Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Karolina Feldman
Cykl: Królewska (tom 3)
Wydawnictwo: Otwarte
karollllllla

Royalowie przekonali się, jak łatwo stracić władzę i reputację. Klejnoty zamieniły się w proch. Wcześniejsze problemy okazały się niczym w obliczu wstrząsającej zbrodni. Wszyscy wiedzą, że jeden z braci przekroczył granicę, zza której nie ma powrotu. Szczęśliwe zakończenie, na które Ella tak liczyła, okazało się iluzją. Teraz, by pomóc swoim bliskim, dziewczyna musi podjąć ryzykowną grę....

Szczęśliwe zakończenie, na które Ella tak liczyła, okazało się iluzją. Teraz, by pomóc swoim bliskim, dziewczyna musi podjąć ryzykowną grę. Jednak nawet nie przypuszcza, jak wiele będzie musiała poświęcić.
Royalowie wierzą, że przetrwają wszystko. Zdrada uświadomi im, jak bardzo się mylą.

źródło opisu: Otwarte

źródło okładki: Otwarte

mclena | 2016-10-20
Przeczytana: 19 października 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"This house is ridiculously large, ridiculously beautiful, but everyone inside of it is so messed up. Including me. I guess I really am a Royal."

Od samego początku serii zostałam porwana. Byłam zachwycona, chciałam więcej, nie mogłam sobie poradzić z frustracją podczas oczekiwania na tom drugi, potem w tej już wyczekanej drugiej części otrzymałam kubeł zimnej wody na głowę, kiedy to okazało się, że duet autorski pod pseudonimem Erin Watt stworzył nam "Modę na sukces" w wersji dla nastolatek, ale mimo wszystko była to przyjemna lektura, no i zakończenie ponownie wielkie WOW. Teraz... sama nie wiem... ale wynudziłam się. Miałam wrażenie, że nic się nie dzieje, a powtarzane są wciąż te same frazy... Zakończenie tez nie nie powaliło, chociaż wątek kryminalny był całkiem fajnie przemyślany, co dużo zmieniło w ogólnym odbiorze rodziny Royal, chociaż od początku miałam prawidłowego podejrzanego za zabójstwo Brook na celowniku.
Przyjemna lektura, jednak nie wzbudziła we mnie wiekszych...

rinos | 2016-10-13
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 11 października 2016

*** ARC (advanced reader copy)- egz. przedpremierowy od autorek, recenzja bez spoilerów ***

"Twisted palace" to książka, na którą czekałam od miesięcy.
Pierwsza część tej serii "Paper princess" pozytywnie mnie zaskoczyła, pomimo że w new adult nie gustuję. Autorki mają skłonność do kończenia każdej części w niespodziewany sposób, pozostawiając odbiorcę w zawieszeniu (tzw. cliffhanger). Tak też było w przypadku kolejnego tomu "Broken prince", który okazał się mniej intrygujący, ale trzymający poziom na tyle, by nie zniechęcić czytelnika.

Dlatego każdy, kto przeczytał dwie poprzednie części, rozumie o czym piszę. Niespodzianka, która pojawiła się pod koniec "Broken prince" była jakoby wstępem do "Twisted palace".
Jakież więc było moje zdziwienie i radość, kiedy na czytniku pojawił się egzemplarz przedpremierowy od autorek…

"Twisted palace" rozpoczyna się w momencie, w którym kończy się tom drugi. Początek mnie nie zachwycił, czasami wręcz nudził, bo nic szczególnego się nie...

popiszsieplay | 2019-01-11
Przeczytana: 01 listopada 2018

"Ten dom jest absurdalnie duży, absurdalnie piękny, ale każdy w nim jest świrnięty. Wliczając mnie. Chyba naprawdę jestem Royalem."

Ostatnia część trylogii z perspektywy Elli. Początek nudnawy, końcówka niezwykle emocjonująca i bardzo chaotyczna. Mam wrażenie, jakby zakończenie zostało napisane naprędce - na kolanie. Jednak książka stanowi dobre domknięcie historii miłości wojowniczki Elli i badboya Reeda.

"Czuję, że jeśli będę go kochać wystarczająco mocno i wystarczająco długo, zostanie ze mną na zawsze."

magpie101 | 2017-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2017

W koncowce drugiego tomu zostaje zamordowana dziewczyna Calluma, a dowody wskazuja na Reeda. Przez cala ksiazke autorka przedstawila nam watek kryminalny co bylo bardzo wcigajace mimo, ze ja juz po przeczytaniu kilkudziesieciu stron wiedzialam kto jest odpowiedzialny za smierc Brooke, domyslalam sie rowniez motywu i musze przyznac, ze od ostatniej strony poprzedniego tomu kiedy to pojawil sie ten bohater nie polubilam go ani troche, byl antypatyczny i nie wiem dlaczego Callum tak go wielbil?
Cala ta sprawa z morderstwem, postepowaniem sadowym i obwininiem o wszystko niewinnego Reeda, ktory w ramach ugody postanowil sie przyznac do czegos czego nie zrobil wzmocnila wiez i milosc miedzy nim, a Elle.
Cala seri nie jest na pewno perelka i uwazam, ze jest przereklamowana na wyrost jednak polecam przeczytac, bo przyjemnie spedzilam czas przy tej serii, polecam!

