The Shadow of your Smile
978-83-7648-458-7
Olivia Morrow
niebieska

W wieku osiemdziesięciu dwóch lat schorowana Olivia Morrow uświadamia sobie, że pozostało jej już niewiele czasu. W ostatnich chwilach życia musi podjąć ważną i trudną decyzję – czy wyjawić długo ukrywany sekret rodzinny, czy też zabrać go ze sobą do grobu… Olivia przechowuje korespondencję swojej zmarłej kuzynki Catherine, zakonnicy, którą Kościół katolicki zamierza wkrótce beatyfikować....

Olivia przechowuje korespondencję swojej zmarłej kuzynki Catherine, zakonnicy, którą Kościół katolicki zamierza wkrótce beatyfikować. Listy są dowodem na to, że Catherine w wieku siedemnastu lat urodziła dziecko, syna, i oddała go do adopcji. Monica Farrell, jego córka, trzydziestojednoletnia doktor pediatrii i… wnuczka Catherine, jest więc pełnoprawną spadkobierczynią rodzinnej fortuny. Czy Olivia sprzeciwi się woli Catherine i wyjawi Monice historię jej pochodzenia?

Lucy | 2010-10-14
Przeczytana: 13 października 2010

Zabierając się za czytanie „Dziedziczki” miałam lekkie obawy ; wszak trochę czasu upłynęło, odkąd ostatni raz miałam w ręce książki autorki ,a wiadomo z upływem czasu styl może ulec zmianie . Jak się okazało, martwiłam się zupełnie niepotrzebnie. „Mistrzyni suspensu” - bo tak tytułują autorkę kolejny raz - sprawiła ,że trudno mi było odłożyć książkę i zająć się przyziemnymi sprawami .Rozwiązanie zagadki niesamowicie mnie wciągnęło ,że po skończeniu zapragnęłam nadrobić czas i sięgnąć po inne tytuły . Jak się mówi ‘’apetyt rośnie w miarę jedzenia’’ :) Teraz trochę o treści . Ujawnić sekret czy nie ? Te pytanie zadaje sobie Olivia ,starsza umierająca kobieta . Ujawnić listy, z których wynika, że jej zmarła kuzynka Catherine – zakonnica ,której zaczyna się proces beatyfikacji ,nie była całkowicie święta ? Że będąc nastolatką urodziła syna, a później oddała go do adopcji ? Niestety ,kiedy już postanawia wyjawić ową tajemnicę wnuczce Catherine - Monice ,zostaje zamordowana. Chyba nikt...

molik | 2012-10-05
Przeczytana: 08 października 2012

Bardzo słaba książka.Wątek jest bardzo ciekawy, myślałam, że książka będzie trzymać w napięciu, tymczasem jest to czytelnicze rozczarowanie.
Clark napisała Dziedziczkę bardzo tendencyjnie, już na samym początku wiadomo kto zamordował starszą panią.Rozdziały są bardzo krótkie, teoretycznie powinno się czytać szybko, tymczasem ja po każdym zasypiałam.

Plichcia | 2014-04-09
Przeczytana: 30 marca 2014

Monika Ferrel jest pełną poświęceń lekarką, w końcu ma najważniejszych pacjentów z możliwych - dzieci. Jeden z jej podopiecznych doznał "cudownego uzdrowienia" i akt ten rodzice przypisują jednej z nieżyjących już zakonnic, siostrze Catherine.

Tymczasem śmiertelnie chora Olivia Morrow stojąca już u kresu swoich dni pragnie pod koniec życia wyjawić długo skrywaną tajemnicę dotyczącą jej kuzynki, tej samej zakonnicy Catherine. W grę wchodzi olbrzymi spadek, który mógłby się znaleźć w rękach prawowitych spadkobierców owej siostry.

Co ma wspólnego zatem młoda lekarka z tą sprawą? I dlaczego nagle ktoś zaczyna czyhać na jej życie? Wszystko wyjaśnia dalsza lektura książki :).

Myślę, że opinie dotyczące książek Mary Higgins Clark są niezwykle skrajne. Od okrzyknięcia ją mistrzynią suspensu po słabiutkie recenzje. Nie jest to książka, która być może diametralnie poszerza horyzonty, niemniej jednak dla mnie to była bardzo przyjemna lektura. Lubie szybką akcją i tego mi autorka...

monika | 2013-11-21
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 19 listopada 2013

Mimo różnych mniej pozytywnych recenzji, mnie ta książka raczej nie zawiodła. Fakt, że rozwiązane tak naprawdę poznajemy na początku, ale ogólnie czyta się nieźle.

