angielski
asia

From strip clubs and truck stops to southern coast mansions and prep schools, one girl tries to stay true to herself. These Royals will ruin you… Ella Harper is a survivor—a pragmatic optimist. She’s spent her whole life moving from town to town with her flighty mother, struggling to make ends meet and believing that someday she’ll climb out of the gutter. After her mother’s death, Ella is...

These Royals will ruin you…

Ella Harper is a survivor—a pragmatic optimist. She’s spent her whole life moving from town to town with her flighty mother, struggling to make ends meet and believing that someday she’ll climb out of the gutter. After her mother’s death, Ella is truly alone.

Until Callum Royal appears, plucking Ella out of poverty and tossing her into his posh mansion among his five sons who all hate her. Each Royal boy is more magnetic than the last, but none as captivating as Reed Royal, the boy who is determined to send her back to the slums she came from.

Reed doesn’t want her. He says she doesn’t belong with the Royals.

He might be right.

Wealth. Excess. Deception. It’s like nothing Ella has ever experienced, and if she’s going to survive her time in the Royal palace, she’ll need to learn to issue her own Royal decrees.

mclena | 2016-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

"...all it takes is one word from him and you’ll be nothing here. Insignificant. Invisible. Or worse."

WTF?!?!?!
Potrzebuję drugiego tomu! Najlepiej na wczoraj! A gdzie tam jeszcze do lipca!

Silnie uzależniająca. Tak w skrócie opisałabym tę książke, nie inaczej. Nie mogłam się od niej oderwać. Kiedy jednak patrzę na "Paper Princess" z dystanem to można uznać, że to nic specjalnego, że lektura jakich wiele, ale naprawdę podobało mi się to co tutaj znalazłam.

Ella jest 17-letnią od niedawna sierotą, która trudniąc się w tańcu dla dorosłych, próbuje wygrać z systemem i nie trafić do domu dziecka. Będąc zdana tylko na siebie nie ma innego wyjścia, by pogodzić szkołę z zapewnienieniem sobie podstawowych środków do życia. Pewnego dnia jednak zjawia się Callum Royal, który oświadcza, że od teraz jest jej opiekunem prawnym i znał jej ojca. Ella nie wierzy w ani jedno słowo i postanawia uciec. Callum od początku tego sie spodziewał i podstępem zabiera ją do samolotu, który ma zawieźc...

Katarzyna | 2016-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2016

To książka tego typu. Tak TEGO typu. Takiego, że sama nie wiesz jakiego? Dlaczego? Nie wiem. I tu tkwi sens tej książki. Po prostu nie wiem, co myśleć.

Ella nie miała łatwego życia, wychowywała się bez ojca, z nieodpowiedzialną matką, która zmieniała facetów jak rękawiczki i przeprowadzała się z jednego miejsca do drugiego. Ella nie miała prawdziwego domu, ale miała matkę, matkę, którą kochała z wzajemnością. Tak brzmi dziwnie, ale to prawda. A gdy straciła jedyną opokę życia, chciała po prostu przetrwać.

Teraz ma możliwość posiadania prawdziwego domu. Domu Royals'ów. Przyjaciół jej ojca, którego nigdy nie znała, który był tylko dawcą spermy. Głowa rodziny wychowuje 5 synów. Tak, jest ich 5. Pięciu niesamowitych facetów.
No i Ella oczywiście traci głowę dla jednego z nich - Reed'a. Ale nie jest to łatwe. Przejdzie przez piekło. Pojawi się niebo, ale będzie za późno. Ella zrobi to, co umie najlepiej, ucieknie.

Wiecie co? Naprawdę mam ochotę zamordować Reed'a. NAPRAWDĘ. I o co...

Pinina_Paulina | 2016-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2016

"- Nie możesz odejść - szepcze, jego oddech owiewa moją skórę. - Nie chcę, abyś od nas odeszła.
Całuje mnie w ramię, ale nie ma w tym żadnego podtekstu seksualnego. Ani niczego romantycznego w tym, jak zaciska palce mocniej na mojej dłoni.
- Należysz do nas. Jesteś najlepszym, co kiedykolwiek spotkało naszą rodzinę."

