Noc bez brzasku

Okładka książki Noc bez brzasku Alistair MacLean
Okładka książki Noc bez brzasku
Alistair MacLean Wydawnictwo: Studencka Oficyna Wydawnicza ZSP kryminał, sensacja, thriller
Night Without End
Studencka Oficyna Wydawnicza ZSP
1990-01-01
1990-01-01
8370200796
Noc Thriller

Okładka książki Pociąg śmierci Alistair MacLean, Alastair MacNeill
Pociąg śmierci Alistair MacLean, A...
Okładka książki Nocna Straż Alistair MacLean, Alastair MacNeill
Nocna Straż Alistair MacLean, A...
Okładka książki Air Force One zaginął John Denis, Alistair MacLean
Air Force One ... John Denis, Alistai...

Genialna...zarwana noc, ale było warto.

Genialna...zarwana noc, ale było warto.

Czytam ja chyba po raz trzeci albo czwarty to była moja pierwsza książka, lektur w szkole nie czytałem i wracam czasami do niej z sentymentu

Nie jestem obiektywny bo „połykam” jego książki i wciąż nie wiem dlaczego…
Każdą przeczytałem przynajmniej 2 razy

Nie jestem obiektywny bo „połykam” jego książki i wciąż nie wiem dlaczego…
Każdą przeczytałem przynajmniej 2 razy

Opowieść szpiegowska, która z wiadomych względów trąci myszką, ale za to nadrabia fabułą, zimnym klimatem i tym, że od książki po prostu nie mogłam się oderwać.

Swietna powiesc szpiegowsko sensacyjna. Wartka akcja, polknalem niemal na raz!
Do tego walka z zywiolem. Wydaje mi sie, ze lepsza niz Zebra. Trzyma w napieciu niczym Cos. Warto!

Swietna powiesc szpiegowsko sensacyjna. Wartka akcja, polknalem niemal na raz!

Fantastyczna sensacja, czytałam z zapartym tchem!

Fantastyczna sensacja, czytałam z zapartym tchem!

Ogólnie dobra książka, jednak moim zdaniem trochę zbyt krótka, a jej zakończenia pozostawia lekki niedosyt. Początek i środek na mocne 9, końcówka na 5. DLatego daje mocne 7

Zachwyciła mnie ta książka - pierwsze spotkanie z autorem. Polecam, bo nie mogłem się oderwać!

Jak to u MacLeana, wartka akcja, emocje stopniowane w górę, aż po galopadę. Kilka mniejszych i jedna poważna nieścisłość (piesza wędrówka przez lody Grenlandii z nieprzytomnymi ludźmi na plecach). Rozrywka wakacyjna.

Bardzo dobry thriller od autora "Tylko dla orłów". Osobiście, "Noc..." postawiłbym nawet odrobinę wyżej - napięcie, zwłaszcza w pierwszej części, stopniowane jest bezbłędnie. Pod koniec książki nastrój niepewności nieco "odmarza" prowadząc do spokojnego zakończenia.

Summa summarum, całością jestem pozytywnie zaskoczony. Oprócz gatunkowego abecadła: ciekawie napisanych postaci i intrygi, w której prawie do samego końca nie wiemy kto jest kim, na uwagę zasługuje szczegółowy opis miejsca akcji, a więc lodowych pustyni Grenlandii. Solidna lektura.

• Sensacja
  • Kryminał