Kaga | 2014-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

Jedna z tych pozycji, które zapowiadają się ciekawie, ale jednak... rozczarowują. A przynajmniej mnie osobiście ta pozycja rozczarowała. Krótkie rozdziały czyta się szybko, intryga jednak nie jest jakaś spektakularna, fabuła zdaje się być pchana do przodu bardziej kolanem, niż talentem pani Clark. Takie nieco bardziej naciągane romansidło wyszło niemal, niż coś solidnego, ale być może to też wina tłumacza (kilka wręcz żenujących wpadek wyłapałam, ale nie wiem, czy to tłumacz czy osoba przerabiająca na ebook zrobiła).
Podsumowując - historia zapowiada się ciekawie, i jeśli nie oczekujecie niczego zawiłego, ale coś lekkiego `na jeden dzień` - w sam raz dla was. Mi osobiście ta pozycja się nie spodobała.

Ella | 2013-07-29

Mówi się o Mary Higgins Clark, że to mistrzyni suspensu. I owszem, czytałam wiele jej książek, gdzie napięcie narastało ze strony na stronę,a zakończenie zawsze było zaskakujące. Ale "Dziedziczka" to bardzo słaba książka, mam wrażenie że pisana na kolanie i w pośpiechu. Od początku wszystko wiadomo - kto jest kim, kto zginie, kto jest zabójcą, a kto w kim się zakocha. Ani nie wciąga, ani pewnej części ciała nie urywa :)Słabizna.

Beata | 2012-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2012

Niestety, porażka! Ponieważ rozdziały są króciutkie, więc szybko się czyta. Już po przeczytaniu pierwszego rozdziału wiemy jak się ta historia kończy (!!!), a więc gdzie radość czytania???

agata_m | 2011-06-18
Przeczytana: 25 czerwca 2011

Książka wciągnęła mnie już po przeczytaniu kilku pierwszych stron. Czytałam z zapartym tchem i nie mogłam doczekać się wyjaśnienia wszystkich wątków. Dużą zaletą są krótkie rozdziały (3-4 stronicowe), dzięki czemu książkę czyta się błyskawicznie.

Ewa | 2012-05-22
Przeczytana: 22 maja 2012

Pani Olivia Morrow wie, że pozostało jej nie wiele życia, gdyż rak pustoszy cały jej organizm. Dlatego musi podjąć ważną decyzję, która zaważy na losach przyszłych spadkobierców. Ma zaufanego lekarza Hadley’a, ale czy wart jest powierzenia wszystkiego co posiada Olivia? Korespondecja swojej zmarłej kuzynki Catherine, zakonnicy, musi znaleźć bezpieczne miejsce, a od tego zależy też jej beatyfikacja. Catherine jako 17letnia dziewczyna urodziła synka, którego oddała do adopcji a sama poświęciła swoje życie Bogu. Za jej sprawą podopieczni czuli się szczęśliwi, dochodziło nawet do uzdrowień poprzez modlitwy do Św. Catheriny.
Po wielu latach poznajemy jej wnuczkę Monicę Farrell, która nie ma pojęcia o istniejących więziach z zakonnicą i rodzinną Gannonów, z której pochodzi jej dziadek Aleksander-jedyna miłość babci. Monica ma ponad 30 lat, jest pediatrą w szpitalu i również jak babcia zajmuje się dziećmi. Jest świadkiem uzdrowienia nieuleczalnie chorego na raka chłopczyka za sprawą...

Monika | 2011-08-06
Przeczytana: 31 lipca 2011

Buszując w bibliotece wpadła mi w ręce ta pozycja. Zaciekawiła mnie okładka, po przeczytaniu krótkiego opisu z tyłu książki wydawało mi się iż historia przedstawiona przez autorkę może okazać się ciekawa.
Niestety, trochę się rozczarowałam gdyż oczekiwałam czegoś więcej. Watek w książce jest dość ciekawy jednakowoż historia jest przedstawiona dość banalnie. Pomimo tego, że książka nie jest długa przez większość lektury historia rozwija się powoli, natomiast zakończenie obejmuje zaledwie kilka stron.
Chciałam jeszcze zaznaczyć iż jednym z niewielu plusów były krótkie rozdziały, co bardzo lubię w książkach.
Podsumowując książka średnia, są lepsze. Niemniej jednak jeżeli ktoś lubi lekkie, banalne historie to można przeczytać. Zawsze powtarzam, choćby po to aby wyrobić sobie swoje zdanie.