Botanika duszy

literatura piękna
Ewa Ledóchowicz
kobieta intelekt miłość
Inne

Dla mnie pozycja wybitna. Bardzo życiowa, ale również pouczająca. Pomimo objętości przeczytałam bardzo szybko i na pewno jeszcze do niej powrócę. Szczerze polecam!

Dość obszerna, ale czyta się rewelacyjnie.
Wielka pochwała wiedzy i nauki. Nieważne w jakich czasach żyjemy, naszym obowiązkiem jest zgłębiać wiedzę i być dociekliwym całe życie.
Piękne opisy najróżniejszych gatunków roślin, jakby to były najcenniejsze klejnoty.
Główna bohaterka z krwi i kości.

Ze sporym zainteresowaniem przeczytałam powieść o brzydkiej kobiecie, która urodziła się w 1800 roku, wiodła życie naukowca niemal odkąd nauczyła się mówić i rozwijała się jako człowiek do samego końca, do zaawansowanej starości. Polecam, przeciekawa pozycja, zmuszająca do grzebania w historii odkryć naukowych i zastanowieniem się nad pochodzeniem człowieka jako gatunku,...

„Botanika duszy” jest jedną z tych książek, które wymagają od czytelnika pewnej cierpliwości, nie posiada wartkiej akcji i często wiele rozdziałów trzeba czekać na zakończenie danego wątku. W moim odczuciu historia jest jednak warta czekania. Elizabeth Gilbert porusza ważne tematy jednak robi to w taki sposób, że nic na tym nie cierpi. Najważniejsza jest historia,...

Każdy na swej literackiej drodze spotkał się z książką, czy autorem, który pojawił się w najtrudniejszym momencie życia niosąc rady, jak pokonać ciężki czas, jak od nowa zacząć się uśmiechać i uwierzyć w jaśniejsze jutro. U mnie już trzeci raz pojawił się pisarz przełomowy. Najpierw był Victor Frankl, potem Hanya Yanagihara, teraz do grona tego dołączyła Elizabeth Gilbert....

Monumentalne dzieło, choć opowieść o Almie i saga jej rodu porywa, czyniąc lekturę lekką i przyjemną. Gilbert nawiązała do tradycji epickiej powieści klasycznej, czuć Marqueza i innych pisarzy latynoamerykańskich, co uważam za świetny kierunek. Lubię inne jej książki (choć nie wszystkie tak samo), ale tę uważam za zdecydowanie najlepszą.

Bardzo przyjemna, lżejsza lektura dla lubiących na co dzień myślenie szarych komórek. Cieszyło mnie "mienie: Almy Whittaker w swoich wieczorach. Polecam jako spokojną, lżejszą prozę.

Ocena mogła być wyższa, gdyby nie druga polowa, która zepsuła całość i niesamowicie się dłużyła

Nadinterpretacja

Taki amerykański groch z kapustą. Kolejna Saga Rodu bla, bla, bla... i seks, no tak, dziś bez scen seksu to się już nie da zabłysnąć.
Książka bardzo nierówna, są rozdziały dobre, z których można by skroić całkiem strawną lekturę.
Bestseller?.... chmmm, no chyba na bardzo deszczowe lato ;)

Dyskusje

• 2014