Plan na życie

Wydawnictwo: Świat Książki
ew_cia

Znalezienie miłości po raz pierwszy jest darem. Kiedy młoda wdowa Kate Waithman znajduje ją po raz drugi, zdaje sobie sprawę, jak wielkie miała szczęście. Kate, muzykoterapeutka z Nowego Jorku, właśnie zaręczyła się z przystojnym, odnoszącym sukcesy mężczyzną. Otwiera się przed nią szansa na wspaniałe życie. Na przeszkodzie jednak stają dziwne, niespokojne sny o pierwszym mężu, które nagle zaczynają ją nawiedzać. W tych snach mąż Kate żyje, nie zginął dwanaście lat temu, a w dodatku mają córkę Hannah. Obrazy i uczucia są tak żywe, że Kate zastanawia się, co mogą oznaczać. Czy Patrick próbuje jej coś przekazać? A może po prostu ona boi się skorzystać z drugiej szansy na szczęście?
Powoli senny świat dostarcza Kate rozmaitych wskazówek. Gdy łączy je ze sobą, odkrywa nieoczekiwaną prawdę.

Zajmująca lektura, napisana w dobrym tempie i z czułością.
„Kirkus Revievs“

Kristin Harmel pisze z taką intuicją i sercem, że bohaterowie jej książek zostaną z wami na długo po zakończeniu lektury.
Emily Giffin, autorka bestsellerów „New York Timesa“

źródło opisu: olesiejuk.pl

źródło okładki: olesiejuk.pl

onika | 2017-10-31
Na półkach: Przeczytane, Czytadła
Przeczytana: październik 2017

„Plan na życie” Kristin Harmel to powieść, której główną myśl mógłby streścić wiersz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej „Fotografia”:
Gdy się miało szczęście, które się nie trafia:
czyjeś ciało i ziemię całą,
a zostanie fotografia,
to, to jest bardzo mało…

Kate i Patrick byli bardzo szczęśliwym małżeństwem: wzajemnie się wspierali i po prostu chcieli razem iść przez życie. Jednak jedna pijana kobieta za kierownicą sprawiła, że wszystkie szczęśliwe godziny, które ich czekały, stały się niemożliwością. Patrick zginął w wypadku, a Kate…Kate jakoś żyła dalej. Jako muzykoterapeutka mogła wypełnić pustkę po mężu pracą z dziećmi potrzebującymi jej pomocy. I tak upłynęło 12 lat, a kobieta powolutku wychodziła na prostą. Poznała mężczyznę, któremu daleko było do Patrikca, ale życie z nim nie było wcale złe. Szokiem była dla niej co prawda wiadomość, że nie może już mieć dzieci, ale to z Patrickiem chciała mieć dzieci, a z Danem…no nie myślała o tym wcześniej. Zaskoczeniem były także...

andzia12 | 2016-10-23
Przeczytana: 23 października 2016

„Czasem należy zaryzykować, aby znaleźć się we właściwy miejscu, Aby odnaleźć szczęście…”

Kate po latach samotności, mimo że ma z pozoru szczęśliwy związek, postanawia zaryzykować na wielu polach swojego życia. Zmienia je o 180 stopni.
Powrót wspomnień o zmarłym mężu i wrażenie, że jest z nim, przyczynia się, że Kate zdaje sobie sprawę, że nie chce być żoną swojego narzeczonego.
Ponadto walczy o bycie matką zastępczą, a do tego nową miłość.

„Czy nie tak zachowuje się matka? Podejmuje ryzyko dla dobra swojego dziecka. Pragnę tego… i nie ma tu nic do rzeczy poczucie pustki czy samotności w moim życiu…”

Dobrze skonstruowana powieść o tym, że czasami trzeba wyjść z cienia wspomnień i bólu po stracie ukochanych, aby na nowo być szczęśliwym. Ponadto autorka poświęciła swoją uwagę na kwestie rodzin zastępczych i dzieci głuchoniemych i ich świata.
Polecam!!!

