły.

Cuddless | 2011-06-09

Pani Clark jak zwykle niezawodna. Inteligentna i wartka intryga, napięcie i zniecierpliwienie przy odwracaniu stron - byle szybciej, byle wiedzieć co jest dalej. Postacie wykreowane przez Mary Higgins Clark również są wielkim atutem (każdej) książki - główni bohaterowie od razu wzbudzają sympatię czytelnika. Absolutnie polecam!

Plichcia | 2014-10-22
Przeczytana: 22 października 2014

Kathy i Kelly to bliźniaczki, które zostają porwane z własnego domu. Rodzice - Margaret i Steve Frawley - w tym czasie zostawili je z opiekunką i teraz zrozpaczeni zrobią wszystko, by córeczki odzyskać.

Wkrótce otrzymują list od porywaczy z żądaniem okupu w wysokości ośmiu milionów dolarów. Policja zastanawia się skąd tak wygórowana cena, Frawley'owie bowiem nie są ludźmi zamożnymi. Dopiero co przeprowadzili się do nowego domu, którego nawet nie byli w stanie całkiem odremontować. Dodatkowo ani Margaret ani Steve nie pochodzą z zamożnych rodzin, więc nie mają co liczyć na finansową pomoc z ich strony.
Steve podjął niedawno pracę w szanującej się firmie i liczy po cichu na to, że to właśnie nowi pracodawcy pomogą załatwić kwestię finansową. Tym bardziej, że firma miała ostatnio jakieś kłopoty i dobry PR jest w ich sytuacji jak najbardziej wskazany.

Okup zapłacono, ale do rodziców wraca tylko jedna dziewczynka. Porywacz w liście informuje, że druga niestety uległa wypadkowi, a on...

Evita | 2011-02-14
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 14 lutego 2011

Historia wzruszająca,aczkolwiek nie porywająca.Dobrze się czyta,ale w sumie uważniejszy czytelnik,po kilku rozdziałach domyśli się,kto jest "mózgiem" całej akcji porwania bliźniaczek.Momentami miałam wrażenie,że książka jest napisana "ku chwale" agentom FBI,zresztą autorka na samym początku podkreśla,"Chciałam,żeby ta książka była ukłonem w stronę Federalnego Biura Śledczego.Pragnęłam oddać w niej zaangażowanie i ciężką pracę pracujących tam ludzi".I taka uwaga na marginesie,w książce jest wiele błędów,mylone są imiona a także nieskładne stylistycznie zdania.

Lilly_ | 2010-08-26
Przeczytana: 15 stycznia 2010

Nie jest to może literatura najwyższych lotów, ale czyta się całkiem przyjemnie. Bliźniaczki zostają porwane dla okupu, wszystko idzie zgodnie z planem dopóki, dopóty jedno z porywaczy nie postanawia zatrzymać jednej dziewczynki... Całe FBI zostaje postawione na nogi i toczy się dramatyczny wyścig z czasem... Prawdę mówiąc z tym dramatyzmem lekko przesadziłam. Jest tu wprawdzie troszeczkę zwrotów akcji, ale raczej żadnego zaskoczenia. Wszystko idzie tak jak czytelnik się spodziewa. Mi osobiście nie przypadł do gustu wątek z telepatią bliźniaczek, nadało to całej książce trochę bajkowy i nierzeczywisty charakter. Jednak, gdy ktoś ma dużo czasu i chce się trochę rozerwać to polecam.