Pociąg śmierci

Tłumaczenie: Jarosław Kotarski, Jan Konar
Książka jest przypisana do serii/cyklu "UNACO". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pegasus
Death Train
piotrex

Pełna wdzięku para super agentów z powieści Alistera MacLean’a Mike Graham i Sabrina Carver otrzymuje kolejne zadanie specjalne o wysokim stopniu trudności. Niejaki doktor Leitzig na zlecenie rosyjskiego generała konstruuje bombę, wykorzystując pluton skradziony z elektrowni atomowej. Śmiercionośny ładunek wybuchowy umieszczony zostaje w pociągu towarowym. Terroryści przemierzają nim Europę, stawiając na równe nogi wszystkie służby bezpieczeństwa. Międzynarodowa intryga polityczna może doprowadzić do nieobliczalnej w skutkach tragedii.

Ladyyoung | 2014-09-23
Przeczytana: 23 września 2014

Historia tajnej organizacji międzynarodowej UNACO jak najbardziej przypadła mi do gustu. Jest ona rozwinięta na skalę światową, niemal w każdym miejscu na ziemi agenci znajdą jakąś bazę. Dysponują sprzętem najnowszej generacji, a sami agenci dobierani są bardzo sumiennie w oparciu o ich przeszłość, charakter, umiejętności, itd.
Poznajemy trójkę agentów specjalnych: Sabrinę, Mike'a i C.W. Tworzą zespół przydzielony do zadania specjalnego: mają powstrzymać transport niebezpiecznego plutonu i pośrednio uchronić Europę przed katastrofą na miarę Czarnobyla, albo nawet i gorszą.
Historia jest spójna, pełna akcji i nieoczekiwanych zwrotów.
Bohaterowie budzą sympatię, a my do końca zastanawiamy się, kto stoi za tym wszystkim. Wiele tropów okazuje się być fałszywymi.
Pociąg śmierci jest częścią serii o tajnej organizacji UNACO i z pewnością będę kontynuowała przygodę z bohaterami opowieści.
Ciekawi mnie, jaką misję otrzymają nasi agenci, jak rozwiną się dalsze ich losy, m. in. relacje...

nevilshed | 2015-09-24
Przeczytana: 24 września 2015

Kawał udanej sensacji. MacLean nie zawodzi. 'Pociąg śmierci' to moje pierwsze spotkanie z tajną organizacją UNACO i mam nadzieję nie ostatnie. Wartka akcja, czyli to co jest w takiej pozycji niezbędne. Fajnie nakreślone postacie.
Teraz pozostanie mi tylko dorwać ekranizacje!

Znerwicowana | 2011-04-15

Ta książka jest dobra. Dla mnie była interesująca, nie wiem jak odbierają to inni. Nie jestem fanką powieści sensacyjnych, ale tę książkę darzę jakimś sentymentem, bo oprócz tego co powinna mieć w sobie każda książka o tematyce sensacyjnej powieść ta posiada klimat, którego nie można z niczym pomylić. Warto ją przeczytać.

bartekfm | 2011-05-11
Na półkach: Przeczytane, Porzucone, Posiadam
Przeczytana: 06 lutego 2011

Może po prostu nie jestem fanem książek sensacyjnych, ale moim zdaniem Pociąg Śmierci napisany jest pobieżnie, wręcz niestarannie. Niestety widać, że tworząc go bardziej myślano o filmie niż o książce (najpierw powstał scenariusz, na podstawie którego powstała książka... a na końcu film powstał na podstawie książki).

Marcin Gardeła | 2013-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2013

Po książkę sięgnąłem zachęcony wielkim nazwiskiem autora i... zawiodłem się sromotnie. Książka jest chaotyczna, żadnego lepszego określenia nie znajduję, akcja niespójna, czyta się ciężko i nudno. Ani temat nie jest odkrywczy, ani akcja nie porywa, z trudem daję ocenę 3.

AnHeC | 2011-11-14

Nudziłam się jak mops. Może gdyby to była książka w serii byłabym w stanie przywiązać się do bohaterów. Akcja nie jest ani porywająca, ani zaskakująca. Książka niczym mnie nie urzekła.

Ania | 2016-10-19
Przeczytana: 16 maja 2016

Szybka, płynna, wartka akcja. Bohaterowie w akcji.

leszekoshin | 2016-11-27
dewille | 2016-09-03