anetapzn | 2016-09-21
Przeczytana: 21 września 2016

Bardzo dobra, poruszająca książka, która przeczytałam w dzień, wieczór i kilka godzin w nocy.
Z jednej strony autorka opowiada historię wręcz nieprawdopodobną, a z drugiej strony, gdy weźmie się pod uwagę psikusy, jakie czasami płata nam nasz umysł w połączeniu z tęsknotą za ukochana osobą..wszystko jest możliwe.
Kate, muzykoterapeutka z Nowego Jorku, 12 lat temu w wypadku straciła ukochanego meźczyznę, swoja drugą połówkę, człowieka, bez którego nie potrafiła i jak się okaże nadal nie potrafi żyć.
Niby pracuje, żyje, spotyka z przyjaciółmi, zmieniła mieszkanie, a nawet zaręczyła się, ale jak się okaże to nie wystarczy żeby była szczęśliwa, żeby żyła pełnią życia. Tylko Kate nie zdaje sobie sprawy z tego, iż tak na prawdę nie jest szczęśliwa. Cieszy się zaręczynami, planuje ślub, mierzy suknie ślubne, tylko na dnie serca ciągle kołaczą jej wspomnienia o Patricku, zmarłym mężu.
Pewnego dnia Kate budzi się nie u boku narzeczonego, a ...zmarłego 12 lat temu męża, który żyje i na...

książek: 1958
Julka | 2017-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2017

Głównym tematem książki jest historia 40-letniej Kate, muzykoterapeutki z Nowego Jorku - bezdzietnej wdowy od 12 lat, zaręczonej ze wspaniałym mężczyzną, która - nawiedzana przez dziwne sny o zmarłym mężu Patricku - z powrotem odnajduje drogę do życia, jakie powinna wieść, odnajduje spokój i szczęście.
Z powieści można - niejako przy okazji - dowiedzieć się wiele ciekawych informacji na temat roli muzykoterapii w leczeniu dzieci z różnymi zaburzeniami, niedosłuchu i implantach ślimakowych, rodzicielstwa zastępczego...
Polecam: ciekawa, wartościowa lektura.

LazyDancer | 2017-03-31
Przeczytana: 30 marca 2017

Może trochę przewidywalna pod koniec jak dla mnie ale nie sposób się nie wzruszyć kilkakrotnie przy tej lekturze (szczególnie już w pierwszym rozdziale). Fabuła wciągająca, motywująca, napisana w lekkim stylu, przyjemna dla duszy - warto przeczytać, by oderwać się trochę od rzeczywistości!
Chciałabym zobaczyć film na podstawie tej książki. Byle w dobrym wykonaniu. :)

Plaga | 2017-11-19

Niesamowicie piękna historia o miłośći i trudach życia. Mimo że na początku niezbyt przypadła mi do gustu, potem całkowicie się w niej zakochałam. Dlaczego więc tylko 8/10? No cóż, jestem przyzwyczajona do kryminałów, thrillerów i horrorów, a co zatym idzie nieprzewidywalnych zakończeń. Natomiast tutaj wszystko łatwo zgadnąć.

Miśka | 2016-10-06
Przeczytana: 05 października 2016

Przejmujący obraz zakochanej kobiety.
Urzekła mnie historia bohaterki i razem z nią przeżywałam jej wzloty i upadki.
Nastrojowa, sentymentalna, lecz zdecydowanie nie ma w niej ckliwości czy mdłego romantyzmu na siłę.

wikimotylek | 2016-10-02
Przeczytana: 02 października 2016

Wciągnęła mnie od pierwszych stron. Zarwałam dla niej noc- a to nieczęsto się zdarza. I warto było!
Zdecydowanie jest to jedna z moich ulubionych książek.
Pozostawia po sobie wielki niedosyt. Sięgnęłam po nią przypadkiem, cieszę się, że to zrobiłam.

Kasia | 2016-11-10
Przeczytana: 04 października 2016

Pomysł na fabułę bardzo ciekawy, ale w efekcie niezbyt dobrze wykorzystany - koniec historii jest zbyt naciągany, a "podświadomość" głównej bohaterki zbyt przewidująca (może powinna grać w loteriach lub zarabiać jako wróżka?). Na niedzielne leniwe popołudnie - może być ;)

Pytka | 2016-09-20
Przeczytana: 20 września 2016