Jaaasna cholera! Na już potrzebuję części drugiej, na już!
Jak można zakończyć książkę w ten sposób i zostawić czytelnika w takim zawieszeniu?
Pomijając to, że zakończenie mnie z lekka wkurzyło, to do całości nie mam najmniejszych zastrzeżeń.
Bracia, pomimo, że na początku nie wzbudzali sympatii, to skradli moje serce w całości, szczególnie Easton <3
Podziwiam upór i determinację Elli są godne podziwu!

Bardzo polecam tę pozycję :)

książek: 1929
magpie101 | 2017-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2017

Po smierci matki 17 letnia Ella nie chce trafic do rodziny zastepczej, wiec podejmuje prace striptizerki w klubie nocnym, a w dzien uczy sie w liceum. Lecz nagle zjawia sie jej prawny opiekun (opieke nad nim zlecil mu w razie smierci ojciec Elli, ktorego ona nigdy nie poznala) i podstepem wywozi ja do swojego domu, ktory okazuje sie palacem, w ktorym mieszka piatka nastoletnich synow, a sam Callum Royal, jej opiekun jest obrzydliwie bogaty.
Chlopacy od poczatku patrza na nia niechetnie, nie moga poradzic sobie ze smiercia matki i mysla, ze Ella to nowa kochanka ich ojca, wiec staraja sie jej utrudnic zycie jak tylko moga, do tego w szkole dla bogatych dzieciakow cala mlodziez rowniez okrutnie traktuje dziewczyne.
Jednak Ella jest silna, optymistyczni patrzy w przyszlosc i z kazdej nawet zlej sytuacji potrafi wybrnac i isc dalej.
Z czasem zaczyna czuc, ze ma rodzine, a miedzy nia, a jednym z braci (o dziwo z tym, ktory najbardziej ja gnebil) rodzi sie uczucie.
Jednak szczescie nie...

rinos | 2016-07-05
Na półkach: 2016, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 05 lipca 2016

Ożeż jasna cholera. Fuck!!!
Domagam się kolejnej części i to na już, bo ta historia wciągnęła mnie niesamowicie.

Ale do rzeczy:
Pewnego dnia Ella, 17-letnia sierota, dowiaduje się w szkole u dyrektora, że ma prawnego opiekuna - multimilionera Calluma Royala. Dziewczyna jest w szoku, nie zna gościa, nigdy o nim nie słyszała, więc przy nadarzającej się okazji ucieka gdzie pieprz rośnie. Oczywiście Callum ją odnajduje i wręcz siłą zaciąga do swojej posiadłości. Okazuje się, że ten Callum to przyjaciel jej ojca, którego Ella nigdy nie poznała. W sumie Royal okazuje się miłym facetem, ale jest jeden szkopuł – Callum ma synów. A żeby było bardziej intrygująco, jest ich pięciu i wszyscy nienawidzą nowoprzybyłego intruza.
Ale Ella nie da sobie w kaszę dmuchać. I za to należą się ogromne brawa dla autorek*. Miałam niezły ubaw będąc świadkiem wiecznych kłótni i docinek, głównie między Ellą i Reedem. Poniekąd ich relacja przypomina „Pięknego drania” Ch. Lauren.

Teoretycznie "Paper...

Madeline | 2016-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2016

Niewiarygodne. Książka zwaliła mnie z nóg. Nie tego się po niej spodziewałam ale właśnie o to chodzi. Zaskoczenie i nieprzewidywalność to atuty, z których autorki powinny być z siebie dumne. Dały nam cudownie intensywną historię, która jest emocjonalna, ekscytująca, bolesna, fantastycznie trzymająca w napięciu, śmieszna , seksowna i romantyczna. Ta książka wciąga do innego świata i byłam tym urzeczona od początku do końca. Ella jest niezwykle silną, odważną i odporną postacią, która jest sercem i duszą tej książki, a ja absolutnie uwielbiam ją! Ma 17 lat, nigdy nie poznała swojego ojca i wiodła ciężkie życie z matką, przenosząc się z miasta do miasta i była narażona na różnego rodzaju straszne sytuacje, aż do tragicznego wydarzenia. Na własną rękę, Ella pracowała w różnych miejscach w tym praca, której nastolatka nie powinna wykonywać ale chciała skończyć szkołę i mieć przyszłość oraz "normalne" życie. Podziwiam jej upór i walkę. Takie bohaterki sobie cenię.

