Zapach perfum

Il sentiero dei profumi
Aneta Banasik
literatura piękna
Ag2S

Elena ma pasję, którą od dzieciństwa przekazywała jej babcia. Zajmuje się wytwarzaniem perfum, otacza się esencją kwiatów, drzew i przypraw a zapachy są językiem, którym się porozumiewa. Kiedy Elena rozstaje się z narzeczonym, z którym od jakiegoś czasu mieszkała i z którym planowała założyć rodzinę, traci poczucie bezpieczeństwa i wiarę w miłość. Nadal ma jednak swoja pasję, która zaprowadza...

Nadal ma jednak swoja pasję, która zaprowadza ją do Paryża, stolicy perfum, gdzie zapachy przygotowuje się według starych receptur. Tworzone przez nią esencje w krótkim czasie zyskują powszechne uznanie. Elena potrafi stworzyć zapach, który pozwala odzyskać utraconą miłość, przezwyciężyć nieśmiałość, przywrócić pogodę ducha. Nadal jednak nie może stworzyć aromatu, który pogodziłby ją z jej własną przeszłością i dał siłę do przebaczenia.
Istnieje tylko jedna osoba posiadająca klucz do serca Eleny, zdolna przynieść ukojenie. To Cail, który rozumie delikatność kwiatu, wie jak go kochać i jak go chronić…

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/produkt/1942/zapach-perfum.html

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/1942/zapach-perfum.html

tilia | 2019-02-13

Gdyby nie przewijający się wątek zapachów i tworzenia perfum, odstawiłabym szybko książkę. Od dawna nie czytam romansideł, i widocznie odzwyczaiłam się od takiego stylu. Fabuła przewidywalna.

Cocomotion | 2019-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2019

Piękna i ciekawa historia. Miłość pokazana z różnych perspektyw - i między kobietą, a mężczyzną, i miłość rodzica do dziecka. Tylko napisana w dość irytujący sposób, jak dla mnie. Te same sytuacje, emocje lub bohaterowie są opisane co drugą stronę, tylko innymi słowami. W połowie książki było już to dość drażniące

Kasia | 2019-01-14
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Legimi
Przeczytana: 14 stycznia 2019

Urzekająca powieść z zapachami w tle.
Historia Eleny wzrusza i skłania do refleksji.
Czy przed przeznaczeniem da się uciec?
Sięgnijcie po tę książkę...A zakochacie się w fabule, bohaterach i zapachach.

Kate | 2018-12-22
Przeczytana: 21 grudnia 2018

Nudna...szczerze mówiąc ani bohaterka...ani jej historia nie zrobiły na mnie wrażenia.

Fallenangelv | 2018-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2018

Na początku myślałem, że książka Cristiny Caboni będzie jedną z tych, które można nazwać ,, typowe love story z happy Endem’’. Owszem jest love story, ale pełniejsze. Pełne dodatków.
Książka ,, Zapach perfum ‘’ jest opowieścią o podróżach do głębin ludzkiego umysłu, do głębin ludzkiego serca i duszy. Jest nie tylko powieścią sentymentalną, ale także jest przestrogą . Oraz pragnę również dodać jest lekcją.
Książka bardzo mi bliska z kilku powodów. Ja również uwielbiam zapachy. W mojej pamięci jest zakodowanych wiele aromatów, które uwielbiam, kocham jak i również nienawidzę.
Zapachy , które nasz umysł zaszufladkował w swojej pamięci przypominają nam różnego rodzaju wydarzenia z naszej przeszłości. Teraźniejszości. Inne zapachy będą nas prowadziły za rękę w przyszłość. To prawda, że jeżeli nasz nos, a potem nasz umysł poczuje pewien zapach jesteśmy w stanie cofnąć się momentalnie w czasie. Zapach, aromat działa jak najlepszy wehikuł czasu. Przenosi nas zarówno ciałem jak i...

magia78 | 2018-07-02
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2018
Przeczytana: 14 lipca 2018

151/2018 (A)

Agasiaaa | 2017-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2017

Przypadkowo znalazła się w moich rekach i po jej przeczytaniu wiem dlaczego przypadkowo a nie z silnej chęci przeczytania jej. Jednym słowem dobrnęłam do końca.

katecz | 2017-11-02
Przeczytana: 06 listopada 2017

Według mnie audiobook czytany rewelacyjnie!

AnMar | 2017-06-15
Na półkach: Przeczytane, 2017, O MIŁOŚCI
Przeczytana: 14 czerwca 2017

Życie podobno pisze zaskakujące scenariusze...I chyba właśnie o tym jest ta książka: pokazuje jeden z takich niezwykłych scenariuszy z miłością w roli głównej. Miłość ta rodzi się i dojrzewa w dość nietypowych warunkach i to jest jednocześnie sprawdzian dla jej siły i szczerości uczuć. Bo główni bohaterowie, Cail i Elena to ludzie z przeszłością, ludzie po przejściach, z ranami, które jeszcze do końca się nie zabliźniły.

Książka wprowadza nas w trochę magiczny świat zapachów, bo tworzeniem perfum właśnie zajmuje się główna bohaterka. Sposób, w jaki opisany jest każdy zapach pozwala wręcz go poczuć, potraktować jak coś bliskiego i namacalnego zarazem. Autorka maluje świat przedstawiony za pomocą zapachów, które są wyrazem emocji, uczuć i wewnętrznych przeżyć bohaterów. I to jest w tej książce niezwykle, nietypowe i zarazem sprawia, że nie można się od niej oderwać, trzeba doczytać do końca.

Książkę czyta się dość lekko, bo pozwala oderwać się od rzeczywistości, zatracić w...

boziaczek | 2017-02-08

Piękna, zmysłowa, niezwykle kobieca, przepełniona niesamowitymi zapachami perfum...taka jest powieść "Zapach perfum" Cristiny Caboni.
Historia Eleny, która z zawodu jest perfumiarką, przejmująca schedę po swojej babci i wielu pokoleń kobiet, które od zawsze zajmowały się kreowaniem zapachów, oczarowuje i nie pozwala oderwać się ani na chwilę. Ta powieść jest jak najlepszy perfum - delikatny, ale pozostający w pamięci i drażniący zmysły. Dodatkowym plusem jest przepiękna, różana okładka.
Polecam wszystkim czytelniczkom!