Mikrowyprawy w wielkim mieście

Okładka książki Mikrowyprawy w wielkim mieście Łukasz Długowski
Okładka książki Mikrowyprawy w wielkim mieście
Łukasz Długowski Wydawnictwo: Muza literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Muza
2016-04-27
2016-04-27

Nie polecam.Ksiązka nie warta żadnych pieniędzy.Wyjątkowo nudna,napisana przez udawacza pseudo-vikinga.Autor jest zwykłym pozerem.Nic wartościowego.Już lepiej kupić papier toaletowy ma większą wartość.Wyjątkowy gniot.Autor chciałby być,na tym się kończy.Na każdym etapie czytania ma się wrażenie tego pozerstwa.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Naprawdę świetnie napisana i inspirująca książka. W początkowej części zawiera kilka przydatnych informacji, porad i wyjaśnień ogólnoorganizacyjnych. Główna część książki to zaś kolejne rozdziały opisujące tytułowe „mikrowyprawy” Autora w okolicach Krakowa, Wrocławia, Katowic, Łodzi, Poznania, Warszawy i Trójmiasta. Części poświęcone kolejnym miastom, oprócz rozdziałów z opisami wypraw, zawierają też ciekawe wywiady z psychologami i kognitywistami, wskazującymi na pozytywny wpływ obcowania z przyrodą i prospołecznej i „szytej na miarę człowieka” aranżacji przestrzeni publicznej na zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka.

Ładny jest literacki styl autora, dodający uroku prowadzonej narracji. Ciekawe jest wplatanie w wywód informacji naukowych – nie nachalnie jednak i nieformalnie, co pozwala nie zaburzać lekkiego tonu pracy i czyni wplecenia niemal niedostrzegalnymi. Komfort psychiczny czytającego podnosi też zabiega Autora polegający na stworzeniu wrażenia, że nie jest on bynajmniej profesjonalnym podróżnikiem – powtarza on na przykład często że czegoś mu się nie chciało robić, czegoś nie umiał, coś mu się nie udało, na coś był za słaby, na coś zabrakło mu pieniędzy. Z ogólnego biegu narracji, jeśli zaglądać niejako „pod jej powierzchnię”, wyłania się jednak obraz człowieka o ogromnym doświadczeniu i zdecydowanie wiedzącego, co robi.

Moim zdaniem praca na swoim polu wybitna i odkrywcza – zdecydowanie warta przeczytania.

No, to jest książka o czymś.
Chylę głowę przed autorem, naprawdę wartościowa pozycja, woda na mój młyn.
Świetne, polecam.

No, to jest książka o czymś.
Chylę głowę przed autorem, naprawdę wartościowa pozycja, woda na mój młyn.
Świetne, polecam.

To moja pierwsza książka z gatunku literatury podróżniczej i jestem pewna, chcę więcej! "Mikrowyprawy w wielkim mieście" to niezwykle inspirująca lektura. Momentami czułam się jakbym podróżowała z autorem i przeżywała to wszystko na własnej skórze. Autor pisze bardzo plastycznym, płynnym i przyjemnym językiem co sprawia, że lektura jest dla czytelnika czystą przyjemnością. Duża dawka inspiracji i pomysłów na odbycie swoich własnych mikrowypraw. Opisy wypraw przeplatają się z ciekawymi wywiadami, co bardzo mi się podobało. Jeżeli interesuje Was ta tematyka to bardzo polecam.

"Dla ludzi ptasie trele są relaksujące i uspokajające, bo przez tysiące lat nauczyli się, że kiedy ptaki śpiewają, są bezpieczni. Dopiero, kiedy przestaną śpiewać jest się czym martwić. Ptasi śpiew to także naturalny budzik, który sygnalizuje początek dnia. Ten dźwięk pobudza nasz umysł do pracy."

"Kiedy płynęliśmy po kolejnych zakolach dotarło do mnie, że dla pracownika korporacji, dla którego codzienność to metro, kawa z ekspresu i 10 godzin przed laptopem, świat pana Marka może być równie odległy jak życie Inuitów na Grenlandii.
Obaj - rybak i pracownik korpo zapewne nawet nie wiedzą o swoim instnieniu. Ich światy nigdy się nie spotykają. Wieczorami obaj mogą patrzeć w gwiazdy, zastanawiając się, czy jest życie w kosmosie, a tymczasem życie jest tu, na Ziemi. Mikropodróże są jak pomost, który łączy oba te światy. Żeby je odkryć, wystarczy zacząć go budować i zwykle trwa to krócej, niż nam się wydaje."

książka ma w sobie idee którą ja kupuje
bo są ważne i mądre (moje zdanie)
szacun dla Autora

a w naszym własnym rodzinnym mikro świecie i w naszym wewnętrznym slangu - Mikrowyprawa od niedawna to nocka na podłodze pomiędzy łóżeczkiem Mieścisława a piętrówką Leonidasa. nie widać gwiazd ale też jest twardo i "czasem przyjemnie"
Ha ha

książka ma w sobie idee którą ja kupuje
bo są ważne i mądre (moje zdanie)
szacun dla Autora

Ha ha

Nie da się o tej książce powiedzieć wszystkiego w kilku zdaniach. Autor porusza tematy związane z wpływem współczesnej cywilizacji na życie człowieka, podaje praktyczne porady jak zorganizować mikrowyprawy, opisuje swoje, pisze o zbawiennym działaniu przyrody na człowieka, przekonuje, że przygoda czeka tuż za rogiem i niepotrzebne są pieniądze, by ją przeżyć, itp itd. Wiele fragmentów bardzo mi się podobało, ale najbardziej ten o chodzeniu. Polecam wszystkim obecnym i przyszłym łazikom.

Tak jak sugeruje tytuł - opis, krótkich wycieczek i aktywności fizycznych na łonie polskiej przyrody. Momentami powtarzalne, ale czyta się szybko i przyjemnie. I działa zachęcająco - dzisiaj znowu planuję nocleg w lesie :)

Najbardziej podoba mi się pierwszy rozdział - przemyślenia i refleksje. Jest też tego trochę później, szczególnie w mini wywiadach. Osobiście chciałbym tego więcej. No bo po to właśnie podróżujemy, uciekamy na łono przyrody - żeby poznać siebie.

Pomysły ciekawe i inspirujące, ale na pewno nie jako kilkugodzinna odskocznia w trakcie tygodnia pracy.

Polecam każdemu który ma ochotę spędzić aktywny weekend za małe pieniądze. Mnóstwo pomysłów i ciekawe spojrzenie na świat.

Polecam lekturę, jako źródło inspiracji :)

Polecam lekturę, jako źródło inspiracji :)

• Podróżnicze
  • Podróże