Klub Matek Swatek. Operacja: Londyn

Okładka książki Klub Matek Swatek. Operacja: Londyn Ewa Stec
Okładka książki Klub Matek Swatek. Operacja: Londyn
Ewa Stec Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Klub Matek Swatek (tom 2) Seria: Otwarte dla Ciebie. Romans literatura piękna
Klub Matek Swatek (tom 2)
Otwarte dla Ciebie. Romans
Otwarte
2011-09-07
2011-09-07

Książka nie dla mnie, nie w moim stylu...
Dzieje się tyle, że nie jestem w stanie ogarnąć tej książki nijak.
Żadna z bohaterek nie utkwi mi w głowie na stałe.
Nudna i nijaka.

Książka nie dla mnie, nie w moim stylu...
Dzieje się tyle, że nie jestem w stanie ogarnąć tej książki nijak.
Żadna z bohaterek nie utkwi mi w głowie na stałe.
Nudna i nijaka.

Intryga? Całkiem ciekawa. Na pewno z potencjałem. Czy sensowna? Nie za bardzo. Wszyscy się gonią, zakochują, odkochują, kombinują i na końcu wpadają jak śliwki w kompot. Oczywiście nikt się nie topi. Oprócz chińczyka z maczetą, ale on jest jakby z innej bajki. Zresztą w KMS w Londynie wszystko jest z innej bajki. Szpiedzy, balet, błękitna krew, stary pub, Helga i... Picasso. Nic do siebie nie pasuje, a jednak wszystko jakoś się kręci. Nikt nie wie, kto jest kim i dlaczego. Każdy goni swojego króliczka.

Jeśli spojrzeć na KMS jak na groteskowy kryminał z elementami komedii romantycznej, to ma to sens. Jednakże tylko sympatia do 4 dziwnych, ale jakże sympatycznych kobiet w okresie menopauzy - utrzyma czytelnika przy lekturze. Reszta bohaterów jest nie tyle co nudna, ale okropnie niespójna. Osadzona w ramach stereotypów, z którymi niby autorka pragnie walczyć za pomocą zwrotów akcji, ale wychodzi z tego obraz postaci nierealnych, wręcz (i tu znowu to samo słowo) - groteskowych.

Tak jak pierwsza część, tak i ta w stu procentach przypadła mi do gustu ;) Z chęcią sięgnęłabym po kolejne książki Ewy Stec... niestety przeczytałam już wszystkie, które się do tej pory ukazały!

Nie, nie, nie.

Bełkot, nic więcej.

Przeczytałam 80 stron. Potem zaglądnęłam na opinie tutaj i okazuje się, że podobno akcja rozkręca się dopiero ok. 200 strony, ale że ostatnie 70 stron jest i tak do bani. Niestety nie dam już jej szansy :(

Czytałam poprzednią część i 2 inne książki autorki, przy których naprawdę można było się uśmiać. Były one w formacie kieszonkowym, można powiedzieć "biednie wydane" z jakąś słabo zachęcającą okładką. Na tamte trafiłam przypadkiem, tę już wybierałam świadomie ;)
Tutaj mamy już pełny format, okładka całkiem fajna, a w środku taki gniot.
Szkoda, bo miałam duże nadzieje z tą książką :(

Nie, nie, nie.

Bełkot, nic więcej.

Pierwsza część dużo lepsza. Tutaj wszystko takie naciągane i za dużo tego wszystkiego.

1964

Kolejny raz przekonujemy się, że kontynuacja nie musi być powielaniem i tylko uzupełnieniem wątków z pierwszej części. Kontynuacja Klubu Matek Swatek to prawdziwa komedia pomyłek. Czytelnik nie może się nudzić przy energicznych emerytkach, które tym razem jako teren swoich akcji wybierają Londyn. Świetnie odnajdują się w nowych realiach. Nawet, jeśli podobnie jak czytelnika, zaskakują je poczatkowo sploty zdarzeń i zwroty akcji, to jak przystało na przebiegłe agentki, nie dają tego poznać po sobie. Plotą sieci. Zastawiają sidła. Same wpadają w inne. Z wdziękiem wychodzą z "miłosnych i życiowych opresji". Pojawają się nawet wątki kryminalne. Dobra lektura, tylko ciut za krótka. Ciekawe, czy swatki zdecydują się na kolejne rozszerzenie zasięgu swojej działalności i będziemy mogli spotkac się z nimi w nowym tomie powieści?!

Kiedy wydaje się, że wszystko idzie jak po maśle, same swatki wpadają w sidła miłości. Wychodzi też na jaw, że nie każdy jest tym, za kogo się podaje.
W Londynie robi się gorąco...

Kontynuacja Klubu Matek Swatek.

Klub Matek Swatek rusza z misją do Londynu. Ma "pomóc" Alicji ślicznej emigrantce, związać się z Igorem. Tymczasem dziewczyna jest zakochana w Archibaldzie, czarującym i absolutnie niedostępnym arystokracie. Dla KMS nie ma jednak rzeczy niemożliwych.
W Londynie robi się gorąco...

Kontynuacja Klubu Matek Swatek.

"Żonglując marzeniami, można nieźle dostać po głowie.
...
Tu w Londynie wszystkie ulice brukowane są marzeniami. Kiedyś to pani zrozumie. Ludzie przywożą tutaj głowy pełne marzeń o sukcesie. wydaje im się, że pieniądze na ulicy leżą. Ale tak naprawdę to nie pieniądze leża na ulicach, tylko marzenia. Zdeptane, zapomniane, brudne.
...
Każdy emigrant powie to pani. Radzę wyrobić sobie odporność na marzenia i uważać na ludzi"

Książka pełna humoru, zagadek, trzymająca w napięciu do końca.

"Żonglując marzeniami, można nieźle dostać po głowie.
...
Każdy emigrant powie to pani. Radzę...

Zabawna, lekka historia zwariowanych starszych pań w sam raz na letnie popoludnie.

Inny "vibe" niż w pierwszej części. Przyzwoita kryminał z akcentami komediowymi, z chwilami grozy i nieoczekiwanymi zwrotami akcji.

• 2011