Przeklęty książę

Okładka książki Przeklęty książę
Erin Watt Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Królewska (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2016-07-25
Maria Smulewska-Dziadosz

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Książka lepsza niż pierwsza część! Było co prawda pare dłużyzn, ale każdą z nich rekompensowała postać Eastona, która została najciekawiej zarysowana przez autorkę. Trzymająca w napięciu fabuła, nieprzewidywalne zwroty akcji i fantastyczny koniec nakazujący wręcz przystąpienie do kolejnej części. Na pewno będę kontynuować!!!

Przemęczam się bo szkoda kasy mi I czytam

Przemęczam się bo szkoda kasy mi I czytam

Kolejna część za mną i znowu zakończyła się tak, że od razu mam ochotę sięgnąć po ostatni tom.

Na półkach: , , , , ,

Autorki i tym razem mnie nie zawiodły.
Tą część, jak i pierwszą czytało mi się świetnie, wciągnęła mnie jeszcze zanim na dobre się zaczęła (już przy zakończeniu pierwszego tomu podejrzewałam, że tak będzie ;p). Chciałabym coś powiedzieć o fabule, ale to byłby taki spojler, że sama bym sobie nie wybaczyła, że to zrobiłam. Powiem jedynie, że relacja Elli i Reeda pokomplikowała się, ba! ona została zniszczona, znowu pojawiła się nienawiść, ale i złamane serca, przez co wszystko było skomplikowane jak jeszcze nigdy wcześniej. Nie tylko życie naszej dwójki głównych bohaterów się skomplikowało, bo życie całej rodziny Royalów pokomplikowało się po raz drugi.
Zakończenie nie wryło mnie w siedzenie - wykopało mnie z niego, żeby od razu pochwycić trzecią część serii w swoje łapska. Po takiej książce to ja się nie spodziewałam takiego zakończenia :| I to było genialne! Tym po raz kolejny autorki mnie kupiły swoim stylem :D chciałoby się tylko więcej i więcej.

Autorki i tym razem mnie nie zawiodły.

Erin Watt ponownie zaskakuje nas dobrą pozycją. Przeklęty książę jest drugim tomem Królewska. Ponowne przedstawia historię rodziny Royal.
Reed był księciem, władał swoim królestwem aż pojawiła się Ella, jego przyszywana siostra. Którą zniszczył. Jednak to on nie może się pozbierać po jej odejściu. Ella ucieka z pałacu rodziny Royal o wszyscy wiedzą czyja jest to wina, to Reed był jej księciem z koszmaru, a teraz nie jest w stanie jej znaleźć. Reed jest złym chłopakiem do szpiku kości, który w końcu poznał kogoś dla kogo postanowił się zmienić. Jednak karma zawsze wraca, a Ella nakrywa w łóżku Reeda jego przyszłą teściową. I oczywiście swoje tłumaczenia musi zacząć od pogrążenia się jeszcze bardziej. Ella załamana i rozbita przez Reeda postanawia porzucić nową rodzinę. Reed nie dosyć ze stracił dziewczynę może do tego być też ojcem. Książę którego cały świat się zawalił, przeklęty książę którego teraz ktoś inny szantażuje.
Kolejna wspaniała część o miłości, która potrafi wybaczyć. Jednak droga do tego wybaczenia czasami jest bardzo długa.

Na półkach: , , , ,

Trochę mnie ta część rozczarowała, tak chyba dość często się dzieje w przypadku dobrej, pierwszej części. Mamy za wysokie wymagania, chcemy więcej, lepiej a niestety często jest już tylko gorzej....
Za dużo jest tu przemocy, seks opisywany i traktowany jest jak maraton - kto szybciej, więcej, dłużej... Nastolatkowie są bezkarni i zidiociali.... To wszystko takie amerykańskie... Tylko czy na pewno? Czy w naszych szkołach nie dochodzi do przemocy, upokorzeń, wyzyskiwania słabszych, biedniejszych, mniej znaczących? Czy dzieciaki nie nagrywają się a potem wysyłają w neta upokarzające filmiki? Może ta książka jest przerysowana, ale z całą pewnością odnosi się do wielu sytuacji w naszych realiach.

„Przeklęty Książę” to drugi tom perypetii ze świata przepychu, bogactwa i patologii. Miał być to romans, ale w moim odczuciu jest to książka o zupełnie głębszym znaczeniu. Bardzo życiowa. To w skrócie. Jeśli jednak miałabym się rozpisać to w bardzo dobitny, ale również i prosty sposób pokazuje funkcjonowanie naszego świata w sferach ludzi wyżej postawionych. Każdy z bohaterów jest na swój sposób dziwny i niezrównoważony. Szantaż, aby zdobyć upragniony pierścionek i pieniądze? Szantaż, aby przespać się z kimś, kto nie zwraca na ciebie uwagi? Publiczne ośmieszanie i upokarzanie ludzi, bo nagle osoba mająca „władzę” nad rówieśnikami zaczęła ją tracić? Bijatyki, wyzwiska, zatapianie problemów w alkoholu, narkotykach? Czemu nie? Wszystko to pojawia się w tej książce. Wydaje się płytkie, obleśne, okrutne, ale czy taka nie jest rzeczywistość? Czy tak nie działają właśnie pieniądze? Wszystkie chwyty dozwolone i zero konsekwencji.

Jako jednak, że jest to pewnego rodzaju obyczajówka i romans powinnam się skupić również na głównych bohaterach. Relacja Elli i Reeda nie jest do końca zdrowa, a na początek tego tomu nie można już w ogóle mówić o relacji. I szczerze mówiąc jestem miło zaskoczona, bo odbudowanie zaufania Elli do swojego chłopaka nie trwało zaledwie piętnaście minut jak to się często zdarza w tego typu książkach, ale trwało to przez 250 stron, a finalnie jest ich około 330. Coraz bardziej poznawałam również Eastona, który jako pośredni syn, nie pasujący do dwójki bliźniaków, czy dwójki starszych braci, całkowicie nie radził sobie z samym sobą.

Końcówka całkowicie mnie zaskoczyła i po przeczytaniu ostatniej strony wyglądałam mniej więcej tak:🤯. Co tam się wydarzyło? Jak? Dlaczego? Tyle pytań, mało odpowiedzi, więc musiałam zacząć kolejny tom. Nie spodziewałam się, że tak wciągnę się w tą serię, ale pochłonęła mnie ona w całości. Czy polecam? Oczywiście

Na półkach: , , , , , , , ,

Elli uciekła i wszyscy wiedzą, który z braci za to odpowiada. Rodzina Royal rozpada się coraz bardziej i istnieje tylko jedna osoba, która potrafiłaby ją złożyć, jednak zaginęła bez śladu. Bracia walczą między sobą, uczniowie szkoły gnębią się wzajemnie, wszystko wymyka się spod kontroli. Czy powrót Elli uratuję tę rodzinę? Czy Elli stanie się nową królową szkoły, czy da radę zapanować nad bandą rozpieszczonych dzieciaków?
Na koniec muszę wspomnieć o mojej ulubionej scenie - powrót Elli i reakcje Eastona - miałam łzy w oczach :)

Tom drugi przygód zawsze dziewicy i chłopaka z tarką mięśni układającą się w seksowne V (jak opisała go zawsze dziewica w tomie pierwszym). Myślałam, że może być tylko gorzej, ale o dziwo literatura Young Adult zawsze potrafi wytoczyć ciężkie działa. Poziomem ułańskiej fantazji w tej książce jestem zachwycona.
Teraz skupmy się wszyscy, bo w tej części jest mało głównych bohaterów, dużo relacji rodzinnych i szczypta patologii.
Dziewczyna (Ella) przyłapała chłopaka (Reeda, który jest jej zarówno przyrodnim bratem jak i partnerem, ale jeszcze nie seksualnym - wciąż czekamy, wciąż budujemy napięcie) w łóżku z kobietą. Kobieta (Brooke) jest partnerką ojca chłopaka (czyli zadatkiem na macochę chłopaka, ale także macochę dziewczyny). I tutaj interpretacji jest kilka: czy dziewczyna (Ella) obraziła sę, bo chłopak (Reed) jest w łóżku ze swoją przyszłą macochą czy z przyszłą macochą dziewczyny? (tego nam niestety autor nie mówi, moim zdaniem to ważne). Dodatkowo linia obrony chłopaka zaczyna się od słów "tym razem z nią nie spałem, już od pół roku tego nie robię".
Oczywiście dziewczyna (Ella) kończy miłość, chce przestać być adoptowana i robi się z niej "broken fallen angel" z żyletką i płaczącą emotką w tle. Chłopak (Reed) jest w trochę gorszej sytuacji, ponieważ kobieta (Brooke, zadatek na macochę) go szantażuje. Kobieta stwierdza, że jest w ciąży z ojcem Reeda i Elli, aczkolwiek jeżeli Reed nie każe ojcu wziąć z nią (Brooke) ślubu, to ona (Brooke) powie wszystkim, że to dziecko Reeda. Reasumując: dorosła kobieta (Brooke) szantażuje 17-latka, że nakłamie jego ojcu o ich wspólnym dziecku, bo dla tego 17-latka to ma być bardziej upokarzające, że zapłodnił machochę niż dla niej, że wpadła z pasierbem.
Reed, jako superbohater drugiego tomu, musi walczyć ze swoimi demonami - piękną twarzą, luksusowym życiem i posiadaniem dużego penisa. Czy mu się uda? Czy Ella wybaczy mu sypianie z ich przyszłą macochą? Tyle ważnych pytań jest w tej książce, tak mało odpowiedzi.

A tak na serio. 1/10, nie muszę chyba pisać dlaczego.

Teraz skupmy się wszyscy, bo w tej części jest mało głównych...

Dla odmiany drugi tom mi się spodobał bardziej, a już na pewno jego zakończenie.

Erin Watt Przeklęty książę Zobacz więcej
Erin Watt Broken Prince Zobacz więcej