Irlandzki koktajl

Wydawnictwo: Bliskie
978-83-930558-2-1

Emigracja jest kobietą, śmiało idzie do przodu, tęskni, kocha i nie boi się ryzyka! Nowe, pozytywne spojrzenie na emigrację, bez kompleksów i rozczarowań. Gdy Kasia przylatuje do Dublina, nie wie, że jej podróż dopiero się zaczyna. W Polsce zostaje zakochany w niej Kuba i nadopiekuńcza rodzina, która nie popiera decyzji o emigracji. Na Zielonej Wyspie poznaje Jenny – ekscentryczną malarkę,...

Nowe, pozytywne spojrzenie na emigrację, bez kompleksów i rozczarowań.

Gdy Kasia przylatuje do Dublina, nie wie, że jej podróż dopiero się zaczyna. W Polsce zostaje zakochany w niej Kuba i nadopiekuńcza rodzina, która nie popiera decyzji o emigracji. Na Zielonej Wyspie poznaje Jenny – ekscentryczną malarkę, Sinead – zwariowaną poszukiwaczkę wrażeń oraz Henriego - francuskiego poetę-majsterkowicza. Dzięki nim nie czuje się obco w nowym kraju. Żyje spontanicznie, bez planów, które ograniczają przyszłość, ale nie rezygnuje z własnych ambicji. Zmienia prace, mieszkania i oswaja miasto. Dla Kasi emigracja ma smak przygody. Czy w Irlandii znajdzie swój dom?

Katherina87 | 2012-11-21

Nowe, pozytywne spojrzenie na emigrację, bez kompleksów i rozczarowań.
Gdy Kasia przylatuje do Dublina, nie wie, że jej podróż dopiero się zaczyna. W Polsce zostaje zakochany w niej Kuba i nadopiekuńcza rodzina, która nie popiera decyzji o emigracji. Na Zielonej Wyspie poznaje Jenny - ekscentryczną malarkę, Sinead - zwariowaną poszukiwaczkę wrażeń oraz Henriego - francuskiego poetę-majsterkowicza. Dzięki nim nie czuje się obco w nowym kraju. Żyje spontanicznie, bez planów, które ograniczają przyszłość, ale nie rezygnuje z własnych ambicji. Zmienia prace, mieszkania i oswaja miasto. Dla Kasi emigracja ma smak przygody. Czy w Irlandii znajdzie swój dom?

BeataBe | 2013-08-07
Przeczytana: 26 lipca 2013

Lubię czytać o emigracji, bo sama mam taki epizod w swoim życiorysie. Ta książka spełniła moje oczekiwania, a nie spodziewałam się tego po tragicznym pierwszym rozdziale, który powinien być z tej powieści wycięty. Żeby nie odstraszać czytelników-:)

Veronnie Miller | 2013-10-12
Przeczytana: 15 września 2013

Bardzo mądra, a zarazem lekka lektura. Przez pierwsze kilkadziesiąt stron mało sie działo, na szczęście pózniej akcja powieści sie rozkręca.
Dzięki tej książce dowiedziałam sie wiele o innych narodowosciach i nie tylko. Nie miałam pojęcia ze aż tak dużo Polaków wyjeżdża do Irladndii czy Anglii do pracy. Najbardziej ciesze sie z przepieknego zakończenia, którego sie zupełnie nie spodziewałem.
Zaczęłam ja czytać dopiero w roku szkolnym, ale na szczęście przez pierwsze tygodnie nie zadawali zbyt wiele tak więc szybko ja skończyłam. Książka bardzo optymistyczna, zawierająca wiele cennych rad, które powinnismy stosować w naszym życiu na codzień. Bardzo spodobała mi się główna bohaterka- Kasia, która była wielce otwarta na ludzi, pomocna, niezwykle szybko sie uczyła i zdobywała nowe doswiadczeńia. To książka dla każdej z nas...