| 2018-10-07
Przeczytana: 07 października 2018

Pałac kłamstw III tom i chyba najmocniejszy... dużo się dzieje, nie brakuje emocji jak i zwrotów akcji.
Reed zostaje oskarżony o zamordowanie Brook grozi mu 25 lat więzienie, i choć on twierdzi iż jest niewinny, wszystkie dowody wskazują na jego niekorzyść. Czy ktoś mu uwierzy?
W życiu Elli następuje wiele zmian, pojawia się zaginiony ojciec Steve, który nową rolę traktuje bardzo poważnie i staje się nadopiekuńczym tatusiem. Elli zostaje znowu zmuszona do zmiany środowiska, w pałacu Royalów poczuła się jak w domu a jednak musi przeprowadzić się do domu nowego taty.
Choć wiele się dzieje najważniejsze co płynie z książki to lojalność, rodzina i przyjaźń a są to wartości które na szczęście nie przyćmiewa duża dawka seksu. Polecam książka trzyma w napięciu do ostatniej strony.

kala | 2016-10-20
Przeczytana: 19 października 2016

Od samego początku wiedziałam że się nie zawiodę na kolejnej części :-) czytanie tej książki było bardzo odświeżającym przerywnikiem, bo jestem w trakcie innej książki która nie jest aż tak interesująca jak ta. Do rzeczy. Tą książkę TRZEBA przeczytać jak już się ma za sobą dwa poprzednie tomy. Wątek kryminalny nie jest bardzo zawiły bo od razu w myślach miałam podejrzanego o zabójstwo Brooke, ale to napięcie które autorka buduje, całe zamieszanie i przebieg wydarzeń bardzo wciąga. Jeśli któraś z Was jeszcze nie zakochała się w młodym Reed'zie to na pewno stanie się to w trakcie czytania tego tomu ;-) Gorąco polecam!

lulamae | 2017-02-06
Przeczytana: 01 lutego 2017

Opinia ze SPOILERAMI!

Po bombie jaką autorki spuściły na nas na sam koniec drugiego tomu, w głowie pojawiło się pełno pytań. Kto, jak i czemu zabił Brooke Davidson? Czy to był przypadek? Czy morderstwo z premedytacją? Czemu głównym podejrzanym jest Reed i czy rzeczywiście jest niewinny? Jak rodzina Royalów poradzi sobie z takim obciążeniem? A do tego - skąd do cholery wziąć się tam Steve O'Halloran??!!

Początek zaczyna się praktycznie w miejscu zakończenia poprzedniego tomu. Przesłuchiwanie Reeda, dezorientacja i niepokój Royalów i Ellie. Walka z zarzutami i własnymi myślami.

Wszystko kręci sie wokół morderstwa Brooke i prób znalezienia dowodów na niewinność Reeda. Dodatkowo Steve nagle stara się być ojcem... ojcem, który zabrania Ellie kontaktów z Reedem.

Jak Reed i Ella oraz reszta Royalów poradzi sobie z tym wszystkim?

Czy książka mi się podobała? I tak i nie.

Teoretycznie działo się w niej sporo, ale przez połowę książki się nudziłam. Druga połowa książki była...

Blair | 2016-10-18
Przeczytana: 18 października 2016

Erin Witt to totalnie moja New Adultowa miłość! Nie sądziłam, że kiedykolwiek do tego dojdzie, ale naprawdę zakochałam się w tej trylogii. Z jednej strony jest emocjonująco, porywająco, ciekawie, z drugiej też zabawnie, przyjemnie i odświeżająco. Mamy tutaj mnóstwo ciekawych, świetnie wykreowanych bohaterów, ze wspaniałą główną bohaterką włącznie. Serio, Ella rządzi! Mam nadzieję, że Erin napisze powieści o postaciach drugoplanowych, bo nie mogę się doczekać, aż wrócę do rezydencji rodziny Royal. <3 Awwwww! *_* Taka nieoczekiwana perełka, po prostu. Twisted palace trochę nudzi na początku, nie dotrzymuje tempa narzuconego przez dwie poprzednie części, ale pod sam koniec robi się naprawdę ciekawie. Martwiłam się, że autorki nie udźwigną wątku zabójstwa, lecz ten wypadł niespodziewanie interesująco. Do samego końca nie wiedziałam kto zabił. :D

No więc zacznę może od tego iż jest to trzecia część Papierowej księżniczki,trzecia i ostatnia dotycząca Elli i Reeda...
Kto czytał poprzednią ten wie że Reed został oskarżony o morderstwo Brooke..
No i właściwie cała ta część głównie skupia się na wątku -Kto tak naprawdę zabił Brooke ? -Reed jest oskarżony i niestety wszystkie dowody świadczą przeciwko niemu- w mojej głowie było kilku podejrzanych,ale moje przypuszczenia potwierdziły się dopiero pod koniec książki.. :)
Pod koniec drugiej części pojawił się również Steven -nieżyjący ojciec Elli,który chce podjąć się opieki nad córką..a rolę swą traktuje bardzo poważnie,bo zabrania dziewczynie spotykać się z Reedem,co oczywiście jest niemożliwością,ponieważ młodzi (z pomocą przyjaciół)znajdą wiele sposobów na to aby spędzać razem czas... Książka tak jak poprzednie części potrafi rozbawić,zaskoczyć...no i mamy tu również kilka romantyczno-erotycznych chwil :) Polecam ...a sama zaczynam kolejną część ,tym razem z Eastonem w roli...

Tyśka97 | 2018-09-07
Na półkach: Rok 2018, Przeczytane
Przeczytana: 07 września 2018

Taka szkoda, że to tylko trzy części, tak bardzo związałam się z bohaterami..
Zaskakujące, że niektórzy nastolatkowie potrafią być bardziej dorośli niż ich rodzice :)

No więc z całego serduszka polecam!

"Ella Harper jest wszystkim, co kiedykolwiek będę widział, bo ona jest moją przyszłością. Jest moją siłą, moim ogniem i moim wybawieniem.
Jest wszystkim"