Imiona kwiatów i dziewcząt

Okładka książki Imiona kwiatów i dziewcząt
Elizabeth Gilbert Wydawnictwo: Rebis kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Pilgrims
Rebis
2000-01-01
2000-01-01
Katarzyna Karłowska, Marta Jabłońska-Majchrzak

Wytłumaczmy sobie jedną rzecz: sięgając po książkę oczekujemy czegoś niesamowitego, różniącego się od naszego życia, a kiedy otrzymujemy opowiadania jak zawarte w tej książce to czujemy się rozczarowani. Dlaczego tak jest? Ponieważ większość osób nie potrafi zrozumieć piękna zwykłego życia. W przeciwieństwie do innych recenzentów, śmiałam się i płakałam przy niektórych opowiadaniach, a styl banalnie prosty szczerze mnie oczarował. Niektórzy bohaterowie przypadli mi do gustu, a inni nie. Jednak prawie każdą historię chciałabym poznać w pełnej krasie bez niedopowiedzeń, które w zasadzie były przyjemną możliwością pobudzenia fantazji. Nie jest to literatura kobieca, na co wskazuje nazwisko autorki, ale naprawdę warta przeczytania, jeśli nie są nam obce drobnostki codzienności i potrafimy je kochać.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Wcześniej słyszałam o jej bestsellerowym "Jedz, módl się i kochaj", ale w mojej bibliotece ta pozycja wciąż była w wypożyczeniu i jakoś nie mogłam na nią trafić. Dlatego na pierwszy ogień poszły "Imiona kwiatów i dziewcząt". Niestety, opowiadania nie wywarły na mnie dobrego wrażenia, a styl autorki po prostu nie przemówił. Jak dotąd kolejne tytuły Elizabeth Gilbert nie zagościły na mojej liście przeczytanych, choć może kiedyś dostaną swoją szansę.

Zbiór opowiadań autorki "Jedz, módl się i kochaj", w których w zasadzie niewiadomo o co chodzi...Miałam nadzieję, ze chociaż jedno mnie urzeknie, albo mi się spodoba, tak się jenadak nie stało. Historie urywane jakby autorce zabrakło pomysłu co z tym dalej zrobić. Żałuję, ze w tym czasie nie czytałam czegoś innego.

Rozczarowanie.... Po bestsellerowych "Jedz, módl się, kochaj" i drugiej części, którą zachwyciłam się jeszcze bardziej niż pierwszą, sięgnęłam z ciekawością po prozę Gilbert. Niestety nie mam ochoty drążyć dalej.

Kilka zebranych opowieści według mnie jedna lepsza od drugiej. Świetna na nudne popołudnie.

Miejscami miałam wrażenie że czytam odrzuty z szuflady/

Miejscami miałam wrażenie że czytam odrzuty z szuflady/

Totalne nieporozumienie.

Totalne nieporozumienie.

Takie sobie opowiadania bez wiekszych rewelacji.Da sie przeczytac nic pozatym.

Takie sobie opowiadania bez wiekszych rewelacji.Da sie przeczytac nic pozatym.

Guilty pleasure na wolny wieczór.

Guilty pleasure na wolny wieczór.

Bardzo mi się podobały te opowiadania; zupełnie nie rozumiem skąd tyle słabych ocen.

Dodaj cytat z książki Imiona kwiatów i dziewcząt