Książę w wielkim mieście

Cykl: Royally (tom 1)
Wydawnictwo: Filia
Royally Screwed
karollllllla

Nicholas Arthur Frederick Edward Pembrook, następca tronu Wessco, znany też jako Jego Seksowna Mość, jest niebywale czarujący, okrutnie przystojny i bezwstydnie arogancki – chociaż o to nietrudno, kiedy wszyscy kłaniają mu się w pas. Jednak pewnego śnieżnego wieczoru na Manhattanie książę poznaje piękną brunetkę, która nie postępuje jak reszta kobiet. Zamiast dygać, rzuca mu ciastem w...

Jednak pewnego śnieżnego wieczoru na Manhattanie książę poznaje piękną brunetkę, która nie postępuje jak reszta kobiet. Zamiast dygać, rzuca mu ciastem w twarz.

Nicholas pragnie dowiedzieć się, czy dziewczyna jest tak dobra jak jej wypiek. A królewski potomek przyzwyczajony jest, by dostawać wszystko, czego zapragnie.

Olivia Hammond nigdy nie marzyła, by spotykać się z księciem.

Królowa nie aprobuje szalenie nieodpowiednich wybryków dziedzica, nieustępliwi paparazzi ich śledzą, a opinia publiczna ocenia każdy krok. Choć rodzina królewska zmieniła karety na rolls-royce’y i już dawno nie ścięto nikomu głowy, to ich członkowie nie są skłonni zaakceptować zwykłej, przeciętnej dziewczyny.

Jednak dla Olivii młody mężczyzna wart jest wysiłku.

Cały świat przyglądał się dorastaniu księcia, a w tej chwili wszyscy czekają na królewski ożenek. Przychodzi jednak chwila, gdy Nicholas musi zdecydować kim jest i, co ważniejsze, kim chce być.

Królem… czy mężczyzną na zawsze zakochanym w Olivii

źródło opisu: filia

źródło okładki: filia

Było słodko. Było erotycznie. Było nierealnie i bajkowo.
Ale zarazem było mi z tą lekturą bardzo dobrze ;)
jest o dziwo fajnie wyważona. Spora dawka erotyzmu i magnetyzmu, chemia aż wrze, ale znów uczucie między bohaterami dojrzewa realnie. Najpierw się droczą, Olivia się opiera, Nicholas jej pragnie i po raz pierwszy nie dostaje od razu na tacy tego czego chce. Więc pragnie jej jeszcze bardziej.
Potem robi coś czym jej imponuje, bo okazuje serce i dziewczyna się przekonuje, powoli zaczynają się poznawać i odkrywać siebie nawzajem. A miłość pojawia się wtedy gdy już naprawdę jest na nią czas ;)

Humoru też tu nie brakuje, sam Nick ma fajne poczucie humoru, ale jest też siostra Liv - Ellie, nastolatka, ale taka zakręcona, nie sfochowana. Do tego jeszcze zbuntowany młodszy brat księcia Henry :D ciekawe kogo on przypomina...
Postaci jest tu masa, charakterów też. Nie sposób wymienić wszystkich, każdy jest inny i nie brakuje tu tych do pokochania ale i do znienawidzenia.

Są też...

Marzena | 2018-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2018

Emma Chase jako autorka bajek dla dużych dziewczynek nadal wypada całkiem nieźle!
Po serii "Tangled" i "The Legal briefs", które wspominam jako rewelacyjną rozrywkę, nie mogłam nie skusić się na wydanego niedawno "Księcia w wielkim mieście", który to rozpoczyna cykl "Royally"'.
Nie będę się rozpisywać, ponieważ tak naprawdę tytuł i okładka mówią dokładnie wszystko, spójrzcie tylko...
A resztę dopowiedzcie lub doczytajcie sobie sami...
Kogo spotyka Książę? Co na to otoczenie? Co robi Książę z...hmm...Kopciuszkiem za zamkniętymi drzwiami? (bo przymierzaniem pantofelka bym tego nie nazwała... ;) )
Więc jeśli ktoś, jak i ja, ma ochotę na słodką lukrowaną historię, totalnie przewidywaną, ale zabawną i co tu dużo mówić jednocześnie baaaardzo pikantną to jest to całkiem dobry wybór.
Emma Chase nie wzbija się tą powieścią na wyżyny, nie wytycza nowych ścieżek, nie łamie schematów gatunku, ale nie tego też się po tej książce spodziewałam. Mam wrażenie, że obie - i ona pisząc i ja czytając...

Kasiek | 2018-04-23
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 07 kwietnia 2018

Lekki romans, raczej mało realny. Historia brzmi jak bajka i tak też się ją czyta - przyjemnie i bez zaskoczenia na końcu. Można przeczytać dla chwili relaksu i oderwania się od codzienności.

katala | 2018-05-10
Przeczytana: 10 maja 2018

Ależ tak. Może nie przepadam jakoś tak szczególnie, ale w sumie lubię Emmę Chase. A przynajmniej to, co do tej pory przeczytałam lubię. Nie miałam więc większych problemów, aby zabrać się za lekturę. No i co ważne, mniej więcej wiedziałam czego się spodziewać. Myślę sobie, że akurat w przypadku tej autorki to może być kluczowe.
W sumie od samego początku miałam mętlik w głowie. Bo z jednej strony jakieś tam teksty wywoływały we mnie śmiech, a może nawet jeśli nie śmiech, to uśmiech, inne natomiast w sąsiedniej linijce sprawiały, że zastanawiam się ile jeszcze wytrzymam tekstów o twardych narządach i tym co bohater chciałby z nimi zrobić, gdzie włożyć i co nimi wyczyniać. Ale cóż tam.
Dla mnie kluczem do polubienia tej książki było potraktowanie jej jako bajkę. Co chyba mi się udało, bo od momentu kiedy przestawiłam trybiki, żaden twardy narząd nie był mi straszny. Jako, że to bajka nie kwestionowałam powodów bohaterów do ich zachowania, nie rozważałam jak można zgodzić się na...

