Imiona kwiatów i dziewcząt

Wydawnictwo: Rebis
Pilgrims

Bohaterami Imion kwiatów i dziewcząt są zapadające w pamięć postaci: dziewczyna, która prowokuje kowboja, by uciekł z nią w Góry Skaliste; umierająca staruszka, która z zadowoleniem wspomina swoje rozwiązłe życie; twarda kobieta, która nie boi się życia w amerykańskiej głuszy, i inni - ludzie z krwi i kości, silni, szukający miłości i bez strachu oddający się pasji. I choć zdarza im się dokonywać złych wyborów, postępować głupio i działać na oślep, to jednak walczą o swoje związki z innymi i mają w sobie wiele odwagi.

Gabriela | 2018-08-15

Guilty pleasure na wolny wieczór.

Alksndr | 2018-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2018

Wytłumaczmy sobie jedną rzecz: sięgając po książkę oczekujemy czegoś niesamowitego, różniącego się od naszego życia, a kiedy otrzymujemy opowiadania jak zawarte w tej książce to czujemy się rozczarowani. Dlaczego tak jest? Ponieważ większość osób nie potrafi zrozumieć piękna zwykłego życia. W przeciwieństwie do innych recenzentów, śmiałam się i płakałam przy niektórych opowiadaniach, a styl banalnie prosty szczerze mnie oczarował. Niektórzy bohaterowie przypadli mi do gustu, a inni nie. Jednak prawie każdą historię chciałabym poznać w pełnej krasie bez niedopowiedzeń, które w zasadzie były przyjemną możliwością pobudzenia fantazji. Nie jest to literatura kobieca, na co wskazuje nazwisko autorki, ale naprawdę warta przeczytania, jeśli nie są nam obce drobnostki codzienności i potrafimy je kochać.

Mollinka_90 | 2016-07-31
Przeczytana: 2015 rok

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Wcześniej słyszałam o jej bestsellerowym "Jedz, módl się i kochaj", ale w mojej bibliotece ta pozycja wciąż była w wypożyczeniu i jakoś nie mogłam na nią trafić. Dlatego na pierwszy ogień poszły "Imiona kwiatów i dziewcząt". Niestety, opowiadania nie wywarły na mnie dobrego wrażenia, a styl autorki po prostu nie przemówił. Jak dotąd kolejne tytuły Elizabeth Gilbert nie zagościły na mojej liście przeczytanych, choć może kiedyś dostaną swoją szansę.

betina360 | 2015-06-28
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 28 czerwca 2015

Takie sobie opowiadania bez wiekszych rewelacji.Da sie przeczytac nic pozatym.

Ebrill | 2015-06-01
Przeczytana: 30 maja 2015

Zbiór opowiadań autorki "Jedz, módl się i kochaj", w których w zasadzie niewiadomo o co chodzi...Miałam nadzieję, ze chociaż jedno mnie urzeknie, albo mi się spodoba, tak się jenadak nie stało. Historie urywane jakby autorce zabrakło pomysłu co z tym dalej zrobić. Żałuję, ze w tym czasie nie czytałam czegoś innego.

ślicznotka | 2014-01-06

Totalne nieporozumienie.

Szara | 2013-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2013

Miejscami miałam wrażenie że czytam odrzuty z szuflady/

katka_94 | 2013-07-22
Przeczytana: 2010 rok

Kilka zebranych opowieści według mnie jedna lepsza od drugiej. Świetna na nudne popołudnie.

Figunia33 | 2013-07-09
Przeczytana: wrzesień 2011

Rozczarowanie.... Po bestsellerowych "Jedz, módl się, kochaj" i drugiej części, którą zachwyciłam się jeszcze bardziej niż pierwszą, sięgnęłam z ciekawością po prozę Gilbert. Niestety nie mam ochoty drążyć dalej.

daisy | 2013-02-02

mnie jakoś specjalnie nie zachwyciła. historia różnych kobiet w różnym wieku, zbyt krótkie