Jedz, módl się, kochaj

Elizabeth Gilbert biografia, autobiografia, pamiętnik 484 str.
Eat, Pray, Love: One Woman's Search for Everything Across Italy, India and Indonesia
2013-01-01

Rebis
biografia, autobiografia, pamiętnik
życie podróże przemiana relaks modlitwa wiara

Porównaj ceny i

"Ostatecznie jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji."

Dawno temu, oglądałam film pod takim samym tytułem. Pamiętam, że byłam wtedy pod wrażeniem. Bardzo podobała mi się gra Julii Roberts, dlatego teraz z ciekawością sięgnęłam po książkę.
Niestety, książka nie wywarła na mnie tak wielkiego wrażenia....

Wiem, że opinie są podzielone. Ja tę książkę czytałam z przyjemnością. Dopiero później obejrzałam film. Jak to zwykle bywa, książka zdecydowanie lepsza.
Obrazuje złożoność natury kobiety. Rozterki, przemyślenia, zmagania z codziennością.
Ja potrafiłam postawić się na miejscu bohaterki, dlatego była mi wyjątkowo bliska i potrafiłam się w nią wczuć.
No i moja ukochana...

Według mnie książka jest cudowna. Cała akcja przebiega dokładnie tak jak jest w tytule Jedz-Włochy, Módl się-Indie oraz Kochaj-Indonezja. Chciałabym odnaleźć taki spokój, takie szczęście wewnętrzne jak autorka. Polecam książkę.

Najpierw obejrzałam film pod tym samym tytułem - raz,i - jeszcze raz, a potem znowu - żeby wyłapać wszystkie wątki, niuanse, smaczki.Ale było mało i sięgnęłam po książkę, no i - uczta! Pierwowzory są najlepsze! i zawsze można wrócić do jakiegoś fragmentu... Ja wracam! Polecam.

skrajnie egocentryczne wynurzenia rozmodlonej histeryczki... gniot, nudy na pudy

Ja uwielbiam, inspirująca pozycja

Niezwykle zachęcająca. Mimo, że spodziewałam się odrobinę czegoś innego, nie mówię, że się rozczarowałam. Czytając czasami odpływałam myślami, gdzie to ja będę poszukiwała samej siebie i jak to uczynię. Mam nadzieję, że główna bohaterka jest już w pełni szczęśliwa i zarazi pokojem jeszcze wielu czytelników na całym świecie.

Dla mnie tragedia...nie dałam rady.. gdzie ta osłabiona głębia? hm.... nie znalazłam.

Kupiłam dawno, dojrzałam teraz i przeczytałam jednego dnia i nocy, polecam! Co mi się podoba w tej książce, co mnie zachwyca? Język, słownictwo, opisy, myśli, wnioski, uroda życia. Wspaniała książka, którą polecam Wszystkim.

Ta książka stała się fenomenem. Jest bardzo dobrze napisana i jest ciekawa.
Pokazuje ona przede wszystkim kobietę, która szuka siebie, szuka spokoju, harmonii.
Włochy, Indie, Indonezja to trzy kraje które zwiedza bohaterka. Trzy różne kraje, gdzie poznaje ona różne swoje oblicza.
Książka miała wpływ na podróże samotne kobiet i pokazywała że nie można się załamać. Trzeba...

Dyskusje

8 676