Ella jest niesamowita!...

kala | 2016-05-06
Przeczytana: 06 maja 2016

O...MAJ...GOT!!! Autorzy tej książki zafundowali mi taką wycieczkę na księżyc i z powrotem że długo nie będę mogła się otrząsnąć z tego stanu w którym obecnie jestem, na pewno do wydania drugiego tomu. Kiedy skończyłam czytać sporo po północy to jeszcze dwie godz. nie mogłam zasnąć. Zaskakująca, intrygująca i wciągająca, to moje 3 słowa o niej. Bohaterzy? Postacie męskie to bardzo skomplikowane osoby, po "przejściach", młodzi, bogaci, bezkarni. A główna bohaterka Ella to moja idolka. Dzielna , optymistyczna, niewyidealizowana młoda dziewczyna która tak szybko musiała wydorośleć i wydrzeć okropnemu losu tyle szczęścia ile mogła.Z niecierpliwością czekam na kolejny tom :-)

Joaśka | 2016-06-25
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 25 czerwca 2016

To jedna z tych książek, historii, którą żyjesz, oddychasz... z każdą przewracaną kartką coraz to bardziej,intensywniej ,aby tuż na zakończenie zostać bez oddechu w zupełnym zaskoczeniu, dezorientacji i... niewiedzy,z pytaniem na ustach :co się do licha właśnie stalo i dlaczego???

Z wstrzymany oddechem,głową pełną pytań czekam na następną cześć historii, w której mam nadzieje znaleźć odpowiedzi.
Zdecydowanie książka warta uwagi :)

k_a_s_i_a | 2016-05-15
Przeczytana: 15 maja 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wow! Wow! Wow!

Najlepsze New Adult jakie ostatnio czytałam.

Ella jest biedną dziewczyną wychowaną przez matkę. Ojca nigdy nie poznała. Niestety jej matka umiera na raka, a 17-letnia Ella musi sama zatroszczyć się o siebie. Do czasu, aż na jej drodze pojawia sią Callum Royal...

Callum bierze ją pod swoją opiekę. Dziewczyna przenosi się do jego domu, a tam czeka na nią 5-ciu gorących przystojniaków (synów Calluma). Jednak żaden z nich nie jest pozytywnie nastawiony do przyjęcia jej w "rodzinie"... Ella musi pokonać wiele przeciwności, żeby ją zaakceptowali. Największym problemem jest Reed Royal dziewczyna czuje do niego silną chemię. Poza tym on także.

Pod koniec książki gdy wszysko wydaje się zmierzać ku pozytywnemu zakończeniu. BUM! Wszystko się rozpada! Ella ucieka od Royalów i złamanego serca!!! OMG!!! Nie mogę dojść do siebie po tym zaskakującym finale. Jestem ciekawa czy Gid celowo wybawił Elle z domu? Czy chciał naprawdę ją tylko ostrzec? Czy Reed naprawdę jest takim...

Luna | 2016-06-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 25 czerwca 2016

Nie raz czytałam książki z niejasnym czy negatywnym zakończeniem, ale zbytnio mi to nie przeszkadzało, a tutaj jest zupełnie inaczej. Chcę czytać dalej. Jak autorka mogła tak zakończyć pierwszą część tej historii???

Wyobraź sobie przystojnego potentata. Tak wiem, co powiesz: „znwuuu, czy autorki nie wyczerpały jeszcze tego tematu do granic przyzwoitości?”. Ok, jeszcze raz: wyobraź sobie pięciu przystojnych braci nieuznających granic i bezwzględnych w dążeniu do celu i dodaj do tego krnąbrną dziewczynę z bujną przeszłością (striptizerki), a otrzymasz wybuchową mieszankę, przy której na pewno nie będziesz się nudzić. Gwarantuję :)

Styl autorki wyróżnia się na tle innych romansów: ciekawe dialogi, inteligentne riposty, wachlarz postaci z charakterem. Książka przypomina momentami „Odlot” Jennifer Echols, ale zdecydowanie zawiera w sobie większą dawkę emocji, a zakończenie… no cóż wbija w fotel ;) Z niecierpliwością czekam na dalsze losy bohaterów.

Zdecydowanie polecam :)