Bądź mi zawsze ku pomocy

Tłumaczenie: Maciej Antosiewicz
Seria: Diament
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
He Sees You When You're Sleeping
clark gangsterzy
Baaktywna

Sterling Brooks nie był złym człowiekiem, ale też nie prowadził przykładnego życia. Zaabsorbowany sobą i swoimi sprawami, nie zwracał uwagi na innych ludzi, toteż po śmierci bardzo długo tkwił w niebiańskiej poczekalni. Wreszcie Wielka Rada ogłasza werdykt: Sterling musi wrócić na ziemię, gdzie ma dowieść swoich zalet, pomagając komuś w potrzebie. Pojawia się więc na Manhattanie, na ślizgawce w centrum Rockefellera. Zbliża się Boże Narodzenie i wszyscy wokół są zadowoleni, ale wśród łyżwiarzy jest pewna bardzo smutna dziewczynka. Może to jej ma pomóc Sterling Brooks? Trzymająca w napięciu, a jednocześnie zabawna i pełna ciepła opowieść jest idealną lekturą nie tylko na święta.

Hana | 2018-06-18
Na półkach: Higgins Clark, Przeczytane
Przeczytana: 18 czerwca 2018

Och, jak to miło, że Sterling Brooks, który umarł i nie dostał się do nieba, dostał drugą szansę! Trafił z powrotem na ziemię , by zapracować na przepustkę do nieba. Najlepiej jeszcze przed wigilią Bożego Narodzenia. Słodziutkie czytadełko świąteczne z prawie aniołem i dzieckiem w roli głównej. A jeśli chodzi o takie życie do poprawki, to należy obejrzeć stary film Switch. Trudno być kobietą ( z 1991 roku) a nie czytać ten tekst. Słaby jest.

Renia_Z | 2011-06-29
Przeczytana: 25 czerwca 2011

Nie wszystko jest takie na jakie wygląda, a postawy ludzkie nie zawsze są takie, jak nam się wydaje. Elementy metafizyki, sensacji, przemian wewnętrznych. Trzygodzinne czytanie o kilku poplątanych ludzkich historiach wokół jednego tematu, doprowadza do finału mówiącego nam, że dobro, prawda i zrozumienie mają moc naprawczą. Książka ta, choć może nie najwyższych lotów, z pewnością da nam więcej niż kolejne ckliwe romansidło w tv czy masakra gdzieśtam na dvd.

arianna25 | 2011-05-11
Przeczytana: 11 maja 2011

Bardzo wzruszająca książka. Główny bohater to pasywno-agresywny typ, który czekając w Niebiańskiej poczekalni dostaje szansę, aby się zrehabilitować za wszystkie krzywdy, które wyrządził na Ziemi: ma pomóc rozwiązać problem 7letniej dziewczynki, którą opuscili Tata i Babcia. Książka w klimacie bożo-narodzeniowym, z elementami kryminału. Szybko się czyta. Polecam

Antares | 2017-11-03
Na półkach: Audiobook, Przeczytane
Przeczytana: 03 listopada 2017

Krótka, nieskomplikowana historia z Bożym Narodzeniem w tle. Nada się całkiem nieźle na zimowy wieczór dla młodszego czytelnika. Gdybym miała 10-12 lat, pewnie by mi się podobała. Jednak teraz jest to już dla mnie opowieść zbyt przewidywalna i czarno-biała - a ja lubię kolory, w tym różne odcienie szarości.

Marti | 2012-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2012

Przyjemna, lekka ksiazka, ale "w sam raz na jeden raz".

bgrzeniewska | 2016-02-29
Przeczytana: 28 lutego 2016

Krótka ale dająca do myślenia.

Maggie | 2018-09-28
Przeczytana: 01 października 2018