wiolagg66 | 2014-03-25
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Fajna książka, szybko się ją czyta. Jest OK ;P

książek: 1941
Anna | 2013-02-19
Przeczytana: 17 lutego 2013

Świetna książka i jeszcze ta optymistyczna okładka!
Wystarczyło, bym zaczęła czytać i od razu polubiłam tę historię, ponieważ bardzo chciałabym pojechać kiedyś do Irlandii, poznać ten kraj, klimat, obyczaje tam panujące. W związku z tym ten tytuł od razu mnie zaciekawił i przypadł mi do gustu.
Autorka jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pisywała artykuły, zajmowała się promocją i public relations oraz finansami. Wielokrotnie rozpoczynała życie "od nowa" i wiele razy się przeprowadzała. Cztery lata spędziła w Dublinie, gdzie pracowała w banku. Dzięki temu pobytowi za granicą napisała książkę "Irlandzki koktajl". Obecnie mieszka w Warszawie i pisze kolejną powieść.
Tutaj poznajemy Kasię, dziewczynę młodą, ambitną, mądrą, ale niestety niedocenianą w pracy, a w rezultacie po prostu wyrzuconą na bruk! Postanawia wyjechać, choć w Polsce zostaje jej rodzina i ukochany Kuba. W Irlandii początkowo pracuje jako kelnerka, ale po pewnym czasie udaje jej się...

Grace | 2013-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2013

Bardzo fajne pióro.... :)

Czytałam z zaangażowaniem o codziennym życiu i bezrobociu, wyjeździe do Irlandii i tamtejszym życiu, które przynosi wiele przygód, zaskakuje nie raz, bawi z nowymi przyjaciółmi, sprawia, że tęsknimy za wszystkim co zostawiliśmy w ojczystym kraju.

Książka o codziennym życiu, a napisana w sposób, który powoduje, że ciężko jest oderwać się od literatury. :)

Aschawi | 2014-08-10
Przeczytana: sierpień 2014

Kupilam ksiązkę bo była tania.Mysle kolejna nieuda pozycja ląduje w "taniej ksiegarni" i jakież było moje pozytywne rozczarowanie.Ksiązka przyjemna, wciągająca,nie ma zbednego ględzenia, opisów które sie nie kończa. Opisuje losy emigrantki, jej wybory, znajomości, życie. O tym,że to my mamy wpływ na nasze decyje i to my decydujemy jak chcemy zyc. w tej książe jest jasno na białym:) Wszystko ma swoją cene,a kazde doświadczenie czegos uczy ważne aby dostrzec morał.
Oby wiecej takich pozycji zdarzało sie młodym twórcom polskiej prozy

Dorotka | 2014-09-08
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Kasia jedzie do Dublina, w Polsce zostaje jej chłopak Kuba oraz rodzice i babcia. Za granicą szuka pracy, poznaje nowych ludzi, dzięki nim nie czuje się obco. Niestety mimo iż radzi sobie dobrze i że zaprzyjaźnia się z kilkoma osobami w Irlandii nie znajduje własnego domu. Poznanie mężczyzny, który bardzo do niej pasuje też nie zatrzymuje jej na zawsze w tym państwie.

Monika19942 | 2014-11-10

Książka jest bardo ciekawa opowiada losy Kasi w Irlandii o tym jak odnajduje się w nowym miejscu jak tęskni za rodziną chłopakiem który później ją zostawia jak poznaje nowych ludzi jak nawiązują się przyjaźnie ,szukanie pracy w nowym miejscu ,na pozór książka wydaje się super taka realistyczna jednak jak dla mnie jest przesłodzona bo chyba mało kto ma takie szczęście jak główna bohaterka że w nowym miejscu praktycznie od zaraz znajduje prace potem rezygnuje po chwili dla lepszej i znowu dla jeszcze lepszej i tak też jest z domem .Uważam że książkę można przeczytać :)

Ewka | 2015-08-09
Przeczytana: 08 sierpnia 2015

Kasia jest młodą dziewczyną która nie może znaleźć pracy w Polsce dlatego postanawia coś zmienić i ostatecznie wyjeżdża do Irlandii. W książce jest opisane całe jej życie jakie tam prowadzi i z jakimi problemami się boryka. Książkę się fajnie czyta, jednak jak dla mnie brakuje tam akcji i jakiś wciągających wątków. Uważam ją za bardzo przeciętną książkę, po którą można sięgnąć jeśli nie szuka się ambitnej ani bardzo wciągającej książki. Taki zwyklaczek na ponure wieczory