Jedz, módl się, kochaj

Elizabeth Gilbert Wydawnictwo: Rebis Seria: Salamandra biografia, autobiografia, pamiętnik
Eat, Pray, Love: One Woman's Search for Everything Across Italy, India and Indonesia
2013-01-01
2013-01-01
Marta Jabłońska-Majchrzak
Salamandra
życie podróże przemiana relaks modlitwa wiara

Lektura lekka, łatwa i przyjemna - miejscami może zbyt trywialna, ale jako całokształt zdumiewająco satysfakcjonująca. Dobra wakacyjna odskocznia od ambitniejszych powieści.

"Ostatecznie może jednak wszyscy powinniśmy zrezygnować z prośb odwdzięczania się ludziom, którzy utrzymują nas przy życiu. Może mądrzej jest ulec tej cudownej wręcz sile ludzkiej szczodrości i tylko powtarzać dziękuję, zawsze i szczerze, tak długo jak starczy nam tchu." ⭐Tym oto zdaniem kończy się ta cudowna, przecudowna książka. Aż mam łzy w oczach. Największe...

Spodziewałam się czegoś więcej. A może już jestem za stara na takie cukierkowe opowieści o podróżach w głąb siebie i po egzotycznych zakątkach świata.

Przedstawiciel literatury raczej kobiecej, jeżeli taką można w ogóle wyróżnić. Rzecz o kobiecie, która w poszukiwaniu siebie, po swoich traumatycznych przeżyciach wyrusza w świat. Brzmi banalnie i cokolwiek pretensjonalnie ale taka jest to historia i to autobiograficzna do tego, bo pani pisze "ja" i pod swoim imieniem więc tak to odbierać należy. Pani autorka jest...

Gdyby nie kwarantanna związana z koronawirusem na pewno nie przeczytałbym tej książki do końca. Słabo, nudno i właściwie o niczym. Nie polecam.

Na półkach: , , , , ,

Książka wydana w formie pamiętnika pt. ''Jedz, módl się, kochaj '' autorstwa Pani Elizabeth Gilbert wywołała ona we mnie zainteresowanie ze względu na podjęte przez nią podróże do tych miejsc, których niedane mi było poznać i dotknąć z bliska.

Niestety tym razem autorka nie spełniła moich oczekiwań, gdyż podjęta w niej główna tematyka nie powinna ujrzeć światła dziennego...

To jak bardzo rozumiem się z Liz i jej przemyśleniami aż mnie zadziwia. Rozumiem jak to jest stać na rozstaju dróg, nie wiedzieć co zrobić ze swoim życiem i desperacko próbować je naprawić. Bardzo ciepła opowieść.

Główna bohaterka znajduje się na zakręcie życiowym i decyduje się wyruszyć w podróż, aby odnaleźć siebie. Zaczyna się pięknie, Któż by tak nie chciał - pozazdrościłam głównej bohaterce, w szczególności środków, które pozwoliły jej walczyć z melancholią i psychicznymi dołkami podróżując, kosztując życie i poszukując siebie i szeroko pojętych kontaktów z Bogiem.
Plus dla...

Książka dla osób szukających siebie. W duchu selflove i selfcompassion.

2040

Na półkach: , , , , ,

Ciekawa książka pierwszy raz czytana w latach nastoletnich drugi raz w wieku lat 25... Moim zdaniem warto bo przestawia kilka klepek w głowie.

Dyskusje

8 768