mania_kch | 2018-04-09
Na półkach: 2018, Przeczytane

Historia bez polotu. Błyskawiczna, niewiarygodna i tak naprawdę mało ciekawa.

magpie101 | 2018-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2018

Ksiazka w kategorii lekkich i przyjemnych dostaje ode mnie 10 gwiazdek. Ta historia nie jest niczym nowym, koniec to „zyli dlugo i szczeliwie” ale czytalo się rewelacyjnie.
Nicholas to pierwszy w kolejce nastepca tronu, ma zawsze wszystko czego pragnie jeśli chodzi o sprawy materialne natomiast jako przyszly krol musi się ozenic z kobieta wybrana z listy kandydatek na zone, która stworzyla krolowa czyli jego babka.
I jak to w bajkach bywa poznaje piekna Olivie, która prowadzi rodzinna kawiarnie i pragnie jej na jeden wieczor ale ona ani się przed nim nie klania ani nie mdleje na jego widok, a w dodatku mowi NIE.
Obydwoje wiedza, ze nie mogą być razem, on za 5 miesiecy musi ogłosić swiatu nazwisko swojej przyszłej zony , jednak mimo wszystko postanawiaja te kilka miesięcy wykorzystac i spędzać tak duzo czasu ze soba ile tylko mogą.
Przyszłego krola polubiłam od początku, a po tym jak zachowal się pod koniec ksiazki pokochalam :). Polecam!

Natalia | 2018-07-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 18 lipca 2018

Emma Chase przyzwyczaiła mnie do książek napisanych w inny sposób (bez lukru), które niejednokrotnie mnie zadziwiały.
Ta historia znacząco odbiega od jej poprzednich książek. Czytając czułam jakbym czytała harlequina. Było tak słodko, a zarazem nudno. Brak czegoś wyróżniającego ją spośród innych z tego gatunku sprawił, że była strasznie przewidywalna.
Losy Nicholasa i Olivii, to taka współczesna wersja "Kopciuszka". Bajkowa opowieść nijak mająca się do rzeczywistości.

kala | 2016-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2016

Sorrry... ale jak na Panią Chase liczyłam na coś więcej. Nie dobrnęłam nawet do połowy książki. Jest okropnie nudna, dużo opisów mało akcji no i jeszcze cała ta piękna i przelukrowana historia. Gdyby była bez scen seksu nadałaby się dla dzieci z podstawówki.

ZaczytanaMajka | 2018-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2018

SKOMENTUJ NA: https://majkabloguje.blogspot.com/2018/06/chciabym-dac-jej-cay-swiat-recenzja.html

Z pewnością znacie autorkę serii Tangled i nie muszę jej przedstawiać. Emma Chase mistrzyni, która rozbawiła i rozwaliła na łopatki wróciła do nas z kolejną serią, a ja jestem już po przeczytaniu tej nowości.

Autorkę kilka lat temu odkryłam przypadkiem, gdy w Empiku między regałami zaczęłam czytać „Zaplątanych” i przepadałam. Bardzo spodobał mi się wtedy jej styl pisarski i historię, którą przedstawiła z perspektywy faceta, który cierpiał po stracie ukochanej. Oczywiście, że jej najnowsza książka z serii Royally mi się spodobała, ponieważ to wciąż dobrze znana mi Emma, ale od początku. Nicholas to zabójczo przystojny mężczyzna, który jest... księciem. Jego przeznaczeniem jest objąć władzę i zapewnić rodowi ciągłość, ale młodemu i buntowniczemu księciu daleko do ustatkowania się. To nie podoba się jego babce, która daje ultimatum swojemu wnukowi, że musi znaleźć żonę i da mu szansę na...

SłonecznaStronaŻycia | 2018-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2018

Książka bardzo mi się podobała, przeczytałam ją błyskawicznie. Trochę obawiałam się po okładce i opisie, że będzie to kolejny banalny, irytujący erotyk, ale potrzebowała czegoś lekkiego, więc zaryzykowałam. Ryzyko się opłaciło, bo otrzymałam ciekawą, zabawną, wzruszającą historię miłosną. Trochę się śmiałam, trochę uroniłam łez i przez większość czasu czytałam z zapartym tchem. Książę Nicholas jest następcą tronu, jego życie rozdzielone jest na dwie strefy, to co myśli naprawdę i to co mówi i robi, gdyż tego wymaga się od następcy tronu. Babcia - królowo wymaga od niego, żeby dla poprawy wizerunku królestwa i sytuacji politycznej kraju ożenił się, dostaje pięć miesięcy wolności, a potem ma się zaręczyć. W tym czasie zmuszony jest też wyjechać do Nowego Jorku, by sprowadzić do domu brata, który po pobycie w wojsku oddaje się hulaszczemu trybowi życia. Negatywne nastawienie księcia zmienia się, gdy trafia do kawiarni powadzonej przez Oliwię. Przyzwyczajony, że wszystko jest na...