Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Maria Smulewska
Cykl: Królewska (tom 2)
Wydawnictwo: Otwarte
karollllllla

Reed Royal był niczym książę z bajki – przystojny, bogaty, wpływowy. Dziewczyny za nim szalały, faceci chętnie zajęliby jego miejsce. Jednak najpiękniejsze pozory mogą najboleśniej mylić. Dla Elli Reed okazał się księciem z koszmaru. Świat Reeda zadrżał w posadach, gdy pojawiła się w nim Ella, i rozpadł się niczym domek z kart, gdy odeszła. Do tej pory był podziwiany, teraz wszyscy widzą, jak...

Świat Reeda zadrżał w posadach, gdy pojawiła się w nim Ella, i rozpadł się niczym domek z kart, gdy odeszła. Do tej pory był podziwiany, teraz wszyscy widzą, jak nisko upadł. Nikt nie wierzy, że można go jeszcze ocalić.
Tymczasem wrogowie chcą wykorzystać chaos, który wkradł się do pałacu Royalów – i zrujnować całą rodzinę, o ile wcześniej nie zrobi tego sam Reed.

źródło opisu: Otwarte

źródło okładki: Otwarte

mclena | 2016-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2016

"He told me to stay away. He told me I didn't belong. If only I'd listened to him." - Ella

"My instincts had screamed at me that she was trouble. My instincts were wrong. She wasn't trouble. I was. Still Am. Reed, the destroyer." -Reed

Dzisiejsza premiera, to ponownie niecierpliwie wyczekiwana przeze mnie książka Erin Watt, której debiut "Paper Princess" spotkał się ze sporym zaskoczeniem zarówno moim jak i innych czytelników. Jej kontynuacja "Broken Prince" o której własnie piszę nie rózni się wiele od poprzedniczki - nadal jest emocjonująco, nadal jest ciekawie, może troszeczkę mniej intrygująco, ale nadal pozostaje przyjemna, lekka i uzależaniająca. Erin ponownie pozostawiła nas w zawieszeniu kończąc powieść w zupełnie niespodziewany sposób, który zapowiada ogromną rewolucję w ostatniej części trylogii.
Ten tom to w dużej mierze poszukiwanie Elli, oraz konsekwencje z jakimi musi zmierzyć się Reed z powodu swoich nieprzemyslanych decyzji. Wyjaśnia się też tajemnica Gideona,...

Kasiek | 2018-10-29
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 29 października 2018

Dawno żadna kontynuacja mnie tak nie wciągnęła. Po pierwszej części autorka zostawiła nas z welkim znakiem zapytania o dalsze losy bohaterów. Urwała fabułę w newralgicznym momencie, tu pokusiła się o ten sam manewr i juz nie moge się doczekać kiedy sięgnę po następny tom. Zanim jednak dojedziemy do spektakularnego zakończenia, czeka nas niebagatelna przygoda z rodziną Royal. Znajdziemy się ponownie w świecie kłamstw, tajemnic, intryg i niedopowiedzeń. Co rusz autorka nas czymś zaskoczy, a już najbardziej finałem tej części. Swietna historia, oczywiście należy czytać tomy po kolei, polecam gorąco.

lulamae | 2016-10-19
Przeczytana: 19 października 2016

Szczerze? Nie wiem jak to ocenić...

Ta książka mnie nie porwała... Prócz świetnego i nakręcającego zakończenia to tak sobie dryfowałam po tym tomie... zero szału.

Poniżej z pewnością SPOILERY (czytacie na własną odpowiedzialność)!

To opinia świeżo po przeczytaniu.

Ella ucieka -> Ella jest poszukiwana -> Ella po 20% książki zostaje odnaleziona -> Nienawidzi Reeda -> Reed stara się udowodnić swoje uczucia do Elli -> Ella jest oporna -> Reed dalej próbuje odzyskać zaufanie Elli -> Ella nie da się tak łatwo -> Ale Reed chce tylko Elli, więc Reed się nie poddaje -> Ella czasie określonym 'wiecznością' wreszcie się łamie -> Następuje pokój.

W międzyczasie bracia Royal są zdołowani popsuciem się relacji z Ellą. Easton popada w naprawdę głębokiego doła, bo Ella zaskarbiła sobie jego siostrzano-braterskie uczucie, a zostawiając go postawiła wielką skazę na jego zaufaniu Bliźniacy to dziwny 'twór' - oni są, ale ich nie ma, taki kameleony w tle. Gideon - wpada i wypada, chociaż jego...

magpie101 | 2017-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Elle po tym co zobaczyla na koniec czesci pierwszej pakuje swoj dobytek do plecaka i ucieka z palacu Royallow jednak jej opiekun wynajmuje detektywow i szybko wpada na jej trop.
Piertwsze polowa ksiazki to istna opera mydlana, duzo myslenia, powtarzania w kolko tego samego i praktycznie nic sie nie dzieje po za tym, ze najpierw wszyscy szukaja dziewczyny i rozpaczaja, ze zniknela, potem Callum sprowadzil Elle do domu, Reed chce ja odzyskac, a ona sie opiera. Pozniej nastepuje wybaczenie winy, znowu zaczyna sie sielanka, ktora nie trwa za dlugo i nastepuje kolejne bum!
Okazuje sie, ze ojciec chlopakow wcale nie jest tak slepy i obojetny jak wszyscy mysleli, jego narzeczona, przyszla zona jest jeszcze wieksza suka niz myslelismy, a koncowka jak zwykle wbija w fotel!
Ktos ginie, ktos zostaje zatrzymany i ma postawione zarzuty w sprawie tego morderstwa i w koncu pojawia sie czlowiek, ktory tak naprawde mial od wielu miesiecy nie zyc.
Od razy siegam po kolejny tom, a 6 gwiazdek tylko i...

popiszsieplay | 2018-11-03
Przeczytana: 30 października 2018

"Potrzebujemy ludzi, aby się o nich troszczyć. Aby oni troszczyli się o nas."

Kontynuacja utrzymana na podobnym poziomie. Plusem tej części jest historia widziana z perspektywy Reeda. Poza tym standardowo: rozpuszczone dzieciaki, bójki, wyzwiska, imprezy, narkotyki, problemy z prawem. Pierwsze miłosne zawody i wielkie powroty. Akcja się zagęszcza.

"Zaczynam jej tłumaczyć, że to wcale tak nie działa. Że nie możesz wybrać w kim się zakochać, a w kim nie. I że możesz zakochać się nawet w kimś, kto nie może cię znieść."
"Zaradny facet to jak porno dla lasek."

rinos | 2016-07-29
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 28 lipca 2016

Pierwszy tom tej serii - "Paper princess" - pozytywnie mnie zaskoczył, dlatego z niecierpliwością czekałam na ciąg dalszy.

W drugiej części mamy do czynienia z poszukiwaniami Elli przez rodzinę Royals. Pojawiają się intrygi przebiegłej Brooke (jak ja nienawidzę tej zapatrzonej w siebie materialistki), wyjaśnia się tajemnica Gideona (naprawdę nie rozumiem jak on dał się w to wmanipulować) itd.

Ale "Broken prince" nie podniósł mi ciśnienia tak jak pierwsza część tej serii. Miałam wrażenie, że oglądam telenowelę brazylijską. Akcja była mniej wartka, przeważały elementy typowe dla gatunku new adult, co zapewne zaważyło na mojej ocenie. Na szczęście końcówka to znów typowy cliffhanger, który mile mnie zaskoczył. Ciekawa jestem co autorki wymyślą w ostatniej części tej trylogii.

Fani tego gatunku zapewne będą pod wrażeniem i wyżej ocenią "księciunia" ode mnie. Pomimo niższej oceny i tak polecam.
6,5 gwiazdki.

Pinina_Paulina | 2016-10-15
Przeczytana: 15 października 2016

Moja pierwsza myśl kiedy skończyłam czytać?
Jasna cholera! Mam nadzieję, że ta seria doczeka się kiedyś polskiego wydania.
Nie byłam w stanie odłożyć tej książki nawet na chwilkę.

Historia jest niesamowita. Trzyma w napięciu od początku do samego końca.
Tajemnice z pierwszej części zostają wyjaśnione, za to pojawiają się nowe które znów wprowadzają zamęt i zostawiają czytelnika w totalnym zawieszeniu.
Easton to dalej mój ulubieniec <3

Polecam całą serię!

książek: 1915
IsaX | 2016-07-29
Na półkach: Po angielsku, Przeczytane
Przeczytana: 29 lipca 2016

Jest to druga i jak się okazuje nie ostatnia cześć opowieści o Elli i rodzinie the Royals. Pierwsza cześć mnie zaskoczyła, bo mimo iż trzymała się schematów nurtu new adut to sama historia była inna, intrygująca. Niestety druga cześć, i tu muszę się zgodzić niektórymi moimi znajomymi z LC, przypominała operę mydlaną, jakbym oglądała argentyński serial. Jak dla mnie autorka nieco się zagalopowała. Ale tak naprawę chciałam się podzielić innymi spostrzeżeniami po tej lekturze, obraz amerykańskiej młodzieży wyłaniający się z tej książki jest po prostu przerażający. Opisywana tu szkoła to snobistyczna, prywatna instytucja, ale czy naprawdę tak to teraz wygląda. Wiem, że to fikcja literacka , niemniej jednak wiele innych książek opisujących nastolatków przedstawia szkołę średnią w podobny sposób, jako miejsce gdzie pozniża się słabszych, a jedyna co się liczy to pozycja i kasa, sex zaś traktowany jest jak sport ( obdarto go z całego romantyzmu i piękna). Przeraża mnie taki obraz szkoły i...

Miriam Fraser | 2017-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2017

Po fenomenalnym zakończeniu pierwszego tomu z ekscytacją zabrałam się za ciąg dalszy. Powieść rozpoczyna się w miejscu gdzie urwała się cała akcja w poprzednim tomie. Powieść wciąga, ale niestety uważam, że jest ona słabsza niż poprzedniczka. Akcja jest leniwa i pomimo, że wiele się dzieję nie robi takiego wrażenia. Miała swoje tempo, ale całe szczęście, im dalej tym było lepiej i ciekawiej.
Zakończenie jest podobnie emocjonujące jak w pierwszej części. Zrobiło na mnie duże wrażenie i zostawiło mnie w niedosycie.
Zdecydowanie polecam i czekam na spektakularne zakończenie. Mam nadzieję, że się nie zawiodę

kala | 2016-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2016

Historia niemalże prawie jak z "Mody na sukces" każdy z każdym, choć o wiele bardziej mi się podoba niż wspomniany serial. Przystojni ale jakże też pogubieni bracia Royal szukają swojej przybranej siostry, którą dopiero po pewnym czasie zaakceptowali i uznali za swój rodzinny skarb. Czy ją odnajdą? Czy Elle da drugą szansę Reedowi? Napisze tyle, bardzo zaskoczył mnie przebieg wydarzeń. I wyjawione sekrety rodzinne, ale ostatnie zdanie zbiło mnie z tropu. Wciągająca, intrygująca i rozpalająca historia, polecam :-)