Bądź mi zawsze ku pomocy

Tłumaczenie: Maciej Antosiewicz
Seria: Diament
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
He Sees You When You're Sleeping
clark gangsterzy
Baaktywna

Sterling Brooks nie był złym człowiekiem, ale też nie prowadził przykładnego życia. Zaabsorbowany sobą i swoimi sprawami, nie zwracał uwagi na innych ludzi, toteż po śmierci bardzo długo tkwił w niebiańskiej poczekalni. Wreszcie Wielka Rada ogłasza werdykt: Sterling musi wrócić na ziemię, gdzie ma dowieść swoich zalet, pomagając komuś w potrzebie. Pojawia się więc na Manhattanie, na ślizgawce w centrum Rockefellera. Zbliża się Boże Narodzenie i wszyscy wokół są zadowoleni, ale wśród łyżwiarzy jest pewna bardzo smutna dziewczynka. Może to jej ma pomóc Sterling Brooks? Trzymająca w napięciu, a jednocześnie zabawna i pełna ciepła opowieść jest idealną lekturą nie tylko na święta.

pole_minowe | 2011-06-29
Przeczytana: 25 czerwca 2011

Nie wszystko jest takie na jakie wygląda, a postawy ludzkie nie zawsze są takie, jak nam się wydaje. Elementy metafizyki, sensacji, przemian wewnętrznych. Trzygodzinne czytanie o kilku poplątanych ludzkich historiach wokół jednego tematu, doprowadza do finału mówiącego nam, że dobro, prawda i zrozumienie mają moc naprawczą. Książka ta, choć może nie najwyższych lotów, z pewnością da nam więcej niż kolejne ckliwe romansidło w tv czy masakra gdzieśtam na dvd.

arianna25 | 2011-05-11
Przeczytana: 11 maja 2011

Bardzo wzruszająca książka. Główny bohater to pasywno-agresywny typ, który czekając w Niebiańskiej poczekalni dostaje szansę, aby się zrehabilitować za wszystkie krzywdy, które wyrządził na Ziemi: ma pomóc rozwiązać problem 7letniej dziewczynki, którą opuscili Tata i Babcia. Książka w klimacie bożo-narodzeniowym, z elementami kryminału. Szybko się czyta. Polecam

Marti | 2012-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2012

Przyjemna, lekka ksiazka, ale "w sam raz na jeden raz".

bgrzeniewska | 2016-02-29
Przeczytana: 28 lutego 2016

Krótka ale dająca do myślenia.

książek: 1920
Vinga | 2016-11-25