Imiona kwiatów i dziewcząt

Okładka książki Imiona kwiatów i dziewcząt Elizabeth Gilbert
Okładka książki Imiona kwiatów i dziewcząt
Elizabeth Gilbert Wydawnictwo: Rebis kryminał, sensacja, thriller
Pilgrims
Rebis
2000-01-01
2000-01-01
Katarzyna Karłowska, Marta Jabłońska-Majchrzak

Bardzo mi się podobały te opowiadania; zupełnie nie rozumiem skąd tyle słabych ocen.

Guilty pleasure na wolny wieczór.

Guilty pleasure na wolny wieczór.

Wytłumaczmy sobie jedną rzecz: sięgając po książkę oczekujemy czegoś niesamowitego, różniącego się od naszego życia, a kiedy otrzymujemy opowiadania jak zawarte w tej książce to czujemy się rozczarowani. Dlaczego tak jest? Ponieważ większość osób nie potrafi zrozumieć piękna zwykłego życia. W przeciwieństwie do innych recenzentów, śmiałam się i płakałam przy niektórych opowiadaniach, a styl banalnie prosty szczerze mnie oczarował. Niektórzy bohaterowie przypadli mi do gustu, a inni nie. Jednak prawie każdą historię chciałabym poznać w pełnej krasie bez niedopowiedzeń, które w zasadzie były przyjemną możliwością pobudzenia fantazji. Nie jest to literatura kobieca, na co wskazuje nazwisko autorki, ale naprawdę warta przeczytania, jeśli nie są nam obce drobnostki codzienności i potrafimy je kochać.

Takie sobie opowiadania bez wiekszych rewelacji.Da sie przeczytac nic pozatym.

Takie sobie opowiadania bez wiekszych rewelacji.Da sie przeczytac nic pozatym.

Zbiór opowiadań autorki "Jedz, módl się i kochaj", w których w zasadzie niewiadomo o co chodzi...Miałam nadzieję, ze chociaż jedno mnie urzeknie, albo mi się spodoba, tak się jenadak nie stało. Historie urywane jakby autorce zabrakło pomysłu co z tym dalej zrobić. Żałuję, ze w tym czasie nie czytałam czegoś innego.

Totalne nieporozumienie.

Totalne nieporozumienie.

Miejscami miałam wrażenie że czytam odrzuty z szuflady/

Miejscami miałam wrażenie że czytam odrzuty z szuflady/

Kilka zebranych opowieści według mnie jedna lepsza od drugiej. Świetna na nudne popołudnie.

Rozczarowanie.... Po bestsellerowych "Jedz, módl się, kochaj" i drugiej części, którą zachwyciłam się jeszcze bardziej niż pierwszą, sięgnęłam z ciekawością po prozę Gilbert. Niestety nie mam ochoty drążyć dalej.

mnie jakoś specjalnie nie zachwyciła. historia różnych kobiet w różnym wieku, zbyt krótkie

• Obyczajowe
  • 2011

Dodaj cytat z książki Imiona kwiatów i